google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Tradycyjna Japonia

Japonia jest krajem, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością, a zabytki sąsiadują ze współczesnymi budynkami, niekiedy o bardzo futurystycznym charakterze. Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni bardzo dbają o swoje dziedzictwo, dlatego obiekty historyczne zachowane są w doskonałym stanie.

Miłośnicy tradycyjnej Japonii koniecznie muszą zarezerwować w swoim harmonogramie przynajmniej kilka dni na wizytę w dawnych stolicach Japonii – Kioto i Narze. Oba miasta mogą poszczycić się liczącą ponad tysiąc lat historią, a znajdujące się w nich zabytki zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do najważniejszych z nich należą m.in. dawny pałac cesarski, Złoty i Srebrny Pawilon mieszczący 16-metrowy posąg Wielkiego Buddy, chram Kasuga Taisha  czy skarbiec cesarski Shōsōin.

W świątyniach, oprócz zabytkowych budynków, atrakcją turystyczną są także piękne ogrody, które odzwierciedlają filozofię życiową Japończyków opartą na pokojowym współistnieniu z naturą. Oprócz świątynnych bram, pagód i ogrodów, ważnym elementem  japońskiego  krajobrazu są zamki, których w całym kraju jest ponad kilkadziesiąt, z czego dwanaście to dobrze zachowane oryginalne zabytki, niezniszczone podczas wojny. Najsłynniejszym z nich jest znajdujący się w prefekturze Hyōgo zamek Himeji, zwany z racji swojego kształtu i koloru Zamkiem Białej Czapli. Jest to najpiękniejszy i najliczniej odwiedzany zamek w całej Japonii, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto także odwiedzić m.in. zamki w Matsumoto, Matsuyamie, Hikone czy Inuyamie.

Z  wizyty w Japonii na pewno będą zadowolone również osoby interesujące się tradycyjnymi sztukami czy rzemiosłem. Jest to doskonała okazja do podziwiania historycznych i współczesnych wyrobów japońskich rękodzielników, takich jak ceramika, kimona, tkaniny czy miecze. Warto także poznać pielęgnowane od kilkuset lat sztuki sceniczne i wybrać się na spektakl tradycyjnego japońskiego teatru – nō, kabuki lub lalkowego bunraku.

Ukoronowaniem spotkania z dawną Japonią będzie nocleg w hotelu zwanym ryokan, urządzonym w stylu japońskim, gdzie goście śpią na podłodze wyłożonej matami i serwuje się im wykwintne dania tradycyjnej kuchni.

Pod względem kulinarnym na świecie bardzo wiele jest ...

Japońska kultura popularna, w szczególności manga i anime ...

Polskę dzieli blisko dziesięć tysięcy kilometrów, przez co ...

Od dalekiego kraju Kwitnącej Wiśni, aż po gorącą ...

Kuchnia azjatycka jest bardzo różnorodna - w Japonii ...

https://veturo.pl/article/3048/japonia-tradycja-kultura-zabytki-dawne-stolice-zwiedzanie/