google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Jezioro Czarne

Z miejscowości Zabljak praktycznie spacerem można dotrzeć nad przepiękne jezioro, wyglądające najatrakcyjniej w porannej mgle spowijającej okoliczne szczyty górskie. Turkusowa toń tworzy niesamowity pejzaż wraz z gęstymi lasami iglastymi oraz bielącymi się nad nimi, wapiennymi szczytami.

Jezioro CzarneJezioro Czarne, Czarnogóra

fot: Ninje CC BY-SA

Piękno przyrody można podziwiać z miejsc piknikowych, pokładu łodzi wycieczkowej lub ścieżki prowadzącej wokół zbiornika. Warto po drodze zaglądnąć do jaskini Titova pecina i podsumować wizytę nad jeziorem zakupem jakiejś pamiątki w sklepiku znajdującym się w restauracji.

Twierdza Zabljak – bardzo ciekawą wycieczkę można odbyć wzdłuż Jeziora Szkoderskiego do niezwykle malowniczo położonej twierdzy Zabljak Crnojevica, wybudowanej na wysokim kopcu pośród mokradeł. Dobrze zachowane pozostałości twierdzy należącej przed wiekami do rodu Crnojeviciów pochodzą z XV w. i przez pewien czas znajdowały się pod panowaniem tureckim. Turystów wita tam główne wejście otoczone murami oraz ruiny pałacu, cerkwi i zabudowań gospodarczych. Z wysokich murów można wypatrzyć wijącą się między górami rzekę Moraca oraz początkowe brzegi Skadarsko Jezero. Punktem orientacyjnym do znalezienia twierdzy jest miejscowość Bijelo Polje.

 Przed rozpoczęciem planowania wakacji warto ustalić budżet przeznaczony ...

Pomimo wojennych zniszczeń w najstarszej części miasta – ...

Wybierając się do Czarnogóry warto zainteresować się jej ...

Park Narodowy Durmitor – najbardziej znane w Czarnogórze ...

Góry Dynarskie zwane również Alpami Dynarskimi tworzą rozległy ...

https://veturo.pl/article/3337/czarnogora-jezioro-czarne-szlaki-wycieczki-atrakcje/