Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, po 13 latach nieobecności, w roku 2014 powrócił do Limanowej. Od początku trwania konkursu, czyli od 1983 roku, jego organizatorem jest Limanowski Dom Kultury. Przez ostatnie dwa lata odwiedziło nas przeszło 50 wykonawców z całej Polski – od Mazur przez Podkarpacie aż po Małopolskę i nasz region. Gwiazdami Festiwalu byli Ania Rusowicz, Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa i Łukasz Jemioła.

Tegoroczny Festiwal rozpocznie się 13 sierpnia (sobota) o godz. 12:00, a przywitania zaproszonych gości i artystów z całego kraju dokona Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda. Na scenie zaprezentuje się blisko 30 wykonawców z każdego zakątka Polski: od Kujaw, przez Podlasie i Podkarpacie aż po Małopolskę, a oceniać ich będzie jury w składzie:

Redaktor MARIA SZABŁOWSKA – wybitna polska dziennikarka radiowa i telewizyjna
Redaktor MAREK LIPIŃSKI – wieloletni dziennikarz Polskiego Radia, pełniący funkcje Dyrektora i Redaktora Naczelnego Programu Pierwszego Polskiego Radia, a także Dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej
Redaktor RYSZARD SIKORA – wieloletni dziennikarz, prezenter i publicysta Polskiego Radia i Telewizji, Dyrektor Artystyczny Festiwalu
Mecenas CZESŁAW SZYNALIK – pomysłodawca i organizator akcji „Odkryj Beskid Wyspowy.”

Na zwycięzców Festiwalu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Za zwycięstwo w OFPT 2016 przysługuje nagroda pieniężna w wysokości 2500 zł. II i III miejsce to kolejno 1500 zł i 1000 zł. Nagrody pieniężne są przewidziane dla zwycięzców w kategorii wiekowej powyżej 12 roku życia. Dla laureatów w młodszej kategorii wiekowej przygotowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów festiwalu.

Nagrodę specjalną wręczy również sam Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, który wybierze najlepszego wg siebie artystę i nagrodzi go czekiem o wysokości 2000 zł.

Koncertem, który uświetni tegoroczny OFPT będzie występ zespołu „Chwila Nieuwagi”. Muzyka zespołu to: żywiołowość folkloru (szczególnie górnośląskiego, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu), klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków, które można usłyszeć – SŁUCHAJĄC. Na ich koncie są dwie płyty, obie ciepło przyjęte przez recenzentów i słuchaczy, a sam zespół koncertuje już na terenie całego kraju i coraz częściej gości w radioodbiornikach, dzięki czemu można posłuchać jego piosenek, nie schodząc do podziemia tudzież modnego undergroundu.

Na zakończenie festiwalu organizatorzy Festiwalu wspólnie z organizatorami akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” przygotowali nie lada gratkę – nocne wyjście na Miejską Górę. Zaraz po ogłoszeniu wyników i koncercie gwiazdy wieczoru, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, uczestnikami festiwalu i wszystkimi przybyłymi w tym dniu do parku miejskiego osobami wyruszymy w nocną wędrówkę na szczyt górujący nad Limanową. A tam wspólnie będziemy mogli wziąć udział we Mszy Świętej, która jest nieodłącznym elementem wyjść w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”, a następnie do wspólnej zabawy i biesiadowania zaprosi nas zespół VENA. Na zakończenie organizatorzy przygotowali pokaz sztucznych ogni, który zwieńczy tegoroczny Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej i nocne wyjście na Miejską Górę.

Na przybyłą w tym dniu do parku miejskiego w Limanowej publiczność, będzie czekać niezapomniana atmosfera i klimat turystycznych spotkań przy ognisku, a przede wszystkim świetna muzyka i dobra zabawa. Nie zabraknie konkursów z nagrodami, które organizatorzy Festiwalu przygotowali wspólnie z Klubem Sportowym Limanowa Forrest oraz animacji dla najmłodszych, którymi zachęcimy ich do aktywnego wypoczynku. 13 sierpnia do limanowskiego parku zagości również Sądecka Kooperatywa Spożywcza, która na swoich stoiskach zaprezentuje zdrową i ekologiczną żywność oraz wiele innych ciekawych produktów.

Tegoroczny Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej otrzymał Patronat Honorowy Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy, Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Ponadto Festiwal wspierają Polska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki Oddział Małopolski, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Małopolska Organizacja Turystyczna, Polska Federacja Campingu i Caravaningu, Sądecka Kooperatywa Spożywcza, Akcja Odkryj Beskid Wyspowy i Klub Sportowy Limanowa Forrest. Patronat Medialny nad wydarzeniem objęli Program Pierwszy Polskiego Radia, telewizja TVP3 Kraków, portal limanowa.in, radio RDN Nowy Sącz oraz portal mlimanowa.pl.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(60) "Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej - Limanowa 2016" ["meta_desc"]=> string(110) "Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, po 13 latach nieobecności, w roku 2014 powrócił do Limanowej." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(49.70598827529379803991105291061103343963623046875) ["lng"]=> float(20.421695706384500823560301796533167362213134765625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej - Limanowa 2016

meta_keys:

meta_desc: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, po 13 latach nieobecności, w roku 2014 powrócił do Limanowej.

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej - Limanowa 2016

meta_keys:

meta_desc: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, po 13 latach nieobecności, w roku 2014 powrócił do Limanowej.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, po 13 latach nieobecności, w roku 2014 powrócił do Limanowej.