google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kastylia - La Mancha

Kastylia-La Mancha to region będący kwintesencją Hiszpanii w całej jej okazałości. Co prawda ten malowniczy zakątek nie ma dostępu do największych walorów kraju związanych z wybrzeżem, niemniej warto się tam udać, by poznać hiszpańską kulturę, zwiedzić niezwykłe zabytki i spróbować wyśmienitej, hiszpańskiej kuchni.

Kastylia - La Manchawiatrak, Kastylia

fot. pixabay.com

Trzeci pod względem wielkości region położony w centralnej części Hiszpanii nie jest tak zaludniony jak pozostałe krainy, jego wyżynną część otaczają Góry Kastylijskie oraz masywy Sierra Morena i Serrania Cuenca. W pozostałej części regionu, który charakteryzuje się klimatem podzwrotnikowym kontynentalnym i suchym dominują faliste równiny usiane wiatrakami, gajami oliwnymi i winnicami. Spalone słońcem tereny urozmaica przecinająca krainę najdłuższa rzeka Półwyspu Iberyjskiego, jaką jest Tag.

Oprócz zwiedzania miast obfitujących w rozmaite zabytki i atrakcje można wybrać się między innymi nad dwa ogromne zbiorniki wodne Emblase de Entrepenas i Emblase de Buendia, które w lecie doskonale nadają się do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu, kajakarstwa i rekreacyjnego pływania rowerkami i łodziami motorowymi. Tzw. Morze Kastylii jest również doskonałym miejscem dla wędkarzy, miłośników dzikiej przyrody oraz amatorów krajoznawczych wycieczek pieszych i wypraw rowerowych. Najlepszą bazą wypadową jest miejscowość Sacedon. Entuzjaści pieszych wędrówek mogą z powodzeniem wybrać się w góry Guadrarrama wznoszące się między równinami La Mancha i Kastylią. Ciekawym terenem spacerowym i widokowym jest również pasmo Montes de Toledo rozciągające się między Toledo a Ciudad Real.

Pełna uroku Hiszpania stanowi jeden z najchętniej wybieranych ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Prezentujemy siedem powodów, dla których Wyspy Kanaryjskie są ...

Wyspy Kanaryjskie wyróżnia kuchnia pełna kontrastów oraz różnorodnych ...

Toledo stanowi jeden z najcenniejszych skarbów architektury hiszpańskiej ...

Wydarzenia turystyczne

https://veturo.pl/article/3351/kastylia-la-mancha-atrakcje-zwiedzanie-zabytki/