google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Japońska kultura popularna

Japońska kultura popularna, w szczególności manga i anime stają się coraz bardziej popularne na całym świecie, w tym również w Polsce. Dla wielu fanów japońskiej kreski wizyta w jej ojczyźnie będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem.

Japońska kultura popularnaJapońska kultura popularna

fot. pixabay.com

Niemal na każdym kroku można napotkać księgarnie oraz sklepy oferujące szeroki asortyment komiksów oraz płyt DVD. Regały z mangami potrafią nierzadko zajmować całe piętro. Można także kupić figurki, koszulki i inne gadżety związane z popularnymi produkcjami.
Obowiązkowym punktem programu każdego wielbiciela mangi i anime będzie wizyta w Ghibli Museum w Tokio, zaprojektowanym przez samego mistrza Hayao Miyazakiego. Muzeum poświęcone jest nie tylko twórczości Studia Ghibli, lecz także innych wytwórni. Później warto skierować kroki do Tokyo Anime Center, gdzie fani mogą dowiedzieć się wszystkiego o japońskiej animacji. Dobrze również udać się do International Manga Museum w Kioto. W nowoczesnym i funkcjonalnym budynku zgromadzono ok. 300 tysięcy eksponatów,  organizowane są także warsztaty i seminaria.

Japonia to także potężny rynek gier komputerowych i  wszelkich  gadżetów  elektronicznych.  Ich  miłośnicy z  pewnością zainteresują się dzielnicą Akihabara w Tokio. Znajdują się tam niemal wyłącznie sklepy oferujące każdy możliwy rodzaj sprzętu elektronicznego: od lamp próżniowych poprzez laptopy po najnowocześniejsze konsole do gier, nierzadko po bardzo okazyjnych cenach. Do Akihabary przyjeżdżają tłumnie zagraniczni turyści, gdyż można tu nabyć najnowsze modele niedostępne jeszcze zagranicą.

Młodzi Japończycy przybywają tu, aby wziąć udział w premierach filmów animowanych czy gier, a także w spotkaniach z autorami popularnych komiksów. Duże japońskie miasta tętnią życiem w ciągu dnia i nocy. Można tu znaleźć niespotykaną nigdzie indziej ilość rozrywek. Mnóstwo jest tu salonów gier, karaoke, klubów i barów, tłumnie odwiedzanych przez młodych ludzi, którzy chcą przyjemnie spędzić czas. W japońskim karaoke każda grupa otrzymuje do dyspozycji oddzielną salkę, w której można bawić się bez skrępowania w gronie znajomych i wybierać spośród tysięcy utworów zarówno japońskich, jak i zagranicznych.

Warto też podkreślić, że metropolie japońskie, mimo swoich rozmiarów, są miastami bardzo bezpiecznymi. Bez obawy można bawić się do późnych godzin nocnych.

Pod względem kulinarnym na świecie bardzo wiele jest ...

Japonia jest krajem, w którym tradycja przeplata się ...

Polskę dzieli blisko dziesięć tysięcy kilometrów, przez co ...

Od dalekiego kraju Kwitnącej Wiśni, aż po gorącą ...

Kuchnia azjatycka jest bardzo różnorodna - w Japonii ...

https://veturo.pl/article/3049/japonia-kultura-popularna-manga-anime-zwiedzanie/