google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Higuey - atrakcje turystyczne

Higuey – jedno z ciekawszych i najstarszych miast na wyspie z początkami sięgającymi 1503 r., które rozwinęło się na dobre za sprawą rządzącego Dominikaną Nicolasa de Ovando.

Higuey - atrakcje turystyczneHiguey, ulica

fot. Mario Rubio

Na ulicach miasta można spotkać wielu spacerujących turystów poszukujących wyspiarskiego klimatu i restauracji z wybornym jedzeniem.

Jedną z najciekawszych budowli jest bazylika Nuestra Senora de la Altagracia będąca jednocześnie największą świątynią w kraju, którą zaprojektowali francuscy architekci w 1950 r. Turystów zaskakuje potężny łuk katedry wyprofilowany na podobieństwo złożonych dłoni oraz dzwonnica widoczna z odległości kilku kilometrów. Z miejscem tym wiąże się legenda dotycząca Krzysztofa Kolumba, któremu w pierwotnej katedrze podczas obrony przed Indianami na kościelnym krzyżu ukazał się wizerunek Matki Boskiej.

Matka Boska Najwyższej Łaski została patronką kraju, a do dziś 21 stycznia w bazylice trwają obchody i związane ze świętem imprezy przyciągające niepowtarzalnym charakterem nie tylko wiernych, ale i wczasujących turystów.

Jednym z ciekawszych miejsc w Higuey jest Mercado – barwne targowisko z rozmaitymi kramami i straganami, wśród których warto rozglądnąć się za egzotycznymi pamiątkami.

Park Narodowy del Este – przy okazji wyprawy ...

Boca Chica – bajeczny kurort mający do zaoferowania ...

La Vega – miasto w centralnej części Dominikany ...

Santiago de los Caballeros – drugie co do ...

Santo Domingo – stolica Dominikany, w której nie ...

https://veturo.pl/article/2955/higuey-atrakcje-turystyczne-ciekawe-miejsca-dominikana-karaiby/