google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Tango Story, czyli multimedialna opowieść o historii tanga

W ramach projektu „Tango Story” Anna i Jakub Górniccy – autorzy popularnego bloga podróżniczego podrozniccy.com, stworzyli multimedialną opowieść o historii tanga. Swoje badania prowadzili m.in. na Wyspach Karaibskich i w Argentynie, Kubie i w Hiszpanii. Podróżnikom udało się zebrać unikatowy materiał, który został opublikowany w multimedialnej formie. Głównym partnerem projektu są linie lotnicze KLM, dzięki którym można dotrzeć wszędzie tam, gdzie toczy się opowieść o tangu.

Tango Story, czyli multimedialna opowieść o historii tangaPodróżniccy.com i linie lotnicze KLM wspólnie zapraszają w wyjątkową i inspirującą  podróż śladami t

fot. mat. prasowe

„Historia tanga to fascynujący temat. Od jego początków w portach Buenos Aires i Montevideo, przez złotą epokę w latach 20tych i 30tych XX wieku, rewolucję Piazzolli aż po NeoTango, które święci swoje triumfy dzisiaj. Dla nas była to niesamowita podróż, nie tylko w wymiarze geograficznym, ale historycznym. Odkrywaliśmy kolejnych tancerzy, twórców piosenek oraz utworów. Jak przeplatało się to i wzajemnie na siebie oddziaływało. Publikując opowieść o historii chcieliśmy oddać towarzyszące nam emocje i pokazać rozmach z jakim wiąże się historia tanga. ” – opowiada Anna Górnicka.

Projekt Tango Story rozpoczął się w 2013 roku od podróży na Kubę. Potem Hiszpania oraz Urugwaj i miesiące w Argentynie. Autorzy zbierali materiały, dokumentujące historię tanga argentyńskiego oraz różnych tańców, które przekazały mu pewne elementy - habanerę, contradanzę czy canyengue. Całość opowiedziana jest za pomocą obrazu, tekstu oraz filmów - które składają się na multimedialną opowieść.

“Poza samą opowieści oddajemy w ręce czytelników również komplet informacji praktycznych. Dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z tangiem w Polsce lub w Argentynie przygotowaliśmy komplet artykułów wprowadzających w świat tanga ” – dodaje Jakub Górnicki.

Głównym parterem projektu została linia KLM, która słynie z niestandardowych akcji. KLM szczególnie chętnie nawiązuje współpracę ze znanymi blogerami-podróżnikami, którzy inspirują swoich czytelników do odkrywania świata.
„Doceniamy pracę blogerów podróżniczych, jako zdolnych twórców internetowych, którzy są źródłem inspiracji i motywacji do podróżowania. W siatce lotów KLM znajduje się wiele odległych miejsc o egzotycznie brzmiących nazwach – Rio de Janeiro, Curacao, Buenos Aires, Hawana – ale to nie wystarczy, aby tam polecieć. Twórcy bloga podrozniccy.com, jak i inni współpracujący z nami partnerzy w swoich tekstach, zdjęciach i filmach opowiadają historie, dzielą się przygodami, podpowiadają i co najważniejsze - znajdują czytelnikom liczne powody, aby ruszyć w świat. Cieszymy się też wtedy, kiedy możemy wspomagać badaczy kultury, profesjonalnych podróżników i eksploratorów, którzy mogą realizować wartościowe projekty na całym świecie.” – powiedział Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Air France KLM w Polsce.
Wyprawę „Tango Story” honorowym patronatem objął Ambasador Argentyny w Polsce.

Pełen materiał o fascynującej historii tanga znajdziemy już od dziś na stronie podrozniccy.com, a loty do Buenos Aires, Hawany i wielu innych miejsc - na klm.pl. Jeszcze do 26 stycznia trwa wielka zimowa wyprzedaż biletów lotniczych, w której możemy kupić loty aż do 130 miast na całym świecie w promocyjnych cenach. Może to dobra okazja do spełnienia marzenia o lekcjach tanga w Argentynie?

Lato nad wodą? Brzmi dobrze, prawda? A lato ...

Wakacje tuż za pasem, dlatego też warto zaplanować ...

Wraz ze stopniowym łagodzeniem ograniczeń w podróżowaniu i ...

W związku ze zmianą przepisów, wprowadzoną przez holenderski ...

Setki tysięcy Polaków wyjechało do Niemiec w poszukiwaniu ...

Gdy wybierasz się na wypoczynek, musisz zadbać nie ...

https://veturo.pl/article/3403/podroznicy-historia-tanga/