google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Manufaktura

Manufaktura jest miejscem wyjątkowym w przestrzeni Łodzi. Jest to jedno z największych centrów handlowych, z galerią ponad 200 sklepów oraz dwoma hipermarketami.

ManufakturaManufaktura w Łodzi

fot. mat. prasowe

Równoczeœnie jest to miejsce rozrywki, ponieważ działa tu kilkadziesiąt obiektów gastronomicznych, dyskoteka, multipleks, akwarium, kręgielnia, klub bilardowy i  śœcianka wspinaczkowa.

Funkcjonują tu dwa muzea (Muzeum Sztuki MSŁ oraz Muzeum Fabryki), a od 2009 r. także scena teatralna (Teatr Mały). Wszystko znajduje się w zrewitalizowanym zespole fabrycznym Izraela Poznańskiego.

Fabryka budowana była od 1872 r., pierwszym budynkiem bya tkalnia. Wkrótce powstały pozostałe działy tworzące pełen cykl produkcyjny. W całym kompleksie pracowało około 10 tysięcy osób. Po nacjonalizacji w 1945 r. fabryka funkcjonowała do lat 90. XX w., ostatecznie została zamknięta w 1997 r. Manufaktura to miejsce wielu wydarzeń i imprez kulturalnych, sportowych czy rozrywkowych. Odbywają się one przede wszystkim na Rynku usytuowanym pomiędzy zabytkowymi budynkami.

Manufaktura jest obowiązkowym punktem programu dla wszystkich wycieczek odwiedzających miasto.

Zlokalizowana w odległości około 100 km od Warszawy ...

Dolina skrzatów to kraina z dziecięcych marzeń, słowiańskich ...

Oaza zieleni w środku miasta i unikatowa w ...

Centrum Łodzi, mała uliczka pomiędzy Narutowicza i Jaracza, ...

Łódź to obowiązkowy punkt na mapie dla miłośników ...

Opactwo Cystersów w Sulejowie tworzą dwa elementy: późŸnoromański ...

gastronomia

sport

https://veturo.pl/article/3183/atrakcje-lodzi-manufaktura/