google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Óbidos - Mercado Medieval

Óbidos, z potężnymi murami obronnymi otaczającymi miasteczko, brukowanymi uliczkami oraz dobrze zachowanym zamkiem Castelo de Óbidos, zaliczonym niegdyś do siedmiu cudów Portugalii, jest idealnym miejscem na historyczny festiwal Mercado Medieval. U stóp zamku co roku powstaje średniowieczna osada, po której przechadzają się postacie z tamtej epoki: rycerze, damy, mieszczanie, wędrowni ministrele, żonglerzy ogniem i błaźni.

Warto przespacerować się wzdłuż murów obronnych Óbidos i spojrzeć z góry na miasteczko i okolicę. Chętni mogą przenocować w historycznym hotelu Pousada Castelo Óbidos, mieszczącym się w zamku, by jeszcze bardziej wczuć się w ówczesne realia. Tym łatwiej że, pokoje nazwane są imionami królów i królowych, którzy tu niegdyś mieszkali.

Podczas festiwalu (14 lipca – 7 sierpnia) codziennie odbywają się turnieje rycerskie (konne walki na lance, pojedynki na miecze), występy trup teatralnych i zespołów muzyki dawnej, a uliczki Óbidos przemierzają historyczne pochody (m.in. arabska karawana). Na terenie zamku można zobaczyć pokaz tańców dawnych, zawody łucznicze, popisy z ogniem, jak również wziąć udział w treningu walki rycerskiej oraz w warsztatach garncarstwa (w obozowisku Maurów). 

Kilkanaście tawern oferuje rozmaite, dawne oraz regionalne przysmaki, m.in. przepiórkę, pieczone prosię, jagnięcinę, pożywną „zupę z kamienia” Sopa da Pedra z fasolką i boczkiem, „zieloną zupę” Caldo Verde z jarmużem, chlebowe Migas, miód pitny, portugalski likier winny Jeropiga oraz lokalny napitek – wiśniówkę Ginjinha, podawaną w czekoladowych czarkach. Nie zabraknie też tradycyjnej, portugalskiej potrawy z dorsza, czyli Bacalhau, a na deser – słodkiego ryżu na mleku Arroz Doce. Chętni mogą wypożyczyć stroje i wziąć udział w średniowiecznej kolacji (koszt 38 euro, w tym wstęp na festiwal, wynajem kostiumu, kolacja, możliwość obejrzenia turnieju z trybuny oraz bezpłatny wstęp jednego dziecka do 5 lat). Co ciekawe, na potrzeby festiwalu wykuto specjalną monetę Torreão, która będzie można płacić w tawernach oraz na straganach (kurs: 1 Torreão =1 euro).
Jarmark będzie czynny od czwartku do niedzieli. Bilet wstępu kosztuje 7 euro, ale dla osób przebranych w średniowieczny strój (można wynająć go na miejscu) – 5 euro. Dzieci poniżej 12 lat wchodzą bezpłatnie.

Położona u północnych wybrzeży Afryki, na oceanie Atlantyckim, ...

O Aveiro, leżącym 60 kilometrów na północ od ...

Coimbra, obok znajdującego się na północy Guimaraes, jest ...

W Portugalii ręcznie malowane i szkliwione płytki ceramiczne ...

Parque Nacional da Peneda-Gerês jest jedynym obszarem w ...

https://veturo.pl/article/2902/obidos-portugalia-zwiedzanie-zamku-historyczny-festiwal/