Maluch na wycieczce – właściwy ubiór podstawą komfortu

Odpowiedni strój to podstawa w planowaniu wypraw. Nierzadko właściwie dobrany ubiór, szczególnie podczas wycieczek górskich, decyduje o naszym bezpieczeństwie - przypomina Michał Słaboń, naczelnik Grupy Krynickiej GOPR, którą na akcje górskie wyposaża w odzież marka Regatta. - A kto raz wypróbuje porządne przeciwdeszczowe materiały oraz przekona się o rewelacyjnych oddychających i wiatroszczelnych właściwościach odzieży outdoorowej, ten nie będzie chciał już chodzić w niczym innym – dopowiada.

O ile jednak wybór tego typu ubrań dla dorosłych jest ogromny, to jednak w przypadku dzieci w przeciętnym sklepie sportowym nie znajdziemy ich wiele. Jednymi z nielicznych wyjątków są sklepy firmowe marki Regatta, w których ubierzemy całą rodzinę od stóp do głów.

W bieżącej kolekcji dla dzieci i młodzieży warto zwrócić uwagę na szeroki wybór T-shirtów Alvarado w ciekawej kolorystyce z wesołymi nadrukami. Te techniczne koszulki błyskawicznie odprowadzają wilgoć od ciała, gwarantując komfort w trakcie intensywnych aktywności i podczas największych upałów. W ofercie znajdziemy także szeroki wybór spodni Sorcer o różnych długościach, uszytych z bardzo odpornej na uszkodzenia i szybkoschnącej tkaniny. Dostępna jest także wersja z odpinanymi nogawkami.

Softshelle to jedne z najbardziej uniwersalnych kurtek o szerokim spektrum zastosowań. Dziecięcy model softshella Regatty, na który warto zwrócić uwagę, to Tyson II. Wiatroodporna tkanina zapewnia ochronę przed wiatrem, a co za tym idzie wychłodzeniem.

Warto wybierać wersje z kapturem – przyda się w gorszych warunkach. Softshell świetnie sprawdzi się w górach, ale także na rowerze czy podczas rejsu na Mazurach. Jest w stanie zabezpieczyć nawet przed niezbyt intensywnym deszczem, ale warto na takie okoliczności mieć w zanadrzu kurtkę przeciwdeszczową. Nie powinna przemoknąć nawet podczas intensywnej ulewy. Warto zwrócić uwagę na tegoroczną nowość marki Regatta – kurtkę Hipoint Strech. Zaopatrzona jest w membranę o parametrach wododporności 10000 mm, która ma nie tylko właściwości wodoszczelne, ale również oddychające, dzięki czemu komfortowo się ją nosi.

Nie zapominajmy zapakować do plecaka bluz docieplających, które przydadzą się w przypadku gwałtownej zmiany pogody czy na chłodne wieczory. Regatta proponuje ich szeroki wybór. Przyda się także czapka na głowę lub kapelusz. Każde dziecko powinno mieć nakrycie głowy podczas wycieczek czy zabawy na plaży, kiedy szczególnie jest narażone na działanie promieni słonecznych. Jeśli chcemy uniknąć bólu głowy u naszych pociech, albo co gorsza, udaru, wyposażmy je w czapkę z daszkiem. Regatta ma w ofercie Kids

Protector Cap z dodatkowym zabezpieczeniem na szyję i kark
Dopełnieniem outdoorowego stroju będą buty, czy to w wersji lżejszej na mniej wymagające wycieczki, czy też wysokie za kostkę – na wielokilometrowe wędrówki w górach. Zarówno różne modele obuwia, jak i całą ofertę marki można znaleźć na stronie www.regatta.pl. W Polsce dostępnych jest również kilkadziesiąt stacjonarnych punktów sprzedaży i salonów firmowych Regatta, w których można zaopatrzyć się w odzież i sprzęt turystyczny dla całej rodziny. Na zakupy można wybrać się z niemowlętami i dziadkami włącznie, bo rozmiarówka przystosowana jest dla dzieci już od 6 miesiąca życia, a kończy na rozmiarach dla dorosłych do 7XL! Do tego ceny są bardzo atrakcyjne, co w przypadku szybko rosnących maluchów ma bardzo duże znaczenie.

Pamiętajmy, na nic zdadzą się przygotowania i motywowanie dzieci do wspólnych wypraw, jeśli podczas wycieczki zmoczy nas deszcz lub – wręcz przeciwnie – spali słońce, a buty obetrą nogi małych piechurów. Właściwy ubiór dostosowany do okoliczności jest zarówno podstawą komfortu, jak i bezpieczeństwa.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(89) "Odopwiedni stój na wyprawę dla dzieci - wycieczki górskie, odpowiedni strój - Regatta" ["meta_desc"]=> string(166) "Odpowiedni strój to podstawa w planowaniu wypraw. Nierzadko właściwie dobrany ubiór, szczególnie podczas wycieczek górskich, decyduje o naszym bezpieczeństwie." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(19) "Sprzęt turystyczny" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-17.3144531225898" ["lng"]=> string(17) "-6.42884939486338" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Odopwiedni stój na wyprawę dla dzieci - wycieczki górskie, odpowiedni strój - Regatta

meta_keys:

meta_desc: Odpowiedni strój to podstawa w planowaniu wypraw. Nierzadko właściwie dobrany ubiór, szczególnie podczas wycieczek górskich, decyduje o naszym bezpieczeństwie.

watermark:

interesting_places: Sprzęt turystyczny

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Odopwiedni stój na wyprawę dla dzieci - wycieczki górskie, odpowiedni strój - Regatta

meta_keys:

meta_desc: Odpowiedni strój to podstawa w planowaniu wypraw. Nierzadko właściwie dobrany ubiór, szczególnie podczas wycieczek górskich, decyduje o naszym bezpieczeństwie.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Odpowiedni strój to podstawa w planowaniu wypraw. Nierzadko właściwie dobrany ubiór, szczególnie podczas wycieczek górskich, decyduje o naszym bezpieczeństwie.