google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kartagina  - „Perła Karaibów”

Położona na północnym wybrzeżu Kolumbii, nad wodami Morza Karaibskiego Cartagena (pełna nazwa Cartagena Cartagena de Indias), została założona w XVI wieku przez hiszpańskiego konkwistadora Pedro de Hereida i otrzymała swoje imię po hiszpańskim mieście o tej samej nazwie.

Kartagina  - „Perła Karaibów”Kartagina, Kolumbia

fot. mat. prasowe

Jest piątym co do wielkości miastem Kolumbii, zamieszkałym przez około 900 tysięcy mieszkańców. W czasach ekspansji kolonialnej Cartagena była ośrodkiem politycznym i gospodarczym i odgrywała ważną role w budowaniu hiszpańskiej potęgi. Otoczony potężnymi murami kompleks starego miasta Cartageny jest uważany za jeden z ważniejszych zabytków architektury kolonialnej w całej Ameryce Południowej. Z tego też powodu miasto znalazło się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wraz z pocztówkowymi karaibskimi plażami stanowi magnes dla coraz liczniejszych gości z całego świata.

Kolumbijska gospodarka jest jedną z najszybciej rozwijających w Ameryce Południowej. Inwestuje w bezpieczeństwo, promuje turystykę i otwiera się na świat poprzez budowaniu relacji handlowych z Europą, w tym z Holandią. Położenie geograficzne, bogata fauna i flora, kolonialna spuścizna i lokalny latynowski koloryt stanowi olbrzymi potencjał turystyczny kraju. Dzięki nowemu połączeniu KLM podróżni z Europy, w tym z Polski będą mogli wyruszyć w tą część świata, której jeszcze nie dosięgła masowa turystyka.

Bilety na loty KLM do Cartageny dostępne są na www.klm.pl

Do Bogoty i dalej do Cartageny polecimy najnowszą ...

W stolicy Kolumbii, Bogocie znajduje się nizwykłe muzeum, ...

Bogota to największe miasto Kolumbii, a zarazem jej ...

Z powodu dużej różnorodności kulturowej, kolumbijska sztuka kulinarna ...

Kiedy mowa o Kolumbii, bez mała 80 proc. ...

https://veturo.pl/article/3369/kolumbia-kartagina-atrakcje-ciekawe-miejsca-zabytki/