google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Iława - atrakcje turystyczne

Iława i okolice to niezwykle atrakcyjne tereny dla najbardziej zapalonych miłośników pieszych i rowerowych wycieczek – oferuje dziesiątki kilometrów interesujących szlaków dla tych, którzy upodobali sobie te formy turystyki.

Najróżniejsze trasy ułatwią dotarcie do wielu mało znanych i interesujących miejsc na terenie Pojezierza Iławskiego o każdej porze roku. Na najpopularniejszych – wzdłuż rzeki Iławka oraz wschodniego brzegu jeziora Jeziorak – znajdują się pomosty widokowe, kładki dla wędkarzy, place zabaw i altany wypoczynkowe.

Z kolei biegnąca wokół Małego Jeziorka promenada nadbrzeżna pełna jest przytulnych kafejek i restauracji. To doskonałe miejsca także dla miłośników joggingu i nordic walkingu. Do spacerów po Iławie zachęcają również miejscowe zabytki.

Miasto i okolice podziwiać można również z pokładu miejskiego tramwaju wodnego „Ilavia”. Rejsy spacerowe i czarterowe po najdłuższym jeziorze w Polsce organizowane są przy bulwarze Jana Pawła II, w samym centrum Iławy, tuż przy galerii handlowej nad Małym Jeziorakiem. Istnieje również możliwość wypłynięcia na Jeziorak wynajętym jachtem ze sternikiem i opłynięcia największej wyspy śródlądowej w Polsce – Wielkiej Żuławy. Iława, obok swoich niezaprzeczalnych walorów przyrodniczych i wypoczynkowych, ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji kulturalnych.

wykorzystano fragmenty publikacji: Katalog Produktów Turystycznych Północno-Wschodniej Polski
Redakcja: Bartłomiej Wolfram
Wydawca: Starostwo Powiatowe w Hajnówce – www.powiat.hajnowka.pl, Fundacja Zielone Płuca Polski – www.fzpp.pl


Północno-zachodnia część województwa kujawsko-pomorskiego to prawdziwy raj dla ...

Grudziądz to miasto nad Wisłą, które w pierwszej ...

Zwiedź z nami najciekawsze miejsca Chełmna - miasta ...

Z ust do ust, od mieszkańca do mieszkańca ...

https://veturo.pl/article/3259/ilawa-atrakcje-ciekawe-miejsca-co-warto-zobaczyc/