Barbados – ciekawostki

Barbados – najbardziej na wschód wysunięte państwo Małych Antyli wchodzące w skład Wysp Zawietrznych. Barbados leży na Oceanie Atlantyckim, 180 km na wschód od wyspy Saint Vincent, poza główną linią archipelagu Małych Antyli. Wyspa została odkryta przez Hiszpanów w 1536 roku. Barbados jest krajem o gorącym klimacie, którego gospodarka opiera się w głównej mierze na turystyce.

Nazwa wyspy pochodzi z języka portugalskiego: Portugalczycy zwrócili uwagę na miejscową odmianę figowca, tworzącego dużą siatkę korzeni, przypominającą brodę. Drzewa te nazwano „drzewami brodatymi” (os barbados), skąd przeszła nazwa na całą wyspę.

Barbados jest państwem składającym się z jednej wyspy, leżącej na Oceanie Atlantyckim. Linia brzegowa Barbadosu jest słabo rozwinięta, szczególnie po zachodniej stronie wyspy, gdzie wybrzeże jest wyrównane. Wyspa posiada trzy większe zatoki, są to: Oistins i Carliste, które leżą w południowo-wschodniej części wybrzeża i Conset we wschodniej części wybrzeża. Wybrzeże wyspy jest na ogół niskie, w większości mające postać plaż, które ku północy zwężają się. Północna część wyspy różni się o tej na południu. Brzeg morski jest tam bardziej skalisty i wyższy, z niewielkimi fragmentami wąskich plaż. Barbados jest prawie w całości otoczone przez rafy koralowe.

Ciekawe miejsca

Harrison’s CaveJaskinia Harrisona to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na wyspie Barbados. Elektryczna kolejka wewnątrz jaskini spełnia rolę swoistego przewodnika podziemnymi drogami. W jaskini roi się od pięknych stalagmitów i stalaktytów, które – budując się tutaj od lat – tworzą niesamowitą, bajkową atmosferę. Ponadto spotkać tu można wiele małych wodospadów i jeziorek podziemnych.

Andromeda Botanic Gardens – Ogród botaniczny bogaty w piękne okazy tropikalnej przyrody i gatunki roślin pochodzące z różnych części świata. Każdy turysta szukający podczas wakacji chwili spokoju i odpoczynku w Andromeda Botanic Gardens znajdzie coś dla siebie. To pięknie rozplanowane, malownicze miejsce jest uciechą nie tylko dla oczu, ale i innych zmysłów.

Sugar Machinery Museum Muzeum Cukru – Barbados dzięki produkcji trzciny cukrowej w XVII i XVIII wieku był jedną z najpotężniejszych wysp karaibskich. Odwiedzić Sugar Machinery Museum powinien każdy turysta ze względu na niepowtarzalny klimat. W muzeum zaprezentowana jest historia potęgi Barbadosu w XVII i XVIII wieku oprawiona w niezwykłe zabytki z tego okresu.

Destylarnie Rumu -Barbados kojarzy się nam nie tylko z pięknymi, rajskimi plażami, ale również z produkcją jednego z najznakomitszych trunków na świecie – rumu! Nie da się zwiedzić wyspy bez chociażby wstąpienia do jednej z wielu destylarni na Barbadosie. Jedną z najbardziej znanych i najstarszą na świecie jest Mount Gay Destillery – została ona założona już w 1703r. Można ją zwiedzać z przewodnikiem, a podczas wycieczki poznać proces destylacji rumu, a także spróbować tego trunku

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(76) "Barbados - ciekawostki, ciekawe miejsca, Małe Antyle - egzotyka - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(108) "Barbados - poznaj ciekawostki i ciekawe miejsca tej egzotycznej wyspy na Małych Antylach - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "mat.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(13.1500965344625999620120637700892984867095947265625) ["lng"]=> float(-59.55688475733399656064648297615349292755126953125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/FN8RlBak9YA" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "BRB" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Barbados - ciekawostki, ciekawe miejsca, Małe Antyle - egzotyka - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Barbados - poznaj ciekawostki i ciekawe miejsca tej egzotycznej wyspy na Małych Antylach - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: mat.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/FN8RlBak9YA

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Barbados - ciekawostki, ciekawe miejsca, Małe Antyle - egzotyka - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Barbados - poznaj ciekawostki i ciekawe miejsca tej egzotycznej wyspy na Małych Antylach - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat.red.

meta_desc: Barbados - poznaj ciekawostki i ciekawe miejsca tej egzotycznej wyspy na Małych Antylach - poleca veturo.pl