google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie

Ogród Doświadczeń – to brzmi tajemniczo i intrygująco... I tak właśnie jest w niezwykłym królestwie fizyki, któremu nieprzypadkowo patronuje Stanisław Lem, światowej sławy pisarz science-fiction. Krakowski Ogród Doświadczeń to siedmiohektarowa zielona kraina zabawy, nauki, eksperymentów i relaksu, przeznaczona dla odkrywców w każdym wieku.

Tu tajemnice przyrody zgłębia się osobiście, w dodatku w plenerze i przy znakomitej zabawie. Można tu samodzielnie wywołać wir wodny, rozszczepić promienie słoneczne w pryzmacie, dotknąć dźwięku czy zagrać na kamiennych cymbałach. Tutaj wirują kratery, grają rury, tarasy pływają, a  prostokąty...  oddychają.  Szczególnych wrażeń  dostarcza „wizyta” we wnętrzu ogromnego kalejdoskopu, w którym obrazy tworzy się... własnym ciałem. Nie mniej fascynujące okazują się lustra prezentujące efekt  nieskończoności.

Zaciekawiają  już same nazwy urządzeń służących do eksperymentowania. Bo do czego może się przydać nurek Kartezjusza, dysk Benhama czy magiczna szpula? I jak wygląda kołyska Newtona? W Ogrodzie Doświadczeń można znaleźć odpowiedzi te i inne pytania. Są tu urządzenia związane m.in. z oddziaływaniem siły, utrzymywaniem równowagi, działaniem  wody, zasadami optyki oraz z wytwarzaniem i odbieraniem dźwięków.

Ciekawych doznań dostarcza spacer fakturowaną  ścieżką, którą przemierza się najpierw zwyczajnie, w butach, a potem na boso, z zamkniętymi oczami. Taka przechadzka uświadamia, jak wiele bodźców dociera do mózgu za pośrednictwem dotyku. W Ogrodzie świat poznaje się wszystkimi zmysłami, jego atrakcje są zatem dostępne również dla osób niewidomych lub niedosłyszących.

Ogród Doświadczeń im. St. Lema w Krakowie mieści się na terenie Parku Lotników Polskich, obok hali widowiskowo – sportowej Kraków Arena, naprzeciw Centrum Handlowego M1, przy Alei Pokoju 68.
http://www.ogroddoswiadczen.pl/

Wykorzystano fragmenty przewodnika turystycznego "Polska Pięknieje - sladem funduszy europejskich"
Autorzy tekstów: Jolanta Sieradzka-Kasprzak, Joanna Zaborowska, Wanda Michalska
Wydawca: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa

Gdy wybierasz się na wypoczynek, musisz zadbać nie ...

Auschwitz - czyli jedno z najważniejszych miejsc w ...

Wylatujesz na urlop i zamierzasz zostawić auto na ...

Najstarsza kopalnia soli w Polsce zaprasza do przeżycia ...

Zobaczyć Biskupin, Monte Cassino, Bitwę pod Grunwaldem i ...

Najważniejsza w Krakowie trasa turystyczna zaczyna się na ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/3040/krakow-atrakcje-dla-dzieci-ogrod-doswiadczen-im-stanislawa-lema/