Transportery na rower dla psów – czy to dobry pomysł?

Każdy właściciel psa podróżujący z nim samochodem dobrze wie, w jaki sposób jego zwierzak najlepiej znosi takie przejażdżki oraz co zrobić, by były one bezpieczne. Co jednak w przypadku, gdy środkiem lokomocji jest rower?

Warto wtedy przejrzeć odpowiednie transportery na rower dla psów i wybrać taki, który będzie najlepszy.

Możemy je podzielić wg. trzech głównych kategorii:
– montowane na bagażniku
– montowane na kierownicy
– w formie plecaka

Decydując się na transporter, w którym zechcemy przewozić rowerem psa, koniecznie weźmy pod uwagę jego wielkość oraz wagę – w ten sposób zapewnimy bezpieczeństwo i wygodę jemu oraz sobie. Nigdy nie przekraczajmy parametrów podanych przez producenta.

Transportery montowane na bagażniku
Torba transportowa na bagażnik nadaje się do bezpiecznego przewożenia małych psów. Jest mocowana do bagażnika roweru. Zwykle tego typu torby posiadają dodatkowe uchwyty, dzięki którym można ich używać również jako standardowego transportera. Wybierzmy taką, która będzie posiadała dwa otwarcia. Bardzo ułatwi nam to umieszczanie w niej czworonoga. Zwróćmy też uwagę, by transporter posiadał siateczki, które umożliwią naszemu zwierzakowi swobodne oddychanie. Zalecamy wybór transporterów wyposażonych w odblaskowe paski – znacznie zwiększy to bezpieczeństwo podróżowania po zapadnięciu zmroku. Torby transportowe na bagażnik posiadają uniwersalne mocowania. Przed zakupem warto jednak dopytać sprzedawcę, czy na pewno będą pasowały do naszego jednośladu.

Transportery montowane na kierownicy
Torba montowana do kierownicy może okazać się praktycznym rozwiązaniem. Popularne modele posiadają specjalne paski montażowe, które sprawiają, że można je zaczepić do każdej kierownicy. Wybierając transporter na kierownicę zwróćmy uwagę na jego konstrukcję – najlepiej żeby była ona wzmocniona. Zapewni to większą stabilność podczas jazdy. W trakcie rowerowych przejażdżek za miasto przydają się kieszonki. Przyjrzyjmy się, czy model, który zamierzamy zakupić, jest w nie zaopatrzony. Ułatwi nam to schowanie kluczy, smakołyków czy butelki z wodą. Warto zajrzeć do środka torby. Przyjazne transportery na rower dla psów powinny mieć wyjmowane dno, które ułatwi utrzymanie czystości. Drobne gadżety (np. wewnętrzny karabińczyk, do którego możemy przypiąć naszego pupila) – również działają na korzyść konkretnego modelu.
Drugim rodzajem transporterów na kierownicę są kosze wiklinowe. Nadają się dla niewielkich ras psów. W prosty sposób można je zamontować metalowymi zaczepami do kierownicy roweru. Są stabilne i mocno się trzymają. Metalowa kratka jest otwierana na różne sposoby – jednym z nich są skórzane paski. Kosze na kierownice sprawdzą się w sytuacji, gdy podczas rowerowania z naszym pupilem nie mamy częstej potrzeby, by go z nich wyciągać. W porównaniu z torbami wykonanymi z materiału – jest do nich nieco trudniejszy dostęp.

Transporter na plecy
Jeśli nasz psiak nie boi się drobnych wstrząsów, możemy pomyśleć o transporterze w formie plecaka. Co jest ważne przy wyborze takiego rozwiązania? Transportery na rower w formie plecaka powinny być zaopatrzone w łatwo otwieraną od góry kieszeń (oraz drugą np. z boku), siateczkę zapewniającą dobrą cyrkulację powietrza, regulowane ramiączka oraz (najlepiej) wewnętrzną smycz, która zabezpieczy naszego pupila przed wypadnięciem. I tutaj bardzo ważne są odblaskowe dodatki, które zwiększą widoczność wieczorem bądź nocą.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Zoologiczny.sklep.pl

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(57) "Transportery na rower dla psów – czy to dobry pomysł?" ["meta_desc"]=> string(87) "Torba transportowa na bagażnik nadaje się do bezpiecznego przewożenia małych psów." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-13.3593749981406" ["lng"]=> string(17) "-7.87644069694369" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Transportery na rower dla psów – czy to dobry pomysł?

meta_keys:

meta_desc: Torba transportowa na bagażnik nadaje się do bezpiecznego przewożenia małych psów.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Transportery na rower dla psów – czy to dobry pomysł?

meta_keys:

meta_desc: Torba transportowa na bagażnik nadaje się do bezpiecznego przewożenia małych psów.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Torba transportowa na bagażnik nadaje się do bezpiecznego przewożenia małych psów.