google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ośrodek Narciarski Czarna Góra

Czarna  Góra  to  nowoczesny  i  atrakcyjny  ośrodek  narciarski,  położony  w Masywie Śnieżnika, wybudowany wg alpejskich standardów. Składa się on z sześciu nartostrad o różnej skali trudności (od trudnej do łatwej), sześciu pól narciarskich i parku dla snowboardzistów.

Ośrodek Narciarski Czarna GóraOśrodek Narciarski Czarna Góra

fot. mat. prasowe

Łączna długość kompatybilnych tras zjazdowych, w większości sztucznie naśnieżanych, wynosi ponad 10 km. Do dyspozycji narciarzy są dwie  czteroosobowe koleje linowe o długości 1100 m i 370 m, dwuosobowa kolej linowa o dł. 1367 m i 7 wyciągów talerzykowych. Na terenie ośrodka funkcjonuje szkoła narciarska Czarna Góra z trzema polanami z funparkami  wyposażonymi  w taśmy bieżne dla najmłodszych. Wszystkie  urządzenia  ośrodka  Czarna  Góra  działają  na  jednym  skipassie. 

W  infrastrukturze  ośrodka  znajduje  się  również:  parking  na  1500  samochodów,  stacja  pierwszej  pomocy GOPR, karczmy, restauracje i punkty gastronomiczne, wypożyczalnie nart. Latem  na  terenie ośrodka  Czarna  Góra  rozwija  się  kolarstwo  górskie. Na zboczach Czarnej Góry powstał Park Rowerowy DH, funkcjonuje w nim 7 tras rowerowych od łatwej Familijnej po wymagającą Mistrzow-ską, na której rozgrywane są zawody Pucharu Polski i Mistrzostw Polski. Kolej  linowa  latem  wwozi  turystów  na  szczyt  Czarnej  Góry. 

Na  wierzchołku znajduje się wieża widokowa, z której rozpościera się wspaniały widok na całą Kotlinę Kłodzką. Czarna Góra to miejsce wyjścia na górskie wędrówki piesze: na Śnieżnik Kłodzki, na Marię Śnieżną, do Międzygórza. Dzięki wspaniałym widokom, atrakcyjnym walorom przyrodniczym i łatwości poruszania się po terenie górskim, okolice Czarnej Góry są co roku latem licznie odwiedzane przez turystów.

Ośrodek Narciarski Czarna Góra
Sienna nr 11, 57-550
Stronie Śląskie
czarnagora.pl

Na Suwalszczyźnie świetnie spędza się czas także zimą. ...

Jeśli narty biegowe mają w Polsce stolicę, są ...

Narciarstwo jest dziś najdynamiczniej rozwijającym się sportem masowym. ...

To chyba jedna z największych stacji narciarskich w ...

Najnowocześniejsza kolej gondolowa w polskich górach zapewnia bardzo ...

Najlepszy ośrodek narciarski w Polsce w kategorii „Małe ...

nocleg

atrakcje

https://veturo.pl/article/3107/osrodek-narciarski-czarna-gora-wyciagi-kotlina-klodzka-snieznik/