Tanie jesienne podróżowanie z SuperPKS, niezależnie od pogody

Nadchodząca jesień nie musi być nudna i ponura, jeśli zdamy sobie sprawę, że ciekawe miejsca to nie tylko te oddalone od nas o setki czy tysiące kilometrów. Fantastyczną przygodę możemy przeżyć udając się także w krótszą podróż, która nie będzie nas kosztowała więcej niż kilka lub kilkanaście złotych, a czasem tylko złotówkę!  Zamiast seansu przed telewizorem, czy polowania na pokemony, wystarczy wsiąść na pokład SuperPKS, którym dotrzemy do większych i mniejszych miejscowości, gdzie czekają na nas tysiące atrakcji.

Wrześniowe i październikowe weekendy warto jeszcze spędzić na świeżym powietrzu. Wykorzystajmy ostatnie promienie słońca, aby odwiedzić ciekawe miejsca, znajdujące się w bliższej i dalszej okolicy. Gdy po letnich wczasach, nasz budżet nie jest już tak duży, szczególną uwagę zwróćmy na niedrogie rozwiązania, które pomogą nam zminimalizować koszty i w prosty sposób zorganizować podróż.

Podróż, w którą wybierzemy się SuperPKS-em, może być wygodną i o wiele tańszą alternatywą dla samochodu. Taka podróż daje także możliwość podziwiania pięknych, jesiennych pejzaży. Zaplanować jednodniowy lub weekendowy wypad oraz zminimalizować koszty możemy dzięki stronie www.superpks.pl, gdzie znajdziemy szczegółowy rozkład jazdy autobusów oraz pulę biletów w jesiennych promocyjnych cenach, zawsze tańszych niż na dworcu lub u kierowcy. Jeśli naszą wyprawę zaplanujemy z wyprzedzeniem uda nam się upolować bilety nawet za złotówkę! SuperPKS od marca tego roku kursuje na trasach: Trójmiasto-Elbląg-Warszawa, Poznań-Elbląg, Suwałki-Gdańsk, Suwałki-Warszawa.

5 miejsc, które warto odwiedzić niezależenie od pogody, polecanych przez SuperPKS:

Pasłęk
Trasa: Gdańsk–Pasłęk
Czas trwania podróży: 1 godzina 55 minut
Bilety we wrześniu już od: 6 zł – cena regularna 13 zł

Pasłęk to propozycja dla tych wszystkich, którzy chcą chociaż na chwilę odpocząć od zgiełku wielkiego miasta.Tu czas zdecydowanie płynie wolniej. Pasłęk jest niewielkim miasteczkiem, ale jego historii i ilości zabytków mogą pozazdrościć niejedne polskie miasta. Do Pasłęka powinien zawitać każdy, kto ceni urok polskich zabytków. Stare miasto, ratusz, zamek krzyżacki, brama młyńska, brama wysoka, cerkiew grekokatolicka to absolutne znaki firmowe tej miejscowości. Miejscowość, to również pamiątka po sprowadzonych tu przez Krzyżaków Holendrów, stąd poprzednia jego nazwa – Holland, która wśród tubylców obowiązuje do dziś. Istnieją też przypuszczenia, że pasłęcki zamek kryje jeden z największych i najcenniejszych skarbów jakim jest bursztynowa komnata – może natknie się na nią, jakiś weekendowy turysta.

Elbląg
Trasa: Warszawa-Elbląg
Czas trwania podróży: 4 godziny 30 minut
Bilety we wrześniu już od: 12 zł  – cena regularna 34,30zł

Wartą do rozważenia propozycją jest weekend w Elblągu. Miasto to jest przepięknie usytuowane na terenie dwóch krain geograficznych: Żuław Wiślanych oraz Wysoczyzny Elbląskiej. Nudzić się tu nie będą zarówno aktywni, jak i nieco bardziej leniwi turyści. W mieście zachwyca piękna zabudowa starówki, podzamcze oraz światowej klasy zabytek sztuki hydrotechnicznej – Kanał Elbląski, który łączy zachodnio-mazurskie jeziora z Zalewem Wiślanym i do dziś stanowi popularną trasę rejsów wycieczkowych. W samym sercu Żuław Wiślanych rozciąga się malowniczy krajobraz okolic Nowego Dworu Gdańskiego, które nizinne malownicze krajobrazy przypominają tereny Holandii, dlatego nie bez powodu teren ten nazywa się polskimi Niederlandami. Panoramę miasta i okolic można podziwiać z 95 metrowej wieży kościoła pw. Św. Mikołaja – miejscowi mówią, że przy dobrej pogodzie widać  z niej nawet przedmieścia Gdańska.

