Kamera sportowa i jej możliwości

Kamera sportowa może z pewnością pretendować do jednej z najciekawszych i najbardziej przydatnych zdobyczy technologicznych ostatnich lat. To małe urządzenie możemy wykorzystać na bardzo wiele sposób, natomiast jego możliwości są naprawdę imponujące. Dzięki niemu jesteśmy w stanie wykonać zdjęcia o wysokich rozdzielczościach, a także nakręcić długi film video w jakości Full HD. To jedynie podstawowe funkcje kamery, którą możemy zabrać dosłownie wszędzie. Kamery sportowe – niezależnie od producenta, są bardzo solidne i zostały skonstruowane w ten sposób, aby działać w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach – niezależnie czy będą to głębiny morskie, czy szczyt górski. Jeszcze więcej możliwości wykorzystania kamery sportowej, zapewniają nam dedykowane akcesoria, których ciągle przybywa. Chcieliśmy przedstawić kilka tych, dzięki którym możemy nakręcić naprawdę fajny film.

Dla cyklistów
Kamera sportowa cieszy się dużym uznaniem wśród miłośników jednośladów – zarówno kierowców motocykli, jak i rowerzystów. Coraz więcej z nich, decyduje się na zamontowanie kamery sportowej podczas swojego przejazdu. Rowerzyści zyskują dzięki temu ciekawy materiał video np. z szybkiego przejazdu przez las, natomiast motocykliści rejestrują swoje najlepsze trasy, dodatkowo zbierając nagrany materiał dla bezpieczeństwa. Świetnym rozwiązaniem jest w tym wypadku zastosowanie specjalnego uchwytu na kierownicę, ale również specjalnego mocowania na kask. Niektórzy decydują się również na uchwyt na klatkę piersiową lub nadgarstek. W ten sposób możemy nagrać ciekawy film z przejazdu z perspektywy pierwszej osoby. Potem wystarczy poświęcić trochę czasu na montaż filmu i dodanie ulubionej muzyki, i mamy gotowy teledysk ze swojej ulubionej trasy.

kamerka sportowa na rower

 

Dla rodziny
Chyba każdy z nas widział niejednokrotnie na filmach amerykańskich archiwalne nagranie rodzinne, na którym przy grillu głowa rodziny beztrosko przerzuca kiełbaski na drugą stronę, dzieci biegają wesoło po ogródku, a mama przygotowuje sałatkę. Kamera sportowa pozwoli nam na znacznie więcej! Dzięki swojej solidnej budowie, możemy zabrać ją na każdy spacer, wypad nad jezioro, piknik czy spływ kajakowy. Wyposażeni w kijek selfie i kilka dodatkowych uchwytów, możemy zarejestrować fajne wspomnienie z każdego rodzinnego wypadu. Fajnym pomysłem jest mocowanie kamery na głowie lub klatce piersiowej dziecka lub po prostu przekazanie kamery w jego ręce. Nie musimy obawiać się o uszkodzenie czy zamoczenie sprzętu. Jeżeli mamy również psa – możemy pokusić się nawet o założenie mu kamerki, ponieważ obecnie dostępne są specjalne mocowania dla psów. Po powrocie do domu, możemy skleić z całości naprawdę fajne nagranie.

Dla kierowców
Niektóre modele kamer sportowych mogą funkcjonować również jako rejestrator jazdy. Najbardziej znane modele, które posiadają taką możliwość, należą do marki SJCAM. Posiadają one funkcję zapisu w pętli i są wyposażone w czujniki ruchu. Aby korzystać z nich tak jak ze zwykłego wideorejestratora, wystarczy zapatrzeć się w stosowny zestaw do auta – uchwyt i wejście na zapalniczkę.

Dla surferów i nurków
Nie każdy wie, że większość modeli kamer sportowych jest całkowicie wodoodporna i pozwala użytkownikowi zejść nawet do 30m pod powierzchnię wody. Wystarczy dobrać do tego kilka odpowiednich uchwytów i mamy zestaw, który pozwoli nam zarejestrować każde zejście pod wodę. Nurkowie mogą teraz nagrywać eksploracje wraków, jaskiń i innych ciekawych zejść. Specjalny uchwyt wypornościowy umożliwi im stabilizację obrazu. To co ważne w nurkowaniu, to swoboda ruchu, a specjalne uchwyty na głowę, nadgarstek lub klatkę piersiową, w ogóle nie utrudniają pływania. Kamera sportowa równie szybko stała się również ulubionym akcesorium surferów, niezależnie czy do pływania zabierają kite, deskę czy żagiel. Ten ekstremalny sport docenił szybko możliwość nagrywania doskonałych, dynamicznych video.

kamerka sportowa - nurkowanie

 

 

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(57) "Kamera sportowa - HD - SJCAM - możliwości, zastosowanie" ["meta_desc"]=> string(100) "Kamera sportowa - dowiedz się więcej o zaletach i możliwościach kamerki SJCAM - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(19) "Sprzęt turystyczny" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(16) "-17.841796872516" ["lng"]=> string(17) "-7.03983600881612" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Kamera sportowa - HD - SJCAM - możliwości, zastosowanie

meta_keys:

meta_desc: Kamera sportowa - dowiedz się więcej o zaletach i możliwościach kamerki SJCAM - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Sprzęt turystyczny

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Kamera sportowa - HD - SJCAM - możliwości, zastosowanie

meta_keys:

meta_desc: Kamera sportowa - dowiedz się więcej o zaletach i możliwościach kamerki SJCAM - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Kamera sportowa - dowiedz się więcej o zaletach i możliwościach kamerki SJCAM - poleca veturo.pl