google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Aktywne weekendy biegowo-rowerowe czyli Bike Maraton + Super Bieg

Można połączyć dwie pasje w jedno, albo wybrać tylko bieganie lub kolarstwo. Wyścigi MTB spod znaku Bike Maraton oraz zawody Runner's World Super Bieg w większości przypadków odbywają się w jednej miejscowości w ten sam weekend. To imprezy dla wszystkich - i dla amatorów, i dla zawodników elity. Objęte są patronatem programu Regatta RUSZ SIĘ!.

Aktywne weekendy biegowo-rowerowe czyli Bike Maraton + Super BiegBike Maraton i Runner's World Super Bieg 2017

fot. mat. prasowe

Bike Maraton to najstarszy i najbardziej prestiżowy cykl maratonów MTB w Polsce. Impreza, która wystartowała po raz pierwszy w 2001 roku, wkrótce przekształciła się w cykl maratonów rowerowych, w których udział biorą tysiące ludzi.

Znakiem rozpoznawczym Bike Maratonu są trzy dystanse, które zawsze czekają na uczestników: MINI – zawsze najkrótszy i najłatwiejszy (ok. 20 km), MEGA – środkowy, już dla tych bardziej zaawansowanych (50 – 60 km) oraz GIGA – najdłuższy, najtrudniejszy, z największymi przewyższeniami (nawet ponad 80 km). Każdy znajdzie coś dla siebie, a decyzję co do wyboru dystansu można podjąć na trasie. W zawodach startują zarówno ci, którzy jeżdżą na rowerach górskich turystycznie i amatorsko, jak i zawodnicy, którzy walczą w Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski, a na co dzień ścigają się w silnych teamach i narodowej kadrze.

Kolejne edycje Bike Maratonu zachowują jednak cały czas swoją specyfikę - to spotkania przyjaciół, pasjonatów i znajomych oraz rodzinne pikniki, pełne śmiechu i radości. Sportowa i bezpieczna przygoda dostępna jest dla wszystkich rowerzystów – czeka na nich zabezpieczona i oznaczona trasa, z punktami żywieniowymi, zapleczem medycznym, posiłkiem dla zawodników i przyjazną sportową atmosferą.

W oparciu o doświadczenia Bike Maratonu, ale z zachowaniem specyfiki imprez biegowych i różnic między bieganiem a kolarstwem powstał nowy cykl biegowy Runner's World Super Bieg, który zadebiutował w 2016 roku.

Większą część cyklu stanowią biegi górskie, natomiast te, które odbywają się na ulicy, są wymyślone w sposób, który odróżnia je od innych szosowych biegów. Z założenia są „biegami z pomysłem” - w nowych, atrakcyjnych miejscach, na malowniczych, często wymagających trasach, na uboczu, daleko od dużych miast. Biegi odbywają się na jednej dużej pętli, często na trasie między kilkoma miejscowościami, są kameralne i atrakcyjne widokowo. Dostępne dla biegaczy dystanse to: półmaratony (zazwyczaj górskie, stanowią ambitne wyzwanie nawet dla doświadczonych górskich biegaczy) oraz „dychy” (ułożone i pomyślane jako biegi dla wszystkich – również dla tych, którzy przygodę z bieganiem w górach dopiero zaczynają).

Tak więc w wielu miejscowościach mamy jednego dnia maraton MTB, a drugiego bieg górski (lub uliczny). Szczegółowe kalendarium przedstawiamy poniżej.

Bike Maraton i Runner's World Super Bieg 2017
8 kwietnia BM / 9 kwietnia RWSB -  Miękinia
22 kwietnia BM / 23 kwietnia RWSB - Zdzieszowice
1 maja tylko RWSB! - Jelenia Góra
6 maja BM / 7 maja RWSB - Polanica – Zdrój
20 maja BM / 21 maja RWSB - Wisła
4 czerwca Jelenia Góra tylko BM! (UCI Marathon Series)
10 czerwca Interferie RUN tylko RWSB! - Szklarska Poręba – Świeradów - Zdrój
17 czerwca BM / 18 czerwca RWSB - Ludwikowice Kłodzkie
8 lipca tylko BM! - Szklarska Poręba
22 lipca BM / 23 lipca RWSB - Bielawa
6 sierpnia tylko BM! - Obiszów
9 września BM / 10 września RWSB - Wałbrzych
23 września tylko BM! - Kielce Bike Expo (MP XCM)
7 października BM / 8 października RWSB (dodatkowy dystans 2,7 km) - Świeradów - Zdrój

Na wydarzeniach Regatta będzie obecna ze swoim stoiskiem, na którym będzie można nie tylko zakupić towary z bardzo atrakcyjnymi rabatami, ale także czekają niespodzianki dla najmłodszych i ich rodziców.

Więcej informacji:
http://bikemaraton.com.pl/,
http://superbieg.pl

Wykaz imprez wspieranych przez Regatta „RUSZ SIĘ” oraz formularz zgłoszeń na stronie: http://ruszsie.org/

Nie wszyscy Polacy wybierający się na zagraniczne wakacje ...

 Zdecydowana większość osób wyjeżdża nad morze wyłącznie latem. ...

 Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować zainteresowanie ...

Stolica Niemiec to jedno z najpopularniejszych miejsc do ...

Zapraszamy do Rybnika na kolejną odsłonę Festiwalu Podróżników ...

https://veturo.pl/article/3458/bike-maraton-runners-world-super-bieg-2017-rusz-sie/