Rajdy Rowerowe

Aktywne rajdy rowerowe po Polsce – najatrakcyjniejsze miejsca

Ostatnio szlaków rowerowych po Polsce zdecydowanie przybywa, dzięki czemu miłośnicy jednośladów mogą podróżować nie tylko coraz dalej, ale przede wszystkim – bezpieczniej i wygodniej. To bezpieczeństwo i komfort podróży jest tym aspektem, który najprędzej pcha ludzi do poznawania własnej okolicy na rowerze czy wypadów całą rodziną i aktywnego spędzania czasu.

Nie tyle sama wizja zwiedzenia pięknej okolicy, co przekonanie, że można to zrobić bezpiecznie, wygodnie i szybko sprawia, że ludzie coraz chętniej wybierają się na dwudziestokilometrowe i dłuższe wypady rowerowe.

Takie rajdy coraz częściej organizowane są przez stowarzyszenia i kluby lokalne, dzięki czemu udział w nich bierze nie kilka osób, a kilkadziesiąt, a jazda w takiej zorganizowanej kolumnie jest nie tylko wygodniejsza, ale także przyjemniejsza pod wieloma względami. Nie musimy chociażby podejmować wysiłku planowania całej trasy przejazdu i postojów, a jest to przeważnie z góry zaplanowane i przemyślane przez osoby odpowiedzialne za organizację takiego rajdu.

Aplikacje mobilne i Internet
Na pewno jednak przybywa ostatnio w Polsce grup towarzyskich, które chętnie umawiają się na rajdy rowerowe i nie potrzebują one pomocy żadnych klubów ani towarzystw rowerowych, aby zaplanować własną trasę. Tym bardziej, że istnieje dzisiaj wiele materiałów pomocniczych i wskazówek, także od innych miłośników jazdy na rowerze. Wystarczy wejść na fora internetowe poświęcone rajdom rowerowym, aby przekonać się, jak wiele jest rozmaitych szlaków i proponowanych tras przejazdu – także uzależnionych od umiejętności i wyćwiczenia kondycyjnego.

Pomocne są w tym aspekcie coraz częściej również aplikacje mobilne wspierające trening. Są one zaprojektowane tak, aby aktywnie wykorzystywać nadajnik GPS w telefonie komórkowym podczas treningu lub jazdy rekreacyjnej i zapisują na mapie dokładną trasę przejazdu. W ten sposób możemy sami kontrolować swoje postępy albo też planować z góry trasę przejazdu, ale co równie ważne i często stosowane – możemy podglądać, jak jeżdżą inni lub pobierać na swój telefon sugerowaną trasę treningu albo przejazdu zaprojektowaną przez kogoś innego.

Decydując się na jazdę chociażby po Borach Tucholskich, które stanowią jeden z najpopularniejszych celów dla wszystkich miłośników rowerowego zwiedzania, warto odpowiednio przygotować swój sprzęt. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego roweru do warunków terenowych panujących w danej okolicy. Rajd po okolicach krajoznawczych, gdzie często wjeżdża się na leśne trakty lub polne szlaki, pełne kamieni, korzeni, nierówności i innych naturalnych przeszkód – wymaga terenowo przygotowanych opon i dużo większej siły w mięśniach, niż rajd po dwudziestokilometrowej szerokiej asfaltowej ścieżce rowerowej, na której jeszcze dodatkowo projektanci przemyśleli miejsca postojowe w okolicy najważniejszych punktów widokowych. To przeważnie krajobraz największych miast, które w ostatnim okresie wydały setki milionów na poprawę i rozwój infrastruktury rowerowej oraz wspieranie i promocję zdrowego stylu życia.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Rekreacjonuj.pl.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(61) "Aktywne rajdy rowerowe po Polsce - najatrakcyjniejsze miejsca" ["meta_desc"]=> string(102) "Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego roweru do warunków terenowych panujących w danej okolicy." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(24) "Redakcja/Rekreacjonuj.pl" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-5.62499999921699" ["lng"]=> string(17) "-3.50464792531316" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Aktywne rajdy rowerowe po Polsce - najatrakcyjniejsze miejsca

meta_keys:

meta_desc: Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego roweru do warunków terenowych panujących w danej okolicy.

watermark:

interesting_places:

author: Redakcja/Rekreacjonuj.pl

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Aktywne rajdy rowerowe po Polsce - najatrakcyjniejsze miejsca

meta_keys:

meta_desc: Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego roweru do warunków terenowych panujących w danej okolicy.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Redakcja/Rekreacjonuj.pl

meta_desc: Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego roweru do warunków terenowych panujących w danej okolicy.