Nie tylko kasyna – inne spojrzenie na Las Vegas

Miasto zbudowane na pustyni. Czy to mogło się udać? Najwyraźniej mogło i udało się! Las Vegas, wbrew obiegowej opinii nie zostało po prostu zbudowane na wyludnionym terenie pustynie Nevada. W miejscu dzisiejszego Vegas od czasów wczesnego Dzikiego Zachodu istniała niewielka osada, ważny punkt przesiadkowy dla pasażerów kolei, a później miasto pracowników zajmujących się obsługo pobliskiej zapory Hoovera.

Faktem jest jednak to, że dopiero w latach 60 nastąpiła znacząca zmiana w pozycji Las Vegas – niewielka mieścina w stylu tych, jakie widujemy w westernach zaczęła zmieniać się w międzynarodową stolicę kasyn i symbol bogactwa oraz luksusu.

Dlatego, zwiedzając Vegas, koncentrujemy się głównie na kasynach i związanych z nimi aktywnościach. Co jeszcze można zobaczyć w Las Vegas?

Fontanna emocji
Na pewno trzeba zatrzymać się przy Fontannie Bellagio i obejrzeć jeden ze spektakli, będących koncertami na wodę, muzykę i światło. Fontanna gra muzykę poważną, znane kawałki popkulturowe, tworząc przy tym spektakularne, wzruszające wizualizacje, przyciągając miliony turystów. Ogromne widowisko jest też popularnym miejscem zaręczyn, więc jeżeli planujecie oświadczyny w miejscu pełnym emocji, Fontanna Bellagio może być dobrym wyborem.

Historia światła
Muzeum neonów znajduje się przy Fremont Street Experience. Trzeba tam zajrzeć, bo Las Vegas to przecież również miasto słynnych neonów. W muzeum znajdziecie przykłady wielkich, sławnych neonów Vegas i mniejszych reklam świetlnych, które w zajmujący sposób przeprowadzą Was przez krótką, ale ciekawą historię powstania i rozwoju „nowego Vegas”.

Ulice Vegas
Wspomniane wcześniej Freemont Street Experience . To niesamowite przeżycie będące jedną z głównych atrakcji miasta. Fremont Street Experience to de facto ogromny ekran rozpostarty nad ulicą, nad dachami budynków, który ciągnie się przez ponad pół kilometra. Wizualizacja i koncerty, które się tam odbywają, korzystają z możliwości ekranu, który zamienia amerykańskie niebo w płótno, na którym artyści malują żywe, wielobarwne obrazy. Do tego znakomite nagłośnienie i dobrze przygotowane atrakcje, dodatkowo wspomagane przez wygaszenie pobliskich świateł – to przepis na niezapomniany wieczór podczas wakacyjnej wizyty w Las Vegas. Jeżeli będziecie mieli okazję, zajrzyjcie tam w okolicach sylwestra – to zwyczajowo najbardziej spektakularna prezentacja w roku.

Wzdłuż ulicy znajduje się wiele atrakcji, które „uzupełniają” atrakcje związane ekranu – na przykład możliwość obejrzenia Las Vegas z lotu ptaka za pomocą tyrolek w pobliżu kasyna Slotzilla.

Wodny świat
Jeżeli jesteście miłośnikami akwariów, Las Vegas ma Wam wiele do zaoferowania. Parkiem wodnym, o którym na pewno trzeba wspomnieć na początku jest na pewno Siegfried & Roy’s Secret Garden and Dolphin Habitat. To atrakcja już legendarna, wspominana w filmach, założona przez słynny duet, który doczekał się nawet własnej kreskówki. Park daje gościom dostęp do dziesiątek atrakcji, w tym do zabaw z delfinami butelkonosymi, a na jego terenie można zobaczyć białe tygrysy i lwy i leopardy.

Ci, którzy poszukują ciekawszych wrażeń, mogą skorzystać z bardziej zaawansowanych aktywności. Możemy zostać trenerem na cały dzień albo spróbować yogi bądź malowania z delfinami.

Po wizycie w Secret Garden i Dolphin Habitat będziemy usatysfakcjonowani ilością morskich wrażeń, ale swojej wizycie w Vegas można dodać jeszcze dreszczyku emocji. W tym celu udajemy się do Shark Reef, atrakcji zamieszkanej przez 2000 zwierząt, mieszczących się w basenach zawierających blisko 6 milionów litrów wody. Mamy tutaj możliwość nurkowania w towarzystwie olbrzymich rekinów, wielkich płaszczek, meduz i ufnych żółwi. Goście Shark Reef mogą również trafić na cyklicznie organizowane, bezpieczne przedstawienia inspirowane kinem i popularnymi filmami o rekinach, jak np. atak rekinów na ludzi.

Okolice
Cały urlop w jednym mieście? Nie ma szans. Na Zachód od Las Vegas znajduje się słynny Red Rock Canyon  i National Conservation Area, czyli przynależący do kanionu park, zajmujący ponad 80000 hektarów pustyni Mojave. Czerwoną kolorystykę skał i zapierające dech w piersiach krajobrazy rozpoznacie z amerykańskich westernów – na żywo wyglądają jeszcze lepiej i zapadną w pamięci na długo.

Wyścigi
Hotel i kasyno Rio znane jest przede wszystkim z organizowanych w nich mistrzostw pokera WSOP, organizowanych przez Pokerstars. Mniej osób wie, że ten sam hotel jest miejscem organizacji innych międzynarodowych zawodów. SKUSA SuperNationals to wyścigi gokartów organizowane na ogromną skalę i z udziałem wielu gwiazd (takich jak Michael Shumacher)

…i mumie…
Kolejnym wyjątkowym miejscem, które możemy zobaczyć w Las Vegas (a które pozornie zupełnie nie pasuje akurat do tego miasta), jest Muzeum Króla Tutenchamona w hotelu Luxor.  Muzeum jest de facto jedną wystawą, zaprojektowaną z wielkim rozmachem ekspozycją, która przedstawia odkrycie grobu faraona Tutenchamona przez badacza Howarda Cartera, które miało miejsce w 1922r. Muzeum prowadzi gości przez wszystkie cztery pokoje grobowca, które przedstawiają historię faraona, historię Egiptu i tradycyjne obrządki związane ze śmiercią króla i złożeniem jego mumii do ogromnego grobowca.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(118) "Las Vegas - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, ciekawostki - Nevada, zwiedzanie, historia miasta - USA - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(178) "Las Vegas - inne spojrzenie. poznaj historię miasta, ciekawostki, atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca tego miasta na pustyni Nevada, USA. Co zwiedzić w LV - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(36.17202642098470022347100893966853618621826171875) ["lng"]=> float(-115.1724242999739971082817646674811840057373046875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/Rk5VLxOwDCg" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "USA" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Las Vegas - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, ciekawostki - Nevada, zwiedzanie, historia miasta - USA - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Las Vegas - inne spojrzenie. poznaj historię miasta, ciekawostki, atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca tego miasta na pustyni Nevada, USA. Co zwiedzić w LV - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/Rk5VLxOwDCg

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Las Vegas - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, ciekawostki - Nevada, zwiedzanie, historia miasta - USA - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Las Vegas - inne spojrzenie. poznaj historię miasta, ciekawostki, atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca tego miasta na pustyni Nevada, USA. Co zwiedzić w LV - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Las Vegas - inne spojrzenie. poznaj historię miasta, ciekawostki, atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca tego miasta na pustyni Nevada, USA. Co zwiedzić w LV - poleca veturo.pl