14. Krakowski Festiwal Górski

W dniach 2 - 4 grudnia b.r. odbędzie się 14. edycja największych eventu górskiego w Polsce - Krakowskiego Festiwalu Górskiego. W czasie 3 festiwalowych dni miłośnicy świata gór spotkają się z wybitnymi alpinistami, wspinaczami i freeriderami. Dojdzie do licznych spotkań, warsztatów, pokazów filmowych, konkursów czy kiermaszu odzieży i sprzętu outdoorowego. Swoją obecność na festiwalu mocno zaznaczy amerykański brand Marmot - Złoty Sponsor imprezy. Nie zabraknie również Aku i Tevy - obaj producenci zostali ogłoszeni Brązowymi Sponsorami.

Krakowski Festiwal Górski to od lat obowiązkowa pozycja na mapie górskich wydarzeń – nie tylko w Polsce.  Dzięki obecności wybitnych postaci ze świata szeroko rozumianego outdooru oraz niezwykle bogatemu programowi,  festiwal cieszy się sporą renomą również poza granicami kraju. Co roku odwiedza go około 4 000 – 5 000 osób, pragnących spotkać się z im podobnymi miłośnikami gór, i w ich towarzystwie spędzić 3 wyjątkowe dni na terenie Pawilonu Dydaktyczno – Sportowego na krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym.

W tegorocznej edycji zgromadzeni na festiwalu uczestnicy będę mieli okazję spotkać się ze światową ikoną wspinaczki – Amerykanką Lynn Hill. Oprócz niej swoją obecnością festiwal zaszczycą takie postacie jak Kanadyjczyk Marc-André Leclerc, Brytyjczyk Tim Emmett czy pochodzący z Kraju Basków Alex Txikon. Nie zabraknie również rodzimych gwiazd, choćby wybitnego narciarza wysokogórskiego Andrzeja Bargiela. Tylko w lipcu i sierpniu bieżącego roku w spektakularny sposób zdobył on słynną Śnieżną Panterę.

Podobnie jak w latach poprzednich, niezwykle ważnymi i zarazem prestiżowymi pozycjami festiwalu będą 2 niezależne konkursy filmowe. W Międzynarodowym Konkursie Filmowym o nagrodę Grand Prix 14. KFG powalczą zagraniczni twórcy, natomiast Polski Konkurs Filmowy kierowany będzie do twórców znad Wisły. Do drugiego z wymienionych wciąż można zgłaszać swoje propozycje – termin mija 14 listopada.

Nie zabraknie flagowej pozycji festiwalu – niezwykle widowiskowego konkursu podciągania na jednej ręce, czyli „Szmaty za szmatę”. Cały czas można zgłaszać się do niego poprzez kontakt z firmą Raven – wyłącznym dystrybutorem Marmota na Polskę. Dla trójki laureatów producent  tradycyjnie przewidział vouchery na zakup wysokiej jakości odzieży i sprzętu. Kto w tym roku okaże się najsilniejszym człowiekiem w Polsce…? Chętni do tego zaszczytnego miana wciąż poszukiwani!

Z innych atrakcji na uczestników festiwalu czekają zawody m.in. KFG Krak’em All, z finałem w Centrali Ruchu Avatar czy prowadzone przez TOPR warsztaty „Bezpieczeństwo w górach”. Tradycyjnie nie zabraknie kiermaszu sprzętu outdoorowego, na którym będzie można nabyć specjalistyczną odzież, sprzęt i obuwie.

Złotym sponsorem Krakowskiego Festiwalu Górskiego jest Mamrot, amerykańska marka specjalizująca się w produkcji najwyższej klasy odzieży i sprzętu outdoorowego. Firma znana jest z umiejętności tworzenia produktów, które, łącząc w sobie technologiczny charakter, jakość i wytrzymałość, jednocześnie wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i intrygującymi, żywymi kolorami. Marmot ceniony jest za rozwijanie autorskich, innowacyjnych patentów, dzięki czemu uchodzi za jednego z technologicznych liderów na rynku outdoorowym. Firma powstała w 1974 roku w Kalifornii, gdzie do dziś, w mieście Santa Rosa, mieści się jej główna siedziba. Aktualnie produkty Marmota dystrybuowane są w ponad 60 krajach na całym świecie, w tym od 2005 roku również w Polsce. Od początku 2016 roku brand jest partnerem technicznym SWPT.
Więcej informacji na https://marmot.com.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(30) "14. Krakowski Festiwal Górski" ["meta_desc"]=> string(131) "W dniach 2 - 4 grudnia b.r. odbędzie się 14. edycja największych eventu górskiego w Polsce - Krakowskiego Festiwalu Górskiego." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(50.0596072527932989260079921223223209381103515625) ["lng"]=> float(19.9408721896079015323266503401100635528564453125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: 14. Krakowski Festiwal Górski

meta_keys:

meta_desc: W dniach 2 - 4 grudnia b.r. odbędzie się 14. edycja największych eventu górskiego w Polsce - Krakowskiego Festiwalu Górskiego.

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: 14. Krakowski Festiwal Górski

meta_keys:

meta_desc: W dniach 2 - 4 grudnia b.r. odbędzie się 14. edycja największych eventu górskiego w Polsce - Krakowskiego Festiwalu Górskiego.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: W dniach 2 - 4 grudnia b.r. odbędzie się 14. edycja największych eventu górskiego w Polsce - Krakowskiego Festiwalu Górskiego.