Brazylia

Uroki Brazylii

Wakacje w pełnym rozkiwcie a pomysłów na urlop brak? Czas pomysleć nieszablonowo i sięgnąć dalej! Po to są w końcu wakacje – by realizować pasje, marzenia i najbardziej niesamowite plany, dlatego proponujemy Wam… Brazylię! Mamy nadzieję, że krótki mini-przewodnik prezentujący uroki tego niesmaowitego kraju zachęci Was do spakowania walizek i zapoznania się z Brazylią organoleptycznie!

Miejskie łowy
Brazylia bez zwiedzenia Rio de Janeiro? Niemożliwe! To miasto powinno być jednym z pierwszych miejsc, do których udacie się podczas wyprawy. Ta metropolia zachwyca nie tylko bogactwem zabytków i niesamowitą przyrodą, ale przede wszystkim różnorodnością kultur, co razem tworzy gorącą mieszankę, która może udać się jedynie tu. Poza tym pomnik Chrystusa Zbawiciela i najsłynniejsza plaża świata – Copacabana – to punkty, których nie można przegapić.

A jeżeli nie Rio to, co? Może Salvador? To pierwsza stolica Brazylii, miasto założone przez kolonizatorów, które po dziś dzień rozsiewa swój barokowy urok w południowoamerykańskim wydaniu na wszystkich turystów. Co więcej, to właśnie tu można podziwiać wieczorne show capoeiry oraz wysłuchać muzyki batucady. Takie przeżycia na długo zapadną zwiedzającym w pamięć!

Warto również poświęcić chwilę na zwiedzenie miast kolonialnych Minas Gerais, które swoim pięknem i przepychem odzwierciedlają bogactwo XVIII-wiecznej Brazylii. Region, w którym są położone słynął z wydobycia złota i diamentów. Te surowce zapewniły miastom dobrobyt, który po dziś dzień obrazuje ich architektura. Wszystkie znalazły się również pod patronatem UNESCO, dzięki czemu jeszcze długo będą cieszyć nasz oczy.

Uroki natury
Amazońska dżungla, urokliwe parki i zapierające dech w piersiach wodospady Iguacu, czyli po prostu przyroda Brazylii! A jakie konkretnie miejsca warto odwiedzić? Mokradła Pantanal to istne bogactwo niespotykanej nigdzie indziej flory i fauny. Kajmany, kapibary, małpy, różnego rodzaju gady i płazy oraz bogactwo roślin to czeka na śmiałków gotowych wybrać się na wycieczkę.

No i oczywiście nie można zapomnieć o wodospadach Iguacu! Kompleks wodny zawiera 275 malowniczych wodnych kaskad odbiera dech i zapewnia niesamowite wspomnienie na lata. Przepływając łódką na drugą stronę zbiornika znajdziemy się w Argentynie, gdzie dodatkowego uroku i magicznej oprawy dodają stada motyli migoczących w powietrzu w otoczeniu malowniczych lasów.

Co wrzucić na ząb?
Nie oszukujmy się, jedzenie to część kultury, bardzo smaczna jej część, z którą warto się zapoznać. Menu Brazylii jest szerokie i bogate zarówno w potrawy wegetariańskie, jaki i mięsne. Najważniejszym elementem jedzeniowego zwiedzania jest kosztowanie lokalnych potraw i smaków oraz sięganie po sezonowe produkty. Jednakże na liście przekąsek do spróbowania nie powinno zabraknąć feijoady, grillowanych mięs – churrasco oraz wyśmienitych ryb i owoców morza. No i oczywiście owoce wraz ze świeżo wyciskanymi sokami. Açai, cajú, cupucaçu, tamarindo, jaca czy graviola – do wyboru do koloru, a smak i wrażenia na pewno nie do zapomnienia!

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(80) "Uroki Brazylii - Amazońska dżungla, kuchnia brazylijska - Brazylia - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(88) "Poznaj uroki Brazylii na veturo.pl. Amazońska dżungla, kuchnia brazylijska, wodospady." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(4) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(-14.715385446464100738239721977151930332183837890625) ["lng"]=> float(-49.52636718060549725350938388146460056304931640625) ["zoom"]=> int(5) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "BRA" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Uroki Brazylii - Amazońska dżungla, kuchnia brazylijska - Brazylia - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Poznaj uroki Brazylii na veturo.pl. Amazońska dżungla, kuchnia brazylijska, wodospady.

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Uroki Brazylii - Amazońska dżungla, kuchnia brazylijska - Brazylia - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Poznaj uroki Brazylii na veturo.pl. Amazońska dżungla, kuchnia brazylijska, wodospady.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Poznaj uroki Brazylii na veturo.pl. Amazońska dżungla, kuchnia brazylijska, wodospady.