google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Akaba - atrakcje turystyczne

Akaba – miasto portowe nad Morzem Czerwonym W X wieku p.n.e. Akaba była ośrodkiem wytopu miedzi i jednocześnie wioską rybacką. Dziś jest to miasto utrzymujące się głównie z turystyki.

Akaba - atrakcje turystyczneAkaba, Jordania

fot: Aviad CC BY-SA

Turystów przyciąga do Akaby bardzo czyta woda, piaszczyste plaże oraz wysoka temperatura. Ponadto jest to interesujący obszar dla pasjonatów nurkowania, ponieważ w Morzu Czerwonym, nad którym leży Akaba, znajduje się blisko 150 gatunków koralowców. W związku z tym działa tam wiele szkół nurkowania. Można tu również jeździć na nartach wodnych oraz surfować.

Dla turystów, którzy lubią zwiedzać i poznawać ciekawym zabytkiem jest fort mameluków, pierwotnie zamek krzyżowców, który został przebudowany w XVI wieku. Do dzisiaj zachował się ciąg murów obronnych wzdłuż dziedzińca, kilka pustych pomieszczeń, narożne baszty i portal wejściowy w bramie głównej. Atrakcję turystyczną stanowi niewielkie Muzeum Archeologiczne, urządzone w dawnym domu przywódcy powstania antytureckiego – szarifa Husajna. Znajdują się w nim znaleziska związane z tajemniczym ludem Nabatejczyków. W mieście zobaczyć można także pozostałości po kościele bizantyjskim z IV wieku. Interesującym obiektem jest Centrum Nauk Morskich z akwarium prezentującym bogactwo czerwonomorskiej flory i fauny.

 

wykorzystano fragmenty

tekst: Bożena Wójtowicz/Paweł Wójtowicz

Pustynia Wadi Rum to jedna z największych atrakcji ...

Kuchnia azjatycka jest bardzo różnorodna - w Japonii ...

W 2007 roku ponad 100 milionów ludzi głosowało ...

Jordańska kuchnia jest kuchnią typową dla Bliskiego Wschodu, ...

https://veturo.pl/article/3352/jordania-akaba-ciekawe-atrakcje-turystyczne-morze-czerwone/