google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Karczma Cichy Kącik

Nie wiem jak wy, ale ja lubię zjeść bez ryzyka.  I tak jest w Karczmie Cichy Kącik na trasie do Krynicy Zdrój. Sympatyczne miejsce o bardzo długiej historii.  Pierwsza karczma powstała w roku 1936 i działa nieprzerwanie do chwili obecnej z jedną małą przerwą wynikłą z działania czynników zewnętrznych jakimi była II Wojna Światowa.

Karczma Cichy KącikKarczma "Cichy Kącik"

fot: Robert Krajewski

Nasz zacny gospodarz nie mógł wtedy wywiesić kartki , że… „Gości w blaszanych kapeluszach i z wroną na czapce nie obsługujemy” dlatego  zawiesił działalność gastronomiczną na kilka lat.  Po zakończeniu wojny ponownie otworzyli karczmę.

I tak już 80 lat Cichy Kącik gości tłumy (130 miejsc zimą + 100 w letnim ogródku). Szef kuchni serwuje potrawy smaczne tworzone w oparciu o dawne domowe receptury. Dania proste pozwalające na delektowanie się ich naturalnym smakiem.  Nie będę ukrywał, że jestem smakoszem i nie jest mi obojętne to co jem. Potrawy serwowane w karczmie pozytywnie pobudzają zmysły. Nikt nie ucieka się do tanich trików mających na celu zamaskowania smaku. Wszystko smaczne, świeże i estetycznie podane. Ceny umiarkowane. Nie może być super tanio, bo wiadomo, że tanie mięso to psy jedzą.   Trochę długi jest czas oczekiwania na zamówienie - do 30 minut.  Wybór należy do nas, albo chcemy świeże i smaczne albo mamy Fast food i przeżycia ekstremalne.

Ja wybieram Cichy Kącik na Małopolskiej Trasie Smakoszy bo uczta w gronie przyjaciół nigdy nie jest czasem straconym i warta jest każdych pieniędzy. Zapraszam w imieniu gospodarzy - Robert Krajewski.

Karczma Cichy Kącik - Dariusz Mikulski
ul. Sądecka 2
33-380 Krynica-Zdrój
tel. +48.18.4712319
kom. +48.602520251

Nie rezygnuj z wypoczynku nawet jeżeli długoterminowa prognoza ...

To jeden z trzech ośrodków należących do „Rodziny ...

Laureat plebiscytów na najlepszą małą stację narciarską znajduje ...

Wierchomla atrakcjami stoi! Tuż po niedzieli Stacja Narciarska ...

Położenie Krynicy-Zdrój na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, sprawia, ...

Marzycie o powrocie do saneczkowego szaleństwa? Pamiętacie ten ...

nocleg

zdrowie i uroda

atrakcje

https://veturo.pl/article/3387/restauracje-krynica-zdroj-cichy-kacik/