google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Miasta Costa Blanca

Stolicą tego wyjątkowego regionu jest Alicante – historyczne miasto portowe, którego nazwa oznaczała po arabsku „źródło światła” jest dziś jednym z najważniejszych portów Morza Śródziemnego i ośrodków wypoczynkowych Hiszpanii.

Miasta Costa BlancaAlicante

fot. pixabay.com

Nad miastem dominuje skalista góra i ulokowana na niej twierdza Castillo de Santa Barbara, która jest wspaniałym punktem widokowym na zatokę. Alicante to wspaniałe miasto, które oferuje wspaniałe muzea, wiele parków, ciekawych zabytków i oczywiście szeroką, ciągnącą się kilometrami plażę świetnie zagospodarowaną rekreacyjnie. Bogata historia miasta sięgająca III w. p.n.e. pozostawiła tu ślady po panowaniu kolonistów fenickich i greckich, słynnych wodzów Kartaginy dających początek twierdzy, Rzymian i Maurów. Kiedy miasto znalazło się pod panowaniem Królestwa Hiszpanii rozwinęło się jako jeden z najważniejszych portów, skąd eksportowano ryż, wino, pomarańcze, wełnę i oliwę z oliwek.

Benissa – niewielkie miasto położone na północy Costa Blanca oferujące szeroką, piaszczystą, białą plażę nad czystym i ciepłym morzem, pobliskie wysokie góry i odrestaurowane pod koniec ubiegłego stulecia zabytkowe centrum z zabytkami z XVI-XIX w. Przepiękna okolica i możliwość odpoczynku od zgiełku miasta sprawiły, że znajduje się tu wiele posiadłości i domów zamieszkiwanych w sezonie letnim przez Belgów, Holendrów, Anglików, Niemców i mieszkańców Skandynawii.

Calpe – miasto oddalone ok. 67 km od Alicante, które położone jest malowniczo między rozrzuconymi po okolicy stromymi wzniesieniami, co tworzy unikalny krajobraz wybrzeża. Poza białą plażą świetnie zagospodarowaną turystycznie i szczytami do zdobycia, turystów przyciągają tu również ciekawe zabytki jak królewskie łaźnie czy zabytkowy młyn. Do miejscowości dojeżdża specjalny „tramwaj FGV” z Alicante, w którym podczas 2-godzinnej podróży można posłuchać muzyki poważnej.

Altea – urokliwe miasteczko z labiryntem średniowiecznych ulic kryjących ciekawe zabytki, przepiękną piaszczystą plażą i ciepłym, lazurowym morzem. Można znaleźć tu kilka hoteli o różnym standardzie, jednak najpopularniejsze są kwatery prywatne i domki do wynajęcia. Przy wybrzeżu znajduje się też kilka urokliwych tawern z bardzo smaczną kuchnią.

Pełna uroku Hiszpania stanowi jeden z najchętniej wybieranych ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Prezentujemy siedem powodów, dla których Wyspy Kanaryjskie są ...

Wyspy Kanaryjskie wyróżnia kuchnia pełna kontrastów oraz różnorodnych ...

Toledo stanowi jeden z najcenniejszych skarbów architektury hiszpańskiej ...

Wydarzenia turystyczne

https://veturo.pl/article/3349/miasta-costa-blanca-alicante-benissa-calpe-altea/