Jakie buty trekkingowe wybrać?

Miłośnicy chodzenia po górach doskonale wiedzą, że właściwy ubiór to podstawa udanej wycieczki. Bez spełnienia tego warunku pokonywanie kolejnych kilometrów nie będzie żadną przyjemnością, ale udręką. Kluczowe są przede wszystkim buty, które mają zapewniać maksymalny możliwy komfort i swobodę.

Jakie cechy powinny mieć buty trekkingowe?
Jak już zostało wspomniane ten rodzaj obuwia przede wszystkim służy do chodzenia po górach. W związku z tym buty trekkingowe muszą mieć pewne właściwości, dzięki którym pokonywanie kilometrów na szlakach nie będzie stanowiło żadnego problemu. Człowiek chodzący po górach nie może myśleć o dyskomforcie związanym z bolącymi stopami. Tylko wtedy ten rodzaj aktywności fizycznej da maksymalną możliwą frajdę i zadowolenie. Najkrócej ujmując odpowiedniej jakości buty trekkingowe muszą zapewniać wygodę i komfort. Tylko wtedy pokonywanie kolejnych kilometrów bez grymasu niezadowolenia na twarzy będzie w ogóle możliwe.

Ponadto powinny być one wodoodporne, ponieważ chodzenie po górskich szlakach wiąże się z napotkaniem różnych warunków. Jeśli w danym obuwiu została odpowiednio zastosowana specjalna membrana (zapewnia trwałość i sprawdza się o wiele lepiej w czasie trudniejszych warunków atmosferycznych), a szwy są specjalnie uszczelnione (daje to gwarancję większej „oddychalności” buta, co jest szczególnie ważne w okresie ciepłych temperatur), to żadna woda nie będzie nam straszna.

Istotna jest też podeszwa. W końcu na górskich szlakach jest mnóstwo drobnych kamieni i innych tego typu przeszkód, które przy niewłaściwym doborze butów trekkingowych mogą nam się dać naprawdę mocno we znaki. W związku z tym takie obuwie trekkingowe musi być wyposażony w podeszwę o odpowiednio dużej grubości, która dodatkowo powinna zapewniać świetną przyczepność do podłoża i być niezwykle odporna na ścieranie.

Buty trekkingowe powinny być rzecz jasna wyprodukowane z najwyższej jakości materiału. Takim właśnie jest skóra. Inwestując w tego typu obuwie ma się pewność, że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. W końcu jest to materiał gwarantujący wysoką trwałość i użytkowanie przez wiele długich lat.

Dostosuj buty trekkingowe do trasy i pory roku
Trzeba wiedzieć, że ten rodzaj obuwia powinien być dobierany w zależności od danego szlaku górskiego i okresu roku. Nie można nie wspomnieć, że do chodzenia po niższych partiach gór lepsze są niskie buty trekkingowe. Z kolei do pokonywania wyższych szlaków warto się zaopatrzyć w wysoki rodzaj obuwia, który znakomicie chroni nasze kostki.

Wybór butów trekkingowych ma też znaczenie w kontekście pory roku. Jeśli chcemy w nich chodzić w okresie letnim, to lepsze będą modele lekkie, które świetnie „oddychają”. Jesienią czy zimą trzeba już mieć trochę inny rodzaj obuwia trekkingowego, które przede wszystkim powinno zapewniać wodoodporność i mieć naprawdę solidną podeszwę.

Kobiety i dzieci powinny mieć swoje buty trekkingowe
Stanowczo odradzamy, aby panie chodziły w męskim obuwiu trekkingowym – nawet gdy pasuje ono pod kątem rozmiaru. Na rynku można kupić buty do chodzenia po górach, które są przeznaczone tylko i wyłącznie dla kobiet. Wszak panie mają inną budowę stopy i przez to powinny mieć odpowiednie obuwie trekkingowe. Tak samo jest z naszymi pociechami. One także powinny mieć obuwie trekkingowe dostosowane do swoich parametrów.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(50) "Jakie buty trekkingowe wybrać? - poradnik turysty" ["meta_desc"]=> string(80) "Dowiedz się jakie cechy powinny mieć dobre buty trekkingowe - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(15) "Dawid Kowalczuk" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-17.0507812476267" ["lng"]=> string(17) "-6.90025243065282" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(true) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Jakie buty trekkingowe wybrać? - poradnik turysty

meta_keys:

meta_desc: Dowiedz się jakie cechy powinny mieć dobre buty trekkingowe - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: Dawid Kowalczuk

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear: 1

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Jakie buty trekkingowe wybrać? - poradnik turysty

meta_keys:

meta_desc: Dowiedz się jakie cechy powinny mieć dobre buty trekkingowe - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Dawid Kowalczuk

meta_desc: Dowiedz się jakie cechy powinny mieć dobre buty trekkingowe - poleca veturo.pl