google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Spodnie Regatta Geo Extol

Spodnie Regatta Geo Extol były ze mną przez ostatnie 3 tygodnie na trampingu w Japonii. Zależało mi na spodniach maksymalnie uniwersalnych, takich które sprawdzą się podczas ulewnych dni, przy wietrze, chłodzie, ale i nieco wyższych temperaturach. I sprawdziły się :)

Spodnie Regatta Geo ExtolSpodnie Regatta Geo Extol

fot. pawlowski.cc

Ale po kolei. Spodnie są jednoczęściowe, bez odpinanych nogawek, co akurat dla mnie jest zaletą. Nie lubię chodzić w wersji krótkiej, co za tym idzie zamek w nogawkach tylko przeszkadza. Posiadają dwie boczne dosyć obszerne kieszenie oraz jedną z tyłu, w której spokojnie zmieścimy np. portfel lub chusteczki.

Są bardzo wygodne, nigdzie mnie nie uwierały ani przez cały ten okres nie obtarły. Idealnie sprawdzały się do temperatury około 20-22 stopni. Potem robiło się już w nich za ciepło. Z drugiej strony przy około 5 stopniach na pewno nie było mi w nich za zimno i myślę, że można by w nich chodzić nawet przy delikatnym minusie.

Spodnie mają zwiększoną wodoodporność, jednak przy intensywnym deszczu przemakają dosyć szybko. Natomiast po tym jak przestaje padać, błyskawicznie wysychają, co jest ich wielką zaletą. Doskonale zabezpieczają też przed mocnym, porywistym wiatrem, co w Japonii jest dosyć częstym zjawiskiem. To wszystko sprawia, że na pewno będą ze mną jeździły na większość wyjazdów.

Chodziłem w nich przez trzy tygodnie japońskiego trampingu, w bardzo różnych warunkach. Od 3000 metrów nad poziomem morza i zaśnieżonych Alp Japońskich, poprzez lekkie trekkingi po zboczach wulkanów w pełnym słońcu, czy 30-kilometrową rowerową trasę wzdłuż wybrzeża. I nie mam się do czego przyczepić ;)

Spodnie są naprawdę solidnie wykonane, dobrze wyglądają (po powrocie wystąpiłem w nich w TVN24 BIS;), są wygodne i szybkoschnące. To ostatnie jest dla mnie szczególnie ważne. Kiedy wiem, że po tym, jak przestanie padać, nie będę cały dzień chodził w mokrych ciuchach, tylko za moment spodnie będą już suche.

Podsumowując. Ja ze spodni REGATTA Geo Extol, jestem bardzo zadowolony i z czystym sumieniem mogę je polecić.

PLUSY:
- szybkoschnące
- wygodne
- solidnie wykonane
- dobrze wyglądają
- dobrze zabezpieczają przed wiatrem
- dobrze zabezpieczają przed lekkim deszczem

MINUSY
- szybko przemakają przy intensywnym deszczu

autor: Kazimierz Pawłowski
Podróżnik, pilot wycieczek, miłośnik sportów nie tylko ekstremalnych. Autor bloga: www.pawlowski.cc.

 

Jednym z corocznych elementów jesienno - zimowej kolekcji ...

Dla większości pasjonatek i pasjonatów jazdy na rowerze ...

Na jakie parametry zwrócić uwagę, gdy wybierasz spodnie ...

Kurtka biegowa powinna ochronić nas przed wiatrem, wychłodzeniem ...

Aku, renomowany włoski producent obuwia wspinaczkowo - turystycznego, ...

Kontynuując pełen sukcesów rok 2016, w którym Regatta ...

https://veturo.pl/article/3149/spodnie-regatta-geo-extol-odziez-outdoorowa/