pole golfowe Quinta do Lago

Portugalia – najlepsza destynacja golfowa na świecie

Portugalia po raz kolejny potwierdziła swoją przewagę w turystyce golfowej. Na ostatniej gali World Golf Awards uznano Portugalię za najlepszą destynację golfową 2016 roku na świecie i w Europie. I to trzeci rok z rzędu.

Portugalia, trzeci rok z kolei, została wybrana jednocześnie najlepszą golfową destynacją na świecie (World’s Best Golf Destination 2016) oraz najlepszą golfową destynacją w Europie (Europe’s Best Golf Destination 2016). W pierwszej kategorii Portugalia wygrała m.in. z USA, Nową Zelandią, Afryką Południową, Abu Zabi, Dominikaną, Indonezją i Brazylią, a w drugiej wyprzedziła tak znane miejsca, jak Anglia, Szkocja, Walia, obie Irlandie, Włochy czy Francja.

Tytuł najlepszego ośrodka golfowego w Europie (Europe’s Best Golf Venue 2016) przypadł Quinta do Lago w regionie Algarve. Ośrodek leży tuż przy Parku Naturalnym Ria Formosa i oferuje trzy pola golfowe: północne (wyróżnione Best New Golf Course in Europe w 2014), południowe (goszczące niegdyś zawodników Portuguese Open) oraz Laranjal.

Portugalia i tutejsze ośrodki golfowe od lat pracują nad utrzymaniem wysokiego poziomu pól golfowych. Piękne krajobrazy, łagodny klimat oraz szeroka oferta ok. 90 pól golfowych o różnym poziomie trudności – to niekwestionowane zalety Portugalii, cenione przez środowisko golfistów. Tereny do gry można znaleźć zarówno w Algarve, na Wybrzeżu Lizbońskim i w regionie Porto e Norte, jak i na Maderze i Azorach.
W Portugalii profesjonalni zawodnicy mają do swojej dyspozycji m.in. dziewięć pól golfowych z 27 dołkami, oraz wiele pól zaprojektowanych przez znanych architektów, takich jak Robert Trent Jones Jr., Jack Nicklaus, Arthur Hills, Nick Faldo, Severiano Ballesteros, Henry Cotton, Rocky Roquemore i Arnold Palmer. Ten ostatni jest twórcą wielokrotnie nagradzanego pola Oceânico Victoria, na którym od 2007 r. rozgrywane są zawody Portugal Masters.

Turystyka golfowa stanowi ważny segment globalnego rynku turystyki. Szacuje się, że w 2016 roku 32 tysiące pól i ośrodków golfowych na świecie odnotuje w sumie ok. 60 milionów odwiedzin.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(72) "Portugalia – najlepsza destynacja golfowa na świecie - Quinta do Lago" ["meta_desc"]=> string(109) "Portugalia, trzeci rok z kolei, została wybrana jednocześnie najlepszą golfową destynacją na świecie..." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(8) { ["address"]=> string(8) "Portugal" ["lat"]=> float(39.399871999999987792762112803757190704345703125) ["lng"]=> float(-8.2244539999999997093027559458278119564056396484375) ["zoom"]=> int(8) ["place_id"]=> string(27) "ChIJ1SZCvy0kMgsRQfBOHAlLuCo" ["name"]=> string(10) "Portugalia" ["country"]=> string(10) "Portugalia" ["country_short"]=> string(2) "PT" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POR" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Portugalia – najlepsza destynacja golfowa na świecie - Quinta do Lago

meta_keys:

meta_desc: Portugalia, trzeci rok z kolei, została wybrana jednocześnie najlepszą golfową destynacją na świecie...

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Portugalia – najlepsza destynacja golfowa na świecie - Quinta do Lago

meta_keys:

meta_desc: Portugalia, trzeci rok z kolei, została wybrana jednocześnie najlepszą golfową destynacją na świecie...

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Portugalia, trzeci rok z kolei, została wybrana jednocześnie najlepszą golfową destynacją na świecie...