google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Toledo - atrakcje turystyczne

Toledo stanowi jeden z najcenniejszych skarbów architektury hiszpańskiej i jest siedzibą najwyższych władz kościelnych kraju.

Dzięki strategicznemu położeniu było celem najazdów wielu narodów – począwszy od Rzymian, Wizygotów (stało się wtedy centrum religijnym) oraz Maurów. Właśnie za panowania tych ostatnich Toledo przeżywało swój "złoty wiek" jako ośrodek rzemiosła, handlu jedwabiem i bronią.

Miasto nadal jest stolicą kościelną kraju, a zgodnie z tradycją arcybiskup Toledo jest prymasem Hiszpanii. Odwiedzając to wspaniałe miasto nie można oprzeć się wrażeniu, że czas zatrzymał się tu w momencie opuszczenia tych ziem przez dwór królewski. Wąskie i kręte uliczki pośród starych domów, majestatyczny Alcazar z XI w. z okazałym muzeum, pałac San Salwadoro oraz niezliczona ilość romańskich i gotyckich kościołów sprawiają, że w mieście nadal panuje architektura średniowieczna. Bez wątpienia największym skarbem miasta jest okazała katedra, która po katedrze w Burgos uznawana jest za najważniejszą budowlę gotycką Hiszpanii. Zabytkowe centrum wraz z Alcazarem i katedrą wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Pełna uroku Hiszpania stanowi jeden z najchętniej wybieranych ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Prezentujemy siedem powodów, dla których Wyspy Kanaryjskie są ...

Wyspy Kanaryjskie wyróżnia kuchnia pełna kontrastów oraz różnorodnych ...

Kastylia-La Mancha to region będący kwintesencją Hiszpanii w ...

Wydarzenia turystyczne

https://veturo.pl/article/3356/toledo-atrakcje-co-warto-zobaczyc-zwiedzanie/