Brazylia w kinie, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Centrum Spotkania kultur zaprasza na bezpłatne pokazy filmów, których nie zobaczycie w multipleksach. Spotkania z filmem, to projekt tematycznych projekcji filmów, które łączy wspólny motyw.

W sierpniu – miesiącu Olimpiady w Rio – motywem przewodnim łączącym projekcje będzie Brazylia, a w szczególności muzyka i architektura tego kraju. W lipcu 2016 roku były to filmy, które w pewien sposób nawiązywały do wystawy „Genesis“ autorstwa Sebasti?o Salgado przentowanej w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

„Kameralna sala kinowa z wyjątkowo wygodnymi zielonymi fotleami to nasza przestrzeń, która służy spotykaniu. Tym razem zapraszamy naszych widzów w podróż do Brazylii, która
w sierpniu 2016 skupia na sobie uwagę świata, dzięki Olimpiadzie w Rio. My chcemy ten obraz, znany z mediów, poszerzyć poprzez prezentację interesujących filmów stworzonych przez Brazylijczyków.“ – mówi Piotr Franaszek, Dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Sierpniowe spotkania z filmem organizowane są we współpracy z Ambasadą Federacyjnej Republiki Brazylii w Polsce. Filmy będą emitowane w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami. Filmy w Sali Kinowej, na poziomie -1, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie można obejrzeć bezpłatnie, po odebraniu wejściówki w Dziale Obsługi Widza w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na poziomie + 2 budynku, przy Placu Teatralnym 1.

Harmonogram projekcji
06.08, 18:30, TROPICÁLIA, 2012, 87 min, reż. Marcelo Machado
Film dokumentalny opowiadający o trudnych dla Brazylii latach 60. i powstałym wówczas ruchu artystyczny, który z czasem nazwany został mianem Tropicalia. Film składa się z nagrań, zdjęć, wywiadów i odszukanych archiwaliów pokazujących lata 1967-69 i początki działalności takich wykonawców jak  Os Mutantes, Gilberto Gil, czy Caetano Veloso.

13.08, 18:30, A MÚSICA SEGUNDO TOM JOBIM / Muzyka według Toma Jobima, 2012, 84 min, reż. Dora Jobim, Nelson Pereira dos SantosAntônio Carlos Brasileiro de Almeida Jobim, znany również jako Tom Jobim to jedna z najwybitniejszych postaci muzyki brazylijskiej, twórca bossa novy, autor m.in. sławnej „Dziewczyny z Ipanemy”. Film ukazuje m.in. wpływ muzyki klasycznej na jego twórczość oraz relację z poetą Viniciusem de Moraesem.

20.08, 18:30, LOKI – ARNALDO BAPTISTA, 2008, 120 min, reż. Paulo Henrique Fontenelle
Film opowiada historię Arnaldo Baptisty, jednego z twórców legendarnej brazylijskiej grup Os Mutantes. Początkowo związany z ruchem Tropicalia zespół zakończył swa działalność w 1972 roku, głównie z powodu nadużywania narkotyków, które odcisnęły swe piętno na życiu prywatnym członków grupy. Film ukazuję wzlot, upadek i powrót do działalności twórczej jednego z najciekawszych brazylijskich artystów.  

27.08, 18:30, OSCAR NIEMEYER – A VIDA É UM SOPRO / Oscar Niemeyer. Życie jest westchnieniem, 2010, 90 min, reż. Fabiano Maciel
Oscar Niemeyer to brazylijski architekt, tworzący w duchu modernistycznym. Film przedstawia ikony nowoczesnej architektury brazylijskiej, ale przede wszystkim postać architekta. Do tego celu wykorzystano wypowiedzi Oscara Niemeyera, który opowiada o swojej pracy, o tym jak zrewolucjonizował współczesną architekturę przez wprowadzenie krzywych linii i wykorzystanie w projektach stali, a także o swoich ideałach i wierze w socjalizm.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(68) "Wydarzenia w Lublinie - Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - Lublin" ["meta_desc"]=> string(117) "Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na bezpłatne pokazy filmów, których nie zobaczycie w multipleksach." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(51.2458428214519017274142242968082427978515625) ["lng"]=> float(22.571411129669201045544468797743320465087890625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Wydarzenia w Lublinie - Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - Lublin

meta_keys:

meta_desc: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na bezpłatne pokazy filmów, których nie zobaczycie w multipleksach.

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wydarzenia w Lublinie - Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - Lublin

meta_keys:

meta_desc: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na bezpłatne pokazy filmów, których nie zobaczycie w multipleksach.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na bezpłatne pokazy filmów, których nie zobaczycie w multipleksach.