google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Pałac Narodowy w Sintrze (Palácio Nacional de Sintra)

Już z daleka widać biały pałac Palácio Nacional de Sintra z charakterystycznymi wysokimi kominami w kształcie odwróconych lejków.

Było to ulubione miejsce pobytu portugalskich rodzin królewskich. W ciągu wieków był wielokrotnie przebudowywany i dostosowywany do gustu aktualnie panujących władców.

Wnętrze pałacu ozdobione jest ceramicznymi kafelkami azulejos, mającymi w Portugalii rangę narodowej dziedziny sztuki. W poszczególnych pomieszczeniach można zaobserwować, jak rozwijała się ta dziedzina: od prostych form geometrycznych w Sali Arabskiej (Sala dos Árabes) po zaawansowane malowidła wielkopowierzchniowe w Sali Herbowej (Sala da Brasões).

Sufit tej ostatniej sali jest ozdobiony herbami 72 portugalskich rodzin szlacheckich. W Sali Łabędziej (Sala dos Cisnes) miały miejsce oficjalne uroczystości i bale, a niezbędne przygotowania odbywały się w ogromnej kuchni.

Palácio Nacional de Sintra, wraz z innymi zamkami, pałacami i ogrodami stanowi część krajobrazu kulturowego Sintry, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

www.parquesdesintra.pt/en/parks-and-monuments/national-palace-of-sintra

Położona u północnych wybrzeży Afryki, na oceanie Atlantyckim, ...

O Aveiro, leżącym 60 kilometrów na północ od ...

Coimbra, obok znajdującego się na północy Guimaraes, jest ...

W Portugalii ręcznie malowane i szkliwione płytki ceramiczne ...

Parque Nacional da Peneda-Gerês jest jedynym obszarem w ...

https://veturo.pl/article/3279/portugalia-sintra-atrakcje-palac-narodowy-zwiedzanie/