google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej

Już samo ulokowanie tej krainy tworzy ją miejscem godnym rekomendacji dla dogłębnego zaznajomienia się przynajmniej z paroma ciekawostkami krajoznawczymi zlokalizowanymi w w rejonie kotliny.

Atrakcje Kotliny KłodzkiejBłędne Skały

fot. pixabay.com

Kotlina Kłodzka czy też Ziemia Kłodzka to fantastycznie ulokowana ziemia osłonięta dookoła przez popularne Góry Stołowe, Góry Złote, Bystrzyckie, Bardzkie oraz dodatkowo imponujący Masyw Śnieżnika. Pewnym z znanych miast w regionie jest miasto Kłodzko zlokalizowane dokładnie w strategicznym punkcie Kotliny. Ponad tysiącletnia historiografia tego miasteczka wpływa na czar Kłodzka. Pośród ulic miasta lokalizuje się szczególnie wiele oryginalnych zabytków architektury, z pomiędzy jakich najbardziej znanym Twierdza Kłodzko. Oprócz niej na terenie miasta możemy odnaleźć zbudowany z kamieni most świętego Jana na rzeczce Młynówce. Na cokołach tegoż mostu ustawiono piękne rzeźby wotywne prezentujące postaci świętych i Trójcę Świętą.

Inne ciekawostki turystyczne Kotliny Kłodzkiej to Rynek tego miasta i Ratusz z niezwykle bogato zdobioną elewacją która to mieści zmieszane ze sobą detale wielu różnorodnych stylów architektury. Jest to wyjątkowo obserwowalne zwłaszcza, kiedy przystaniemy od zachodniej części tego ratusza. Dokoła Magistratu wynajdziemy stare, miejskie kamieniczki z siedemnastego oraz osiemnastego w. Kawałeczek dalej zlokalizowany jest również Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny który to wraz z klasztorem i kościołem Franciszkanów są jednymi z znakomicie prezentujących się zabytków kultur sakralnego. Ciekawym miastem Kotliny Kłodzkiej jest również Bardo Śląskie, które posiada wyjątkowo wiele ciekawostek architektonicznych. Obecnie z Sanktuariów Maryjnych, w których znajduje się cudowna rzeźba Matki Boskiej. Rzeźbę znajdziemy w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Figura reprezentuje styl romański, zrobiono ją w XII oraz w całości wykonano ją z litego drewna obecnie jest najprawdziwszym majątkiem nie tylko tych stron, ale również całego Dolnego Śląska.

Będąc w obszarze Kłodzkiej należałoby również zwiedzić uzdrowisko Duszniki Zdrój, które oferują każdemu zwiedzającemu relaks w niepowtarzalnym, podgórskim spokoju. Poza znakomicie przygotowanymi miejscami noclegowymi, uzdrowisko to oferuje oczywiście nieskończenie wiele niezmiernie atrakcyjnych niespodzianek wakacyjnych, wśród których znajduje się między innymi renesansowo-barokowy kościół pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła, pochodzący z XVII z obfitym wystrojem fasad oraz jeszcze unikatową kazalnicą stworzoną na kształt wieloryba. Cała Kotlina Kłodzka to rejon, w którym odkryjemy sporo atrakcyjnych miejsc.

Kamienna twierdza wśród gór, w której można spotkać ...

Złoto można znaleźć nie tylko w Westernach, ale ...

Czy wiesz skąd wzięła się historia o potworze ...

Symbolem Kletna jest uran. W małym mieście na ...

Idąc z Rynku ulicą Wita Stwosza w kierunku ...

Urlop spędzamy na rowerze, spacerując, ewentualnie na grzbiecie ...

nocleg

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/3097/kotlina-klodzka-ciekawostki-atrakcje-zwiedzanie/