google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Bridgetown - stolica Barbadosu

Bridgetown - stolica, główne miasto i największy port Barbadosu, nad Atlantykiem. Jedyny port wywozowy Barbadosu; leży na południowo-zachodnim krańcu wyspy, na wybrzeżu zatoki Charlisle. Bridgetown to rodzinne miasto piosenkarki Rihanny oraz DJ Grandmastera Flasha.

Bridgetown - stolica BarbadosuBridgetown

fot. pixabay.com

Ośrodek handlowy w obszarze Małych Antyli; rafineria ropy naftowej, produkcja rumu i cukru. Miasto jest ośrodkiem naukowym (uniwersytet) i turystycznym. Miasto zostało założone w 1628 r. przez Anglików i nosiło niegdyś nazwę Miasto Świętego Michała (Town of Saint Michael). W 1854 epidemia cholery pochłoneła około 20 tys. ofiar.

W 2011 roku historyczne miasto Bridgetown wraz z pobliskim garnizonem wojskowym wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Holetown - czwarte co do wielkości, po Bridgetown, Speightstown i Bathsheba, miasto Barbadosu. Położone jest w parafii Saint James.

Holetown jest miejscem gdzie wylądowali pierwsi Brytyjscy osadnicy w roku 1625. Jest to upamiętnione tablicą pamiątkową, z błędną datą 1605. Co roku, w lutym odbywa się tam festiwal dla uczczenia ich przybycia - Barbados Holetown Festival.

Barbados – najbardziej na wschód wysunięte państwo Małych ...

https://veturo.pl/article/2949/bridgetown-atrakcje-turystyczne-ciekawe-miejsca-barbados/