google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Santa Maria da Feira – 27 lipca – 7 sierpnia

Podczas 12 dni festiwalu Viagem Medieval em Terra de Santa Maria  w miasteczku Santa Maria da Feira (region Porto e Norte) będzie można odbyć niezapomnianą podróż w czasie. To jedna z największych średniowiecznych inscenizacji w Europie, zarówno pod względem obszaru, na którym się odbywa (na zamku Castelo de Santa Maria da Feira, starym mieście i w ich okolicy), jak i pod względem liczby uczestników i widzów (ponad 600 tysięcy osób).

Festiwal przedstawia ważne wydarzenia z historii regionu i Portugalii (co roku inne), za każdym razem imponując rozmachem i wiernością ówczesnym realiom. Tematem najbliższego wydarzenia będzie panowanie portugalskiego króla Dionizego I, nazwanego przez organizatorów „Plantatorem statków”. Przydomek nawiązuje do jego rozkazu, by zalesić brzeg Atlantyku, co miało chronić pobliskie pola uprawne od kłopotliwego dla rolników zasypywania przez wydmy. Część z tych drzew stało się później budulcem statków, które wyruszały na dalekie wyprawy.

Podczas festiwalu Viagem Medieval na starym mieście pojawi się średniowieczny jarmark z rozmaitymi straganami i wyrobami rzemieślników, a na ulicach akrobaci, muzycy, żonglerze i połykacze ognia będą popisywać się swoimi umiejętnościami. Nie zabraknie również walk rycerskich ani dawnych potraw. Chętni będą mogli wynająć kostium nawiązujący do czasów średniowiecza.

Bilet wstępu na cały festiwal (w formie pamiątkowej opaski na rękę) kosztuje 7 euro. Dzieci do wysokości 1,3 m wchodzą za darmo.

Położona u północnych wybrzeży Afryki, na oceanie Atlantyckim, ...

O Aveiro, leżącym 60 kilometrów na północ od ...

Coimbra, obok znajdującego się na północy Guimaraes, jest ...

W Portugalii ręcznie malowane i szkliwione płytki ceramiczne ...

Parque Nacional da Peneda-Gerês jest jedynym obszarem w ...

https://veturo.pl/article/2903/festiwale-w-portugalii-viagem-medieval-santa-maria-da-feira/