google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Zamek w Óbidos (Castelo de Óbidos)

Pierwsze umocnienia w tym miejscu wybudowali jeszcze Rzymianie, jednak rozbudowę zamku Castelo de Óbidos przeprowadzili Maurowie oraz Portugalczycy, którzy wielokrotnie prowadzili tu między sobą walki.

Zamek w Óbidos (Castelo de Óbidos)Zamek w Óbidos

fot: Alves Gaspar CC BY -SA

Od 1210 roku ten średniowieczny zamek stanowił tradycyjny prezent ślubny portugalskich królów dla ich żon, co przekładało się na obecność pary królewskiej w tym miejscu oraz rozkwit całego miasteczka.

Obecnie w zamku znajduje się hotel historyczny Pousada Castelo Óbidos, z pokojami nazwanymi imionami królów i królowych, którzy tu niegdyś mieszkali. 

Na placu przed zamkiem odbywają się znane i lubiane imprezy, takie jak Międzynarodowy Festiwal Czekolady (International Chocolate Festival) (kwiecień), średniowieczny jarmark Mercado Medieval z turniejami rycerskimi, tawernami i postaciami z epoki (przełom lipca i sierpnia) czy bożonarodzeniowe miasteczko Óbidos Vila Natal (grudzień).

Warto przespacerować się wąskimi uliczkami miasteczka oraz wzdłuż murów obronnych Óbidos, by zobaczyć piękny widok na okolicę.

Położona u północnych wybrzeży Afryki, na oceanie Atlantyckim, ...

O Aveiro, leżącym 60 kilometrów na północ od ...

Coimbra, obok znajdującego się na północy Guimaraes, jest ...

W Portugalii ręcznie malowane i szkliwione płytki ceramiczne ...

Parque Nacional da Peneda-Gerês jest jedynym obszarem w ...

https://veturo.pl/article/3275/portugalia-zamek-w-obidos-atrakcje-ciekawe-miejsca-zwiedzanie/