Lotnisko Schiphol w Amsterdamie

Lotnisko Schiphol w Amsterdamie oferuje znacznie więcej niż tylko wygodny tranzyt. To unikatowa przystań, gdzie można zrelaksować się w Spa, odpocząć w parku miejskim, zaszaleć w kasynie, poczytać w bibliotece, a nawet wziąć ślub! Ponadto szeroka oferta sklepowa i gastronomiczna usatysfakcjonuje najbardziej wymagających podróżnych. Ogromną przestrzeń zaprojektowano z myślą o maksymalnym uprzyjemnieniu pasażerom czasu w oczekiwaniu na samolot. Poznajmy bliżej to fascynujące miejsce.

Lotnisko Schiphol wyróżnia unikatowa na skalę światową architektura i sztuka użytkowa całego kompleksu, która jest nacechowana holenderskim wzornictwem. Wszystkie hale mają funkcjonalny i przejrzysty rozkład. W bardzo przemyślany sposób zorganizowano m.in. przestrzeń dla osób podróżujących w celach biznesowych. Miejsce do organizacji konferencji prasowych, jak i Centrum VIP stanowią prawdziwą wizytówkę holenderskich projektantów. Również budynki zlokalizowane na zewnątrz zostały tak zaprojektowane, aby tworzyć spójną całość. Poruszanie po tak dużym obiekcie ułatwia nawigacja dostępna na smartfony. Osobom przesiadającym się na kolejny lot pokazuje ona nie tylko drogę do właściwego gate’u, lecz także czas potrzebny na pokonanie całej trasy.  Warto wspomnieć, że linia KLM przywiązuje ogromną wagę do kwestii ochrony środowiska, co znalazło także odzwierciedlenie w zastosowaniu odpowiednich rozwiązań przy rozbudowie infrastruktury na lotnisku.

Park na lotnisku
Wędrówka po lotnisku może być naprawdę niezapomnianym przeżyciem! W „Airport Park” ulokowanym na tarasie widokowym kawiarni-ogrodzie (Lounge 1, w kierunku Pier D, 2 piętro) jak w typowym miejskim parku, można zażywać relaksujących kąpieli słonecznych. Ten całkowicie niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju park jest dziełem Maurice’a Mentjensa, który w żartobliwej formie zagospodarował przestrzeń. Dlatego na zielonym tarasie można odpocząć w otoczeniu projekcji motyli, usłyszeć śpiew ptaków a nawet dźwięki rowerzystów. Ponadto w widocznych miejscach terminala przez cały rok wyeksponowane są akcenty roślinne, nawiązujące do zmieniających się pór roku.

Bogata oferta rozrywkowa
Podróżni oczekujący na kolejny lot na lotnisku Schiphol-Amsterdam mogą odpocząć w licznych, bardzo wygodnych strefach. Do ich dyspozycji oddano nie tylko komfortowe strefy urody (np. Rituals Shop & Spa w hali 1 i XpresSpa w hali nr 2 na 1 piętrze), a nawet umożliwiono im skorzystanie z bezpłatnych pryszniców. Pasażerowie mogą tu także poobcować ze sztuką w prawdziwym muzeum, serfować w sieci bez żadnych opłat czy ekologicznie naładować komórkę pedałując na rowerze, jak i dokonać zakupów w Schiphol Plaza czy zagrać w kasynie. Do tego należy wspomnieć o bogatej ofercie gastronomicznej, m.in. obejmującej kuchnię japońską czy posiłki przygotowane na bazie produktów ekologicznych.

W Holland Boulevard  można m.in. skosztować rodzimych przysmaków, wygodnie rozsiąść się na kanapie i obejrzeć film czy wstąpić do bezpłatnej biblioteki z kolekcją literatury przetłumaczonej na 28 języków! Znajduje się tu również światowej sławy Rijksmuseum, pierwsze na świecie muzeum zlokalizowane na lotnisku. Miłośnicy tulipanów, aby poczuć się jak na giełdzie kwiatowej, powinni koniecznie odwiedzić „House of Tulips” (pośrodku Lounge 3) – jest to unikatowa konstrukcja łącząca architekturę typową dla Amsterdamu ze szklarnią. Natomiast w strefie Babycare Lounge stworzono leśną krainę zabaw dla dzieci z chatkami na drzewach (Kids Forest), a w Departure Lounge 4 – nawet trybuny i zjeżdżalnię!

Uroczyste „TAK!” na lotnisku
W porcie Schiphol wszystko jest możliwe! Nawet zorganizowanie uroczystości ślubnej na płycie lotniska, po czym nowożeńcy mogą od razu wylecieć w podróż. Opcja „Bilet do Raju” pozwala dodatkowo na wynajęcie całego samolotu lub zarezerwowanie jego części (www.schipholweddings.nl).

Niezależnie od tego czy mamy kilkugodzinny postój czy tylko chwilę wolnego czasu – na pewno każdy znajdzie na lotnisku w Amsterdamie coś ciekawego dla siebie! Holenderski przewoźnik realizuje stąd wszystkie loty międzykontynentalne, dlatego warto tak zorganizować swoją podróż, aby wygospodarować czas i oprócz lotniska zwiedzić również Amsterdam. Port oddalony jest zaledwie 15 minut od centrum i dostępne jest wygodne połączenie kolejowe.
 

Rezerwacja biletów i więcej informacji na www.klm.pl

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(53) "Lotnisko Schiphol w Amsterdamie - Holandia, Amsterdam" ["meta_desc"]=> string(84) "Lotnisko Schiphol w Amsterdamie oferuje znacznie więcej niż tylko wygodny tranzyt." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.30818507010790341382744372822344303131103515625) ["lng"]=> float(4.75793838434754956523420332814566791057586669921875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/nO5yiHRrYpM" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "NLD" }

key_words:

meta_title: Lotnisko Schiphol w Amsterdamie - Holandia, Amsterdam

meta_keys:

meta_desc: Lotnisko Schiphol w Amsterdamie oferuje znacznie więcej niż tylko wygodny tranzyt.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/nO5yiHRrYpM

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Lotnisko Schiphol w Amsterdamie - Holandia, Amsterdam

meta_keys:

meta_desc: Lotnisko Schiphol w Amsterdamie oferuje znacznie więcej niż tylko wygodny tranzyt.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Lotnisko Schiphol w Amsterdamie oferuje znacznie więcej niż tylko wygodny tranzyt.