google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Nordic Walking w gminie Barlinek

Uaktywnienie mieszkańców  Barlinka i rozpropagowanie przedsięwzięcia przebiegało  rytmicznie, jak... Nordic Walking. Wymyślony w Finlandii w latach 20. XX wieku jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych stał się formą rekreacji dostępną dla każdego, bez względu na wiek, kondycję czy tuszę.

Nordic Walking w gminie BarlinekNordic Walking

it.barlinek.pl

W szerszym zakresie, choć mniej intensywnie niż przy zwyczajnym chodzeniu lub joggingu, rozwija mięśnie ciała, redukując nacisk na stawy, zwłaszcza kolanowe. Kijki zwiększają stabilność, a zatem i bezpieczeństwo. Dzięki nim śliczne 15-tysięczne miasteczko w Puszczy Barlinecko-Gorzowskiej w dość krótkim czasie odniosło zdumiewający sukces.

Na początku przygotowano trasy. Siedem przygotowanych i oznakowanych tras liczy łącznie 54 km (poszczególne mają od 4 do 13 km). Dostosowane dla wszystkich, mają trzy poziomy trudności, co roku są odnawiane i ulepszane. Sześć tras przebiega w Barlinecko-Gorzowskim Parku Krajobrazowym, jedna – na terenach łąkowo-leśnych w Łubiance. Później zadbano o kadrę trenerską.

Obecnie, ośrodek zapewnia profesjonalną opiekę, gdyż uprawianie tego sportu najlepiej rozpocząć z instruktorem, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije. A potem można chodzić w każdym terenie bez względu na pogodę. Dlatego pięć dużych rajdów organizowanych w  Barlinku nosi nazwę „Cztery Pory Roku z Nordic Walking”. Odbywa się tu też szereg mniejszych imprez.

Działające w Barlinku centrum informacji turystycznej oferuje mapki ze szczegółowym opisem różnych szlaków. W całej gminie wyznaczono i oznakowano w sumie ponad 240 km tras turystycznych: pieszych, rowerowych, Nordic Walking i innych.

www.it.barlinek.pl

Wykorzystano fragmenty przewodnika turystycznego "Polska Pięknieje - sladem funduszy europejskich"
Autorzy tekstów: Jolanta Sieradzka-Kasprzak, Joanna Zaborowska, Wanda Michalska
Wydawca: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa

Bogatą ofertę rejsów i szkoleń przygotowało na lato ...

Schronisko szczecińskiego Centrum Żeglarskiego zostało zarejestrowane w bazie ...

Pod Dworcem Kolejowym Szczecin Główny, w przydworcowej skarpie ...

Moc atrakcji ma dla nas Zalew Szczeciński, a ...

Wyrusz na szerokie wody i przeżyj niezapomnianą przygodę ...

Jeśli myślisz, że w Szczecinie zobaczysz jedynie typowe ...

gastronomia

https://veturo.pl/article/3071/barlinek-nordic-walking-trasy-sprzet-osrodek-trenerzy/