google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Aktywne rajdy rowerowe po Polsce - najatrakcyjniejsze miejsca

Ostatnio szlaków rowerowych po Polsce zdecydowanie przybywa, dzięki czemu miłośnicy jednośladów mogą podróżować nie tylko coraz dalej, ale przede wszystkim – bezpieczniej i wygodniej. To bezpieczeństwo i komfort podróży jest tym aspektem, który najprędzej pcha ludzi do poznawania własnej okolicy na rowerze czy wypadów całą rodziną i aktywnego spędzania czasu.

Aktywne rajdy rowerowe po Polsce - najatrakcyjniejsze miejscaRajdy Rowerowe

fot. mat. prasowe

Nie tyle sama wizja zwiedzenia pięknej okolicy, co przekonanie, że można to zrobić bezpiecznie, wygodnie i szybko sprawia, że ludzie coraz chętniej wybierają się na dwudziestokilometrowe i dłuższe wypady rowerowe.

Takie rajdy coraz częściej organizowane są przez stowarzyszenia i kluby lokalne, dzięki czemu udział w nich bierze nie kilka osób, a kilkadziesiąt, a jazda w takiej zorganizowanej kolumnie jest nie tylko wygodniejsza, ale także przyjemniejsza pod wieloma względami. Nie musimy chociażby podejmować wysiłku planowania całej trasy przejazdu i postojów, a jest to przeważnie z góry zaplanowane i przemyślane przez osoby odpowiedzialne za organizację takiego rajdu.

Aplikacje mobilne i Internet
Na pewno jednak przybywa ostatnio w Polsce grup towarzyskich, które chętnie umawiają się na rajdy rowerowe i nie potrzebują one pomocy żadnych klubów ani towarzystw rowerowych, aby zaplanować własną trasę. Tym bardziej, że istnieje dzisiaj wiele materiałów pomocniczych i wskazówek, także od innych miłośników jazdy na rowerze. Wystarczy wejść na fora internetowe poświęcone rajdom rowerowym, aby przekonać się, jak wiele jest rozmaitych szlaków i proponowanych tras przejazdu – także uzależnionych od umiejętności i wyćwiczenia kondycyjnego.

Pomocne są w tym aspekcie coraz częściej również aplikacje mobilne wspierające trening. Są one zaprojektowane tak, aby aktywnie wykorzystywać nadajnik GPS w telefonie komórkowym podczas treningu lub jazdy rekreacyjnej i zapisują na mapie dokładną trasę przejazdu. W ten sposób możemy sami kontrolować swoje postępy albo też planować z góry trasę przejazdu, ale co równie ważne i często stosowane – możemy podglądać, jak jeżdżą inni lub pobierać na swój telefon sugerowaną trasę treningu albo przejazdu zaprojektowaną przez kogoś innego.

Decydując się na jazdę chociażby po Borach Tucholskich, które stanowią jeden z najpopularniejszych celów dla wszystkich miłośników rowerowego zwiedzania, warto odpowiednio przygotować swój sprzęt. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego roweru do warunków terenowych panujących w danej okolicy. Rajd po okolicach krajoznawczych, gdzie często wjeżdża się na leśne trakty lub polne szlaki, pełne kamieni, korzeni, nierówności i innych naturalnych przeszkód – wymaga terenowo przygotowanych opon i dużo większej siły w mięśniach, niż rajd po dwudziestokilometrowej szerokiej asfaltowej ścieżce rowerowej, na której jeszcze dodatkowo projektanci przemyśleli miejsca postojowe w okolicy najważniejszych punktów widokowych. To przeważnie krajobraz największych miast, które w ostatnim okresie wydały setki milionów na poprawę i rozwój infrastruktury rowerowej oraz wspieranie i promocję zdrowego stylu życia.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Rekreacjonuj.pl.

Odcinek prowadzący przez cztery różniące się od siebie ...

Zwolennikom aktywnego wypoczynku na rowerze gmina Trzebinia oferuje ...

Wspaniałe góry, czyste powietrze, cisza, spokój – ta ...

Głuszyca, miasto położone nad rzeką Bystrzycą, w kotlinie ...

Miejsce tajemniczych obrzędów ku czci słońca i innych ...

Wybierając się na wycieczkę w góry czasem zastanawiamy ...

https://veturo.pl/article/3329/rajdy-rowerowe-najpiekniejsze-miejsca/