Stubai, Austria

Ośrodki narciarskie – Lodowiec Stubai

Cieszące się popularnością ośrodki sportów zimowych posiadają różnorodne tereny narciarskie, obsługiwane przez nowoczesne kolejki linowe. Cztery tego typu ośrodki znajdują się w Dolinie Stubai, a ich operatorzy stale inwestują w rozwój infrastruktury i udogodnień dla gości, co przekłada się na rozkwit turystyki w całej dolinie.

Podczas tegorocznej zimy na Lodowcu Stubai, narciarze mogą liczyć na jeszcze większą frajdę: szybciej wjadą na stoki dzięki nowej kolejce gondolowej 3S Eisgratbahn oraz będą mogli zjechać nowym, 3,8-kilometrowym szlakiem narciarskim z Fernau do doliny. Szeroką ofertę tras i nartostrad dopełnia snowpark Stubai Zoo, szlaki polecane freeriderom przez Powder Department, trasy zjazdowe BIG Family Funslope i BIG Family Boardercross dla rodzin z dziećmi oraz jaskinia lodowa (Eisgrotte), która pozwala zajrzeć w głąb lodowca. Tutejsza wykwintna restauracja Schaufelspitz jest najwyżej położoną restauracją w Alpach, która otrzymała 2 toczki kucharskie od kulinarnego przewodnika Gault Millau.

Komfortowy wjazd do ośrodka narciarskiego Schlick 2000 zapewnia 6-osobowa kolejka krzesełkowa Zirmachbahn z podgrzewanymi siedzeniami. W Schlick 2000, na wysokości ok. 1600 m n.p.m., znajduje się szlak do narciarstwa biegowego, idealny do treningu wysokościowego. Można tu również pojeździć w nocy na sankach (emocje gwarantowane) lub obejrzeć zmodyfikowany pokaz narciarski „Night of Colours”.

Ośrodek Serles przy Mieders wyróżnia się ponad 20-kilometrami tras do zimowych, pieszych wędrówek. Stoki i dziecięca trasa Kinderland przy dolnej stacji kolejki mają zapewniony śnieg przez cały sezon, dzięki zbiornikowi wodnemu o pojemności 50 000 m3 oraz ulepszonemu systemowi naśnieżania.

Pomysłowe rozwiązania poza stokami
Niektóre zimowe atrakcje, początkowo wymyślone i wdrożone w Dolinie Stubai, stały się dostępne także w innych destynacjach, jednak nie w takim stopniu, jak w dolinie.

Warto pamiętać, że w Dolinie Stubai dzieci do dziesiątego roku życia mogą podróżować bezpłatnie w towarzystwie osoby dorosłej ze ski passem, jak również mieć zapewnioną pełną opiekę w ramach programu BIG Family Stubai (usługi płatne). Program obejmuje placówki partnerskie BIG Family charakteryzujące się przyjaznym nastawieniem do rodzin z dziećmi, w tym kwatery dostosowane do ich potrzeb, o korzystnej relacji ceny do jakości. O skuteczności podejmowanych działań świadczy wielokrotnie zdobywany tytuł „najbardziej przyjaznego rodzinie regionu w Alpach”.

Dolina Stubai jest też liderem w dziedzinie saneczkarstwa. Jako pierwszy region w Tyrolu otrzymała dla wszystkich 12 torów zjazdowych tyrolskie certyfikaty jakości, przyznawane naturalnym torom saneczkowym, spełniającym wyznaczone standardy bezpieczeństwa. Jest to rezultat stałych ulepszeń tych tras, widocznych w zapewnianiu sztucznego śniegu, przygotowywaniu nawierzchni, zwiększeniu wydajności nocnego oświetlenia oraz poprawie bezpieczeństwa i oznaczeń torów. Z ponad 40 kilometrami tras, Dolina Stubai stanowi jeden z największych terenów saneczkarskich w Tyrolu. 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(55) "Ośrodki narciarskie - Lodowiec Stubai - Tyrol, Austria" ["meta_desc"]=> string(132) "Podczas tegorocznej zimy na Lodowcu Stubai, narciarze mogą liczyć na jeszcze większą frajdę - dowiedz się więcej na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(31) "Tourismusverbandes Stubai Tirol" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(46.98100170457009738811393617652356624603271484375) ["lng"]=> float(11.0852050765818006539120688103139400482177734375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "AUT" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Ośrodki narciarskie - Lodowiec Stubai - Tyrol, Austria

meta_keys:

meta_desc: Podczas tegorocznej zimy na Lodowcu Stubai, narciarze mogą liczyć na jeszcze większą frajdę - dowiedz się więcej na veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: Tourismusverbandes Stubai Tirol

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Ośrodki narciarskie - Lodowiec Stubai - Tyrol, Austria

meta_keys:

meta_desc: Podczas tegorocznej zimy na Lodowcu Stubai, narciarze mogą liczyć na jeszcze większą frajdę - dowiedz się więcej na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Tourismusverbandes Stubai Tirol

meta_desc: Podczas tegorocznej zimy na Lodowcu Stubai, narciarze mogą liczyć na jeszcze większą frajdę - dowiedz się więcej na veturo.pl