google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Zamek Drahim

Zwaliska zamku usytuowane na wzniesieniu w wąskim przesmyku między jez. Drawsko i Żerdno przy szosie wiodącej do Kołobrzegu są jedną z cenniejszych pamiątek historycznych regionu czaplineckiego.

Zamek DrahimZamek Drahim

fot. mat. prasowe

Zamek wybudowany został przez joannitów około 1360 roku. Od 1407 do 1668 był siedzibą starostów polskich. Od XVIII wieku pozostaje w ruinie. Pozostałości solidnych zamkowych murów o grubości dochodzącej 2,5 m i o wysokości do 12 m świadczą o dawnej świetności tej warowni.

Zamek Drahim zakonu Templariuszy i Joanitów zaprasza na spotkanie z historią ziemi pomorskiej, poznanie obyczajów, poczucie niezastąpionej atmosfery interaktywnej historii oraz zasmakowanie specjałów kuchni rycerzy zamku.

Na zamku znajduje się muzeum, w którym zobaczyć można m.in. broń, zbroje, narzędzia tortur, oraz niezliczone przedmioty codziennego użytku z okresu świetności zamku.

Atrakcją naszych murów są tradycyjne turnieje rycerskie odbywające się niemalże na śmierć i życie, a jest, o co walczyć, bowiem nagrodą jest legendarny skarb templariuszy.

Muzeum odwiedzać można przez cały rok. Po sezonie letnim należy znacznie głośniej pukać w bramę od strony północnej i poczekać na opiekuna zamku.

Więcej na stronie www.drahim.pl

Poznaj rezydencję, która dawniej uchodziła za jedną z ...

Czy wiecie, że jest w Polsce miejsce, gdzie ...

Pałac Goetzów powstał w latach 1889 – 1900, ...

O największej atrakcji jaką jest zamek w Nowym ...

Położony nieopodal Sobieszowa (dzielnicy Jeleniej Góry) zamek Chojnik ...

Pozostałości  czternastowiecznego  zamku  krzyżackiegoto wizytówka  Człuchowa. Najlepiej zachowanym  ...

https://veturo.pl/article/3181/zamek-drahim-w-okolicy-czaplinka-atrakcje-turnieje-rycerskie/