google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Pomysł na weekend - Biebrza

Do najczęściej wybieranych aktywności wodnych należą kajaki i łódki. Nie każdy wie, że poza tradycyjnymi formami wypoczynku, istnieją też te bardziej unikalne. Należy do nich spływ tratwą po  Biebrzy.

Pomysł na weekend - BiebrzaBiebrza

fot. pixabay.com

Biebrza to rzeka, która płynie we wschodniej części Polski. Jej koryto meandruje między pięknymi, rozległymi polami. To świetne miejsce do uprawiania turystyki kajakowej, a także...do spływu tratwą. Dlaczego warto spróbować tej formy aktywnego wypoczynku i na czym właściwie polega spływ tratwą?

Biebrzański Park Narodowy
Zwykle przepisy zabraniają noclegu w Parkach Narodowych. W przypadku Biebrzańskiego Parku Narodowego, wyjątek stanowi nocleg na tratwie przycumowanej do brzegu. Daje to niepowtarzalną okazję do obserwacji wschodu słońca z dachu tratwy. To wtedy najaktywniejsze są żyjące tu zwierzęta: łosie, sarny, jelenie, a nawet rysie. Nocami z kolei możemy usłyszeć sowy. W tej części Polski bez trudu usłyszymy też charakterytyczny, donośny głos orlika krzykliwego.

Bagna Biebrzańskie
Znane z fenomenalnych ujęć z dronów bagna biebrzańskie przyciągają turystów o każdej porze roku. Wiosną na podmokłych łąkach można prowadzić obserwacje setek ptaków, w tym bocianów i czapli. Latem bagna przypominają safari, a jesienią mienią się pięknymi, złotymi barwami.

Tratwy biebrzańskie
Nad Biebrzą działa wypożyczalnia tratew Biebrza24, oferująca także noclegi nad Biebrzą w pokojach, domku letniskowym lub noclegi na polu namiotowym. Spływy tratwami mogą trwać kilka godzin lub kilka dni. Tratwa płynie powoli wraz z spokojnym nurtem Biebrzy. Nie oznacza to jednak, że wiosłowanie jest zbędne. Do sterowania tratwą potrzebne są dwie osoby stojące po obu stronach tratwy, zaś na tratwie może przebywać maksymalnie aż 6 osób. Na tratwie jest zamykana część sypialna, jadalnia (mogąca stanowić też drugą sypialnię) oraz drabinka na dach, z którego roztaczają się niesamowite widoki. Oznacza to także całkowite odseparowanie od cywilizacji, ciszę, spokój przerywany tylko odgłosami przyrody. Wyższość tratew nad kajakami to właśnie możliwość noclegu w dowolnym miejscu, bez konieczności rozbijania namiotu i łamania regulaminu Parku Narodowego.

Dolina Biebrzy to teren niezwykle cenny przyrodniczo. Znajdują ...

W Polsce wyznaczone są 23 parki narodowe, 121 ...

„Carski Trakt” - niegdyś strategiczna droga-grobla przecinająca dolny ...

Potężna, rosyjska twierdza powstała pod koniec XIX w. ...

Zapraszamy do spędzenia kilku dni z dala od ...

Jej dziewicze lasy były niegdyś terenami łowieckimi królów, ...

nocleg

atrakcje

https://veturo.pl/article/3028/tratwy-kajaki-bagna-biebrza-atrakcje/