Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment

Narty na Suwalszczyźnie

Na Suwalszczyźnie świetnie spędza się czas także zimą. Kuligi ośnieżonymi leśnymi traktami ciągle mają tu coś z klimatu Rzeczpospolitej szlacheckiej. Z drugiej strony  -  wyciągi narciarskie nie ustępują nowoczesnym ośrodkom w górach.

Przy siedzibie dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem wyznaczono turystyczne trasy narciarskie. Prowadzą po pagórkowatym terenie pośród lasów Obwodu Ochronnego Krzywe i tworzą sieć o łącznej długości 8 km. W trzynastu węzłowych punktach ustawiono tablice informacyjne z numerem miejsca, trasy oznakowane są też specjalnymi drogowskazami, by ułatwić orientację w terenie. Ze względu na uwarunkowania terenu trasy przeznaczone są głównie dla średnio zaawansowanych narciarzy.

Poza leśnymi trasami dla biegających na nartach znajduje się tu profesjonalny Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji „Szelment” w  Szelmencie k. Jeleniewa i wyciąg narciarski Suwalszczyzna i Ziemia Sejneńska w Dąbrówce.  W  „Szelmencie”  na  miłośników „białego szaleństwa” czeka 6 tras zjazdowych. Stoki są sztucznie dośnieżane i ratrakowane. Lampy pozwalają na bezpieczną jazdę po zmroku. Goście mogą skorzystać z pięciu  wyciągów  narciarskich o długości 300-400 m, stumetrowego  wyciągu dla dzieci oraz z wyciągu taśmowego. Trasy narciarskie  mają  różny  stopień  trudności. Doświadczeni instruktorzy prowadzą szkolenia narciarskie i snowboardowe dla dzieci i dorosłych oraz kursy jazdy sportowej na tyczkach i bojach carvingowych. Każdego  roku organizowany jest też snowpark. Na polu treningowym można konkurować w slalomie, slalomie gigancie i slalomie carvingowym.  Rodzice mogą bez obaw posłać pociechy do narciarskiego przedszkola. Na terenie ośrodka znajduje się też krótka trasa biegowa.

Wyciąg narciarski w miejscowości Dąbrówka położony jest 5 km od centrum Suwałk, na łagodnym wzgórzu nad jeziorem o tej samej nazwie. Stok jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany i oświetlony. Długość zjazdu wynosi 300 m. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów dostępni są instruktorzy jazdy. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego. 

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment
Szelment 2, 16 – 404 Jeleniewo
www.wosir-szelment.pl

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(56) "Narty na Suwalszczyźnie - ośrodki, wyciągi - atrakcje" ["meta_desc"]=> string(105) "Przy siedzibie dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem wyznaczono turystyczne trasy narciarskie." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(42) "Narty w Polsce - wyciągi, ośrodki, trasy" ["author"]=> string(14) "podlaskieit.pl" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(16) "2.19726562469418" ["lng"]=> string(16) "57.8774796725717" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Narty na Suwalszczyźnie - ośrodki, wyciągi - atrakcje

meta_keys:

meta_desc: Przy siedzibie dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem wyznaczono turystyczne trasy narciarskie.

watermark:

interesting_places: Narty w Polsce - wyciągi, ośrodki, trasy

author: podlaskieit.pl

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Narty na Suwalszczyźnie - ośrodki, wyciągi - atrakcje

meta_keys:

meta_desc: Przy siedzibie dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem wyznaczono turystyczne trasy narciarskie.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: podlaskieit.pl

meta_desc: Przy siedzibie dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem wyznaczono turystyczne trasy narciarskie.