google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Narty na Suwalszczyźnie

Na Suwalszczyźnie świetnie spędza się czas także zimą. Kuligi ośnieżonymi leśnymi traktami ciągle mają tu coś z klimatu Rzeczpospolitej szlacheckiej. Z drugiej strony  -  wyciągi narciarskie nie ustępują nowoczesnym ośrodkom w górach.

Narty na SuwalszczyźnieWojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment

www.wosir-szelment.pl

Przy siedzibie dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem wyznaczono turystyczne trasy narciarskie. Prowadzą po pagórkowatym terenie pośród lasów Obwodu Ochronnego Krzywe i tworzą sieć o łącznej długości 8 km. W trzynastu węzłowych punktach ustawiono tablice informacyjne z numerem miejsca, trasy oznakowane są też specjalnymi drogowskazami, by ułatwić orientację w terenie. Ze względu na uwarunkowania terenu trasy przeznaczone są głównie dla średnio zaawansowanych narciarzy.

Poza leśnymi trasami dla biegających na nartach znajduje się tu profesjonalny Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji „Szelment” w  Szelmencie k. Jeleniewa i wyciąg narciarski Suwalszczyzna i Ziemia Sejneńska w Dąbrówce.  W  „Szelmencie”  na  miłośników „białego szaleństwa” czeka 6 tras zjazdowych. Stoki są sztucznie dośnieżane i ratrakowane. Lampy pozwalają na bezpieczną jazdę po zmroku. Goście mogą skorzystać z pięciu  wyciągów  narciarskich o długości 300-400 m, stumetrowego  wyciągu dla dzieci oraz z wyciągu taśmowego. Trasy narciarskie  mają  różny  stopień  trudności. Doświadczeni instruktorzy prowadzą szkolenia narciarskie i snowboardowe dla dzieci i dorosłych oraz kursy jazdy sportowej na tyczkach i bojach carvingowych. Każdego  roku organizowany jest też snowpark. Na polu treningowym można konkurować w slalomie, slalomie gigancie i slalomie carvingowym.  Rodzice mogą bez obaw posłać pociechy do narciarskiego przedszkola. Na terenie ośrodka znajduje się też krótka trasa biegowa.

Wyciąg narciarski w miejscowości Dąbrówka położony jest 5 km od centrum Suwałk, na łagodnym wzgórzu nad jeziorem o tej samej nazwie. Stok jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany i oświetlony. Długość zjazdu wynosi 300 m. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów dostępni są instruktorzy jazdy. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego. 

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment
Szelment 2, 16 - 404 Jeleniewo
www.wosir-szelment.pl

Województwo warmińsko-mazurskie może pochwalić się akweduktami wzorowanymi na ...

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza muzyków - basistów, perkusistów, ...

W malowniczej okolicy, zaledwie 15 km od Suwałk, ...

Największe w województwie podlaskim jezioro Wigry wraz z ...

Aż 175 km liczy odcinek europejskiego szlaku rowerowego ...

Podróżowanie z dziećmi to dla rodziców trening pomysłowości. ...

https://veturo.pl/article/3117/wyciagi-narciarskie-suwalszczyzna-szelment-dabrowka/