Aktywne weekendy biegowo-rowerowe czyli Bike Maraton + Super Bieg

Można połączyć dwie pasje w jedno, albo wybrać tylko bieganie lub kolarstwo. Wyścigi MTB spod znaku Bike Maraton oraz zawody Runner's World Super Bieg w większości przypadków odbywają się w jednej miejscowości w ten sam weekend. To imprezy dla wszystkich - i dla amatorów, i dla zawodników elity. Objęte są patronatem programu Regatta RUSZ SIĘ!.

Bike Maraton to najstarszy i najbardziej prestiżowy cykl maratonów MTB w Polsce. Impreza, która wystartowała po raz pierwszy w 2001 roku, wkrótce przekształciła się w cykl maratonów rowerowych, w których udział biorą tysiące ludzi.

Znakiem rozpoznawczym Bike Maratonu są trzy dystanse, które zawsze czekają na uczestników: MINI – zawsze najkrótszy i najłatwiejszy (ok. 20 km), MEGA – środkowy, już dla tych bardziej zaawansowanych (50 – 60 km) oraz GIGA – najdłuższy, najtrudniejszy, z największymi przewyższeniami (nawet ponad 80 km). Każdy znajdzie coś dla siebie, a decyzję co do wyboru dystansu można podjąć na trasie. W zawodach startują zarówno ci, którzy jeżdżą na rowerach górskich turystycznie i amatorsko, jak i zawodnicy, którzy walczą w Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski, a na co dzień ścigają się w silnych teamach i narodowej kadrze.

Kolejne edycje Bike Maratonu zachowują jednak cały czas swoją specyfikę – to spotkania przyjaciół, pasjonatów i znajomych oraz rodzinne pikniki, pełne śmiechu i radości. Sportowa i bezpieczna przygoda dostępna jest dla wszystkich rowerzystów – czeka na nich zabezpieczona i oznaczona trasa, z punktami żywieniowymi, zapleczem medycznym, posiłkiem dla zawodników i przyjazną sportową atmosferą.

W oparciu o doświadczenia Bike Maratonu, ale z zachowaniem specyfiki imprez biegowych i różnic między bieganiem a kolarstwem powstał nowy cykl biegowy Runner’s World Super Bieg, który zadebiutował w 2016 roku.

Większą część cyklu stanowią biegi górskie, natomiast te, które odbywają się na ulicy, są wymyślone w sposób, który odróżnia je od innych szosowych biegów. Z założenia są „biegami z pomysłem” – w nowych, atrakcyjnych miejscach, na malowniczych, często wymagających trasach, na uboczu, daleko od dużych miast. Biegi odbywają się na jednej dużej pętli, często na trasie między kilkoma miejscowościami, są kameralne i atrakcyjne widokowo. Dostępne dla biegaczy dystanse to: półmaratony (zazwyczaj górskie, stanowią ambitne wyzwanie nawet dla doświadczonych górskich biegaczy) oraz „dychy” (ułożone i pomyślane jako biegi dla wszystkich – również dla tych, którzy przygodę z bieganiem w górach dopiero zaczynają).

Tak więc w wielu miejscowościach mamy jednego dnia maraton MTB, a drugiego bieg górski (lub uliczny). Szczegółowe kalendarium przedstawiamy poniżej.

Bike Maraton i Runner’s World Super Bieg 2017
8 kwietnia BM / 9 kwietnia RWSB –  Miękinia
22 kwietnia BM / 23 kwietnia RWSB – Zdzieszowice
1 maja tylko RWSB! – Jelenia Góra
6 maja BM / 7 maja RWSB – Polanica – Zdrój
20 maja BM / 21 maja RWSB – Wisła
4 czerwca Jelenia Góra tylko BM! (UCI Marathon Series)
10 czerwca Interferie RUN tylko RWSB! – Szklarska Poręba – Świeradów – Zdrój
17 czerwca BM / 18 czerwca RWSB – Ludwikowice Kłodzkie
8 lipca tylko BM! – Szklarska Poręba
22 lipca BM / 23 lipca RWSB – Bielawa
6 sierpnia tylko BM! – Obiszów
9 września BM / 10 września RWSB – Wałbrzych
23 września tylko BM! – Kielce Bike Expo (MP XCM)
7 października BM / 8 października RWSB (dodatkowy dystans 2,7 km) – Świeradów – Zdrój

Na wydarzeniach Regatta będzie obecna ze swoim stoiskiem, na którym będzie można nie tylko zakupić towary z bardzo atrakcyjnymi rabatami, ale także czekają niespodzianki dla najmłodszych i ich rodziców.

Więcej informacji:
http://bikemaraton.com.pl/,
http://superbieg.pl

Wykaz imprez wspieranych przez Regatta „RUSZ SIĘ” oraz formularz zgłoszeń na stronie: http://ruszsie.org/

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(65) "Aktywne weekendy biegowo-rowerowe czyli Bike Maraton + Super Bieg" ["meta_desc"]=> string(158) "Wyścigi MTB spod znaku Bike Maraton oraz zawody Runner's World Super Bieg w większości przypadków odbywają się w jednej miejscowości w ten sam weekend." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-15.7324218728103" ["lng"]=> string(17) "-13.2313893805056" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Aktywne weekendy biegowo-rowerowe czyli Bike Maraton + Super Bieg

meta_keys:

meta_desc: Wyścigi MTB spod znaku Bike Maraton oraz zawody Runner's World Super Bieg w większości przypadków odbywają się w jednej miejscowości w ten sam weekend.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Aktywne weekendy biegowo-rowerowe czyli Bike Maraton + Super Bieg

meta_keys:

meta_desc: Wyścigi MTB spod znaku Bike Maraton oraz zawody Runner's World Super Bieg w większości przypadków odbywają się w jednej miejscowości w ten sam weekend.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Wyścigi MTB spod znaku Bike Maraton oraz zawody Runner's World Super Bieg w większości przypadków odbywają się w jednej miejscowości w ten sam weekend.