google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Baseny termalne w Mszczonowie

Mszczonów, leżący niegdyś w pobliżu sławnego szlaku bursztynowego, otrzymał prawa miejskie w 1377 r., jednak jego wielowiekowa historia nigdy nie odnotowała okresu tak gwałtownego rozwoju, jaki nastąpił w ostatnim dwudziestoleciu. Niegdyś rzemieślnicze miasteczko przeistoczyło się w ośrodek logistyczno-przemysłowy. Sprzyja temu dobra lokalizacja w obrębie aglomeracji warszawsko-łódzkiej, przy trasie Warszawa–Katowice. Dzięki dynamicznemu rozwojowi Mszczonów zyskał przydomek „Tygrys Mazowsza”.

Baseny termalne w MszczonowieBaseny termalne w Mszczonowie

fot. mszczonow.pl

Sukces  przypieczętowało wybudowanie kompleksu wykorzystującego źródła termalne i realizacja kolejnych związanych z tym pomysłów. Termy Mszczonów to nowoczesny zespół obiektów, spełniający funkcje wypoczynkowe i rekreacyjne. W kąpielisku wykorzystywana jest woda termalna wodorowo-węglanowo-wapniowo-sodowa, wydobywana z głębokości 1714 m z utworów piaskowcowych kredy dolnej. Korzystnie wpływa ona na schorzenia pochodzenia reumatycznego oraz układ kostny.
Poprawia też samopoczucie, obniża stres i stabilizuje układ nerwowy. Oferta  wiosenno-letnia to pięć basenów z wodą o temperaturze 28–34 ̊C, dwie sauny suche, trawiasta plaża z trzema boiskami do plażowej piłki siatkowej i plac zabaw dla dzieci. Dwa baseny – wewnętrzny i zewnętrzny, połączone kanałem, są całoroczne, z wodą termalną o temperaturze 32–34 ̊C, łącznej powierzchni 190  m2 i głębokości 1,20–1,30 m. Trzeci, zewnętrzny basen rekreacyjny (pow. 450 m2, gł. 1,20–1,40 m), obfituje  w różnorodne atrakcje wodne, m.in. zjeżdżalnie, sztuczną rzekę, leżanki wodne i ławeczki napowietrzające, masaże ścienne, masaż karku oraz gejzery powietrzne.

Na zewnątrz jest również basen sportowy o długości 25 m i głębokości 1,35–1,80 m. Dla najmłodszych gości jest brodzik z minizjeżdżalnią i fontanna chłodząca. Zimą funkcjonuje zadaszone sztuczne lodowisko, a umieszczone na jego dachu kolektory słoneczne dodatkowo podgrzewają wodę w sąsiednich basenach.

W  powiązaniu z projektem term powstał produkt turystyczny „Weekend z termami Mszczonów”, łączący ofertę kompleksu z aktywnym wypoczynkiem i innymi propozycjami, jak grzybobranie, wędkowanie,  kuligi;  w okolicy  organizowane są też rajdy samochodów terenowych. Ciekawe obiekty przyrodnicze i kulturowe można poznać dzięki trasom turystycznym. Wyznaczono i oznakowano cztery szlaki rowerowe i trzy piesze (od 4 do 46 km); wszystkie rozpoczynają się i kończą na terenie kompleksu term, gdzie działa  wypożyczalnia rowerów i kijków do Nordic Walking oraz punkt informacji turystycznej.

KOMPLEKS BASENÓW TERMALNYCH
ul. Warszawska 52
96-320 Mszczonów
tel./fax. (0-46) 857 87 81
termy-mszczonow.eu

PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ
tel. (0-46) 857 87 81 wew. 12
e-mail: info@weekendztermami.eu


Wykorzystano fragmenty przewodnika turystycznego "Polska Pięknieje - sladem funduszy europejskich"
Autorzy tekstów: Jolanta Sieradzka-Kasprzak, Joanna Zaborowska, Wanda Michalska
Wydawca: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa

O największej atrakcji jaką jest zamek w Nowym ...

Trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się od ludowej ...

Największą  atrakcją Jarosławca jest ogromny  Aquapark kompleks  basenów  ...

Pobyt w grodzie rycerskim w Biskupicach pod Byczyną ...

Zgromadzono tu kilkadziesiąt miniatur budowli z całego świata. ...

Turyści w Mrągowie mogą przez cały rok poczuć ...

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/3076/termy-mszczonow-atrakcje-dla-dzieci-baseny-zabiegi/