google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Czeska Szwajcaria

Czeska Szwajcaria to tajemnicza kraina sosnowych lasów i głębokich dolin, wśród których wznoszą się majestatyczne wieże, bramy, ściany i labirynty skalne. Wiele skał jest ostoją niezwykle cennych gatunków fauny i flory. 

Propozycja na wycieczkę:

Malownicza miejscowość Hřensko, zwana bramą do Parku Narodowego Czeska Szwajcaria. Jest to także punkt wyjściowy na wycieczki do Bramy Pravčickiej (Pravčická brána), największego naturalnego mostu skalnego w Europie. 

Dziki Wąwóz (Divoká soutěska) - głęboki kanion w piaskowcowych skałach na rzece Kamenicy, ze stromymi ścianami o wysokości do 150 metrów, dostępny jedynie łodzią. Wąwóz został otwarty dla turystów w roku 1898 z inicjatywy Towarzystwa Górskiego Czeskiej Szwajcarii oraz księcia Edmunda Clary-Aldringena 

Mezní Louka – miejscowość ulokowana w sercu Parku Narodowego Czeska Szwajcaria, gdzie przecina się wiele szlaków pieszych i rowerowych. Najpopularniejszy to Ścieżka Gabrieli (Gabrielina stezka), z której rozciąga się widok na niezwykłe kształty skał, na przykład Głowę Cukru czy Skrzydłową Ścianę. 

Brama Pravčicka - monumentalny most skalny, ulokowany 3 km od Hřenska w pobliżu granicy z Niemcami. Uważany za symbol Czeskiej Szwajcarii. Jest to największy most skalny w Europie. Jego wysokość wynosi 16 m, szerokość niemal 27 m. 

Krásna Lípa (8 km). Wypożyczenie rowerów elektrycznych i wycieczka w kierunku doliny Kyjovské údolí do miejscowości Hinterhermsdorf w Niemczech. Wejście na wieżę widokową Weifberg, skąd rozciąga się piękna panorama Szwajcarii Saksońskiej.

Děčín (29 km), wieża widokowa – jedna z najpiękniejszych kamiennych wież widokowych w Czechach. Wysokość wynosi 33 m, na szczyt wiodą 153 schody. Wieża należy do najstarszych w Czechach. Znajduje się na wysokości 726 m n.p.m. Zbudowana została w roku 1864. 

Pałac w Děčínie - jeden z najważniejszych zabytków północnych Czech. Był twierdzą wojskową i siedzibą słynnych rodów szlacheckich. Gościli tu liczni władcy europejscy i artyści. Fryderyk Chopin skomponował tu „děčínski“ walczyk As-dur.

 

Czeskie ośrodki narciarskie szykują się do otwarcia sezonu ...

Ochłodziło się, wcześniej zapada zmrok, zbliża się dzień ...

Mikulov, malownicze miasteczko winiarskie ulokowane jest na południu ...

Czy chcielibyście spędzić noc w łożu z baldachimem, ...

Planujesz w wakacje wycieczkę do Czech? W takim ...

Wydarzenia turystyczne

https://veturo.pl/article/3467/czeska-szwajcaria-atrakcje-trasy-turystyczne/