Matka ziemia – multimedialne przedstawienie taneczne w Dolinie Stubai

W Dolinie Stubai, 17 lutego 2017 roku, odbędzie się premiera plenerowego przedstawienia, przygotowanego przez światowej sławy tancerza i choreografa – Enrique Gasa Valga. Ośnieżone stoki i lasy Doliny Stubai, skąpane w zdumiewających obrazach i rozproszonym świetle, staną się tłem niezwykłej historii „Stubai Gaia – Matka Ziemia”. Śnieżna dolina, wraz z infrastrukturą narciarską, tworzą doskonałą scenę plenerową dla niezwykłego pokazu tańca, muzyki i efektów multimedialnych.

– Ziemia znajduje się na krawędzi zagłady. Nadmierna industrializacja, zanieczyszczenie, chciwość i korupcja rządzą światem, który jest opanowywany przez ciemną armię.  Jednak pewna kobieta (Gaia – Matka Ziemia) i jej syn podejmują walkę. Ludzie są zabijani lub zniewoleni, jednak Gaia buntuje się przeciwko takiemu rozwojowi wydarzeń. Razem z synem – wybawcą ziemi – i ostatnimi wolnymi ludźmi ucieka do Doliny Stubai. To tam pokonują mrocznego tyrana i łamią klątwę nienawiści, utrzymującą ludzi w niewoli – Tak brzmi streszczenie multimedialnej inscenizacji „Stubai Gaia”, która zostanie wystawiona przez Enrique Gasa Valgę w lutym 2017 roku na plenerowej scenie w Neustift/ Milders.

– Nienaruszone, naturalne piękno Doliny Stubai stanowi idealne tło dla tej wyjątkowej, plenerowej produkcji scenicznej – uważa Enrique Gasa Valga, który jest znany z niezwykle emocjonalnych układów choreograficznych. Podobnie jak w jego dotychczasowych, bardzo udanych inscenizacjach „Fausta”, „Körper Seelen”, „Piekła” Dantego, „Peer Gynt” Ibsena w Tiroler Landestheater (Tyrolski Teatr Państwowy), tak i w przedstawieniu „Stubai Gaia” Valga połączy w doskonałą całość charakterystyczne dla jego stylu elementy tańca i kultury ciała, instalacje multimedialne z mappingiem 3D oraz muzykę. Oprócz tego, jako nowy element twórczy, wprowadzi narciarstwo oraz freestyle.

Urok świata przyrody, a zwłaszcza ruchu na śniegu, przedstawione w formie spektaklu tanecznego, dodadzą zupełnie nowego wymiaru temu wydarzeniu. Muzyczne spektrum obejmie wszystko: od wzruszająco pięknych utworów orkiestrowych, przez intensywne rytmicznie numery taneczne, po klasykę rocka. Dzięki temu, widowisko jest atrakcyjne dla szerokiej publiczności. To wyjątkowe przedstawienie zapewni widzom nie tylko wrażenia artystycznie najwyższych lotów, ale również silne przeżycia.

Enrique Gasa Valga urodził się w Barcelonie. Występował na Kubie, w Szkocji, Mannheim i Karlsruhe, jednak jego międzynarodowa kariera taneczna sprowadziła go w 2003 roku do Tyrolu. Od 2009 roku z powodzeniem prowadzi grupę taneczną jako dyrektor baletu w Tiroler Landestheater. Zapytany, co spowodowało, że podjął się produkcji „Stubai Gaia”, Enrique Gasa Valga, laureat Austriackiej Nagrody Muzycznej „Der Goldene Schikaneder” z 2012 roku, odpowiedział z entuzjazmem: – Sceneria. W teatrze scena zawsze ogranicza to, jak mogę urzeczywistniać moje pomysły. Tutaj – w Neustift – czuję się jakbym miał nieograniczoną przestrzeń.

Nieco ponad cztery lata temu, organizacja turystyczna Tourismusverband Stubai Tirol rozpoczęła intensywny proces budowania swojej oferty. W rezultacie dostrzeżono potrzebę stworzenia znaczącego wydarzenia zimowego, podkreślającego śnieżne i narciarskie udogodnienia Doliny Stubai, piękno tutejszej natury (w tym m.in. szlak Wild Water Way i Seven Summits), ukazując je jednak w nowy sposób. Półtora roku temu urzędnicy skontaktowali się z Enrique Gasa Valga, który całkowicie przekonał ich do swojej niezwykłej koncepcji artystycznej „Stubai Gaia – Matka Ziemia”, obejmującej wszystkie te aspekty.

Premiera multimedialnego przedstawienia tanecznego będzie miała miejsce 17 lutego 2017 r. (piątek) w Neustift. Drugi pokaz odbędzie się tydzień później – 24 lutego.
Cena biletu dla osoby dorosłej wynosi 45 euro, a dla dzieci w wieku poniżej 15 lat – 9 euro. Dzieci do lat 10 w towarzystwie rodziców obejrzą pokaz za darmo. Liczba biletów na pokaz jest ograniczona. Przedsprzedaż rozpocznie się 25 lipca 2016 r.
W następnych sezonach zimowych planowane są przynajmniej dwa kolejne pokazy.

Więcej informacji nt. przedstawienia znajduje się na stronie: www.gaia-stubai.com.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(93) "Matka ziemia – multimedialne przedstawienie taneczne w Dolinie Stubai - Austria - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(176) "W Dolinie Stubai, 17 lutego 2017 roku, odbędzie się premiera plenerowego przedstawienia, przygotowanego przez światowej sławy tancerza i choreografa – Enrique Gasa Valga." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(47.0349650981142985983751714229583740234375) ["lng"]=> float(11.224079130517399249811205663718283176422119140625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(0) "" }

key_words:

meta_title: Matka ziemia – multimedialne przedstawienie taneczne w Dolinie Stubai - Austria - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: W Dolinie Stubai, 17 lutego 2017 roku, odbędzie się premiera plenerowego przedstawienia, przygotowanego przez światowej sławy tancerza i choreografa – Enrique Gasa Valga.

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Matka ziemia – multimedialne przedstawienie taneczne w Dolinie Stubai - Austria - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: W Dolinie Stubai, 17 lutego 2017 roku, odbędzie się premiera plenerowego przedstawienia, przygotowanego przez światowej sławy tancerza i choreografa – Enrique Gasa Valga.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: W Dolinie Stubai, 17 lutego 2017 roku, odbędzie się premiera plenerowego przedstawienia, przygotowanego przez światowej sławy tancerza i choreografa – Enrique Gasa Valga.