Lidzbark Warmiński
Trasa: Giżycko-Lidzbark Warmiński
Czas trwania podróży: 1 godzina 56 minut
Bilety we wrześniu  już od: 14 zł – cena regularna 22 zł

W sercu Warmii, w widłach rzeki Łyny i jej dopływu, leży Lidzbark Warmiński – urokliwe miasteczko, które zachwyca malowniczymi zakolami rzek, wysokimi wzgórzami i ukrytym między nimi zamkiem biskupów warmińskich, zwanym Wawelem Północy. Lidzbark zachęca do odwiedzenia także ze względu na swe inne zabytki takie, jak: gotycki kościół parafialny św. Piotra i Pawła, mury obronne z bastionem i basztą, drewniany kościół prawosławny z XIX wieku czy wyjątkowy w  skali kraju cmentarz rumuński. Nie będą się tu nudzić także aktywni turyści, na których czeka Ośrodek Sportów Zimowych „Góra Krzyżowa”. Ośrodek pomimo nazwy wskazującej na zimowe przeznaczenie działa praktycznie okrągły rok – góra służy zarówno narciarzom, jak i górskim rowerzystom.  

Grudziądz
Trasa: Poznań-Grudziądz
Czas trwania podróży: 4 godziny 5 minut
Bilety we wrześniu już od: 20 zł – cena regularna 32,20 zł

W Grudziądzu z pewnością nikt nie będzie narzekał na nudę!  Czeka tu na nas piękna starówka z kamieniczkami z przełomu XVI i XVII wieku, zabytkowa gotycka fara św. Mikołaja czy zespół malowniczych spichrzów.  Za darmo w każdą sobotę do końca września można „załapać się” na zwiedzanie Cytadeli – fortecy zbudowanej przez Prusaków w XVII wieku. Wystarczy stawić się przed 11:00 przed jej główną bramą, przy której czekać będzie przewodnik. Piękną panoramę Grudziądza można podziwiać podczas rejsów wycieczkowych po Wiśle. Na interesujących się tematyką Dzikiego Zachodu czeka nie lada gratka w postaci miasteczka westernowego Kansas City. Ci którzy szukają relaksu znajdą go także  – wystarczy wybrać się do grudziądzkich Solanek, gdzie zażyć można odmładzających i odprężających kąpieli w basenach i wannach, a w specjalnej piramidzie z tężnią powdychać nasyconego jodem powietrza.

Augustów
Trasa: Warszawa-Augustów
Czas trwania podróży: 5 godzin 5 minut
Bilety we wrześniu już od: 4,50 zł – cena regularna 16 zł

Augustowa w zasadzie nie trzeba polecać. Ta dobrze znana turystyczna miejscowość warta jest odwiedzenia nie tylko latem. Jesienią z pewnością można wybrać się na dłuższy spacer po samym mieście, aby podziwiać odresturowany stary rynek i kamieniczki. Miejsca, które trzeba zobaczyć, to Bazylika Mniejsza Najświętszego Serca Jezusowego, Izba Pamięci I Pułku Ułanów Krechowieckich oraz Muzeum Kanału Augustowskiego. Na spragnionych mocnych wrażeń, na Rynku Zygmunta Augusta, czeka atrakcja w postaci Escape Roomu. Grupa osób zostaje zamknięta w pomieszczeniu, z którego może się wydostać tylko po  rozwiązaniu szeregu zagadek. Spragnieni kontaktu z naturą mogą wybrać się w nietypową podróż po Puszczy Augustowskiej, Wigierską Kolejką Wąskotorową.

Szczegóły związane z zakupem biletów online zawiera regulamin sprzedaży SuperPKS, znajdujący się na stronie www.superpks.pl. Do podanych cen należy doliczyć opłatę transakcyjna, wynoszącą do 10% wartości biletu i nie więcej niż 5 zł.

SuperPKS to projekt realizowany od marca 2016 przez grupę doświadczonych, polskich przewoźników z różnych regionów Polski oraz firmę nowych technologii Teroplan S.A.

Oferujemy pasażerom wysoki standard i komfort podróżowania nowoczesnymi autokarami wyposażonymi m.in. w darmowe wi-fi i klimatyzację. Naszym celem jest zapewnienie wygodnej podróży nie tylko mieszkańcom miast wojewódzkich, ale także tym z mniejszych miejscowości. Pasażerowie wybierając podróż marką SuperPKS, mają możliwość zakupu biletów na stronie www.superpks.pl w promocyjnych cenach – zawsze taniej niż na dworcu czy u kierowcy.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(75) "SuperPKS - Tanie jesienne podróżowanie z SuperPKS, niezależnie od pogody" ["meta_desc"]=> string(115) "Podróż, w którą wybierzemy się SuperPKS-em, może być wygodną i o wiele tańszą alternatywą dla samochodu." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(17) "Bilety autobusowe" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-41.9238281191643" ["lng"]=> string(16) "26.8789605190387" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/yZZG5u0jieE" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: SuperPKS - Tanie jesienne podróżowanie z SuperPKS, niezależnie od pogody

meta_keys:

meta_desc: Podróż, w którą wybierzemy się SuperPKS-em, może być wygodną i o wiele tańszą alternatywą dla samochodu.

watermark:

interesting_places: Bilety autobusowe

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/yZZG5u0jieE

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: SuperPKS - Tanie jesienne podróżowanie z SuperPKS, niezależnie od pogody

meta_keys:

meta_desc: Podróż, w którą wybierzemy się SuperPKS-em, może być wygodną i o wiele tańszą alternatywą dla samochodu.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Podróż, w którą wybierzemy się SuperPKS-em, może być wygodną i o wiele tańszą alternatywą dla samochodu.