Czeska Szwajcaria

Czeska Szwajcaria – atrakcje turystyczne

Czeska Szwajcaria to tajemnicza kraina sosnowych lasów i głębokich dolin, wśród których wznoszą się majestatyczne wieże, bramy, ściany i labirynty skalne. Wiele skał jest ostoją niezwykle cennych gatunków fauny i flory. 

Propozycja na wycieczkę:

Malownicza miejscowość Hřensko, zwana bramą do Parku Narodowego Czeska Szwajcaria. Jest to także punkt wyjściowy na wycieczki do Bramy Pravčickiej (Pravčická brána), największego naturalnego mostu skalnego w Europie. 

Dziki Wąwóz (Divoká soutěska) – głęboki kanion w piaskowcowych skałach na rzece Kamenicy, ze stromymi ścianami o wysokości do 150 metrów, dostępny jedynie łodzią. Wąwóz został otwarty dla turystów w roku 1898 z inicjatywy Towarzystwa Górskiego Czeskiej Szwajcarii oraz księcia Edmunda Clary-Aldringena 

Mezní Louka – miejscowość ulokowana w sercu Parku Narodowego Czeska Szwajcaria, gdzie przecina się wiele szlaków pieszych i rowerowych. Najpopularniejszy to Ścieżka Gabrieli (Gabrielina stezka), z której rozciąga się widok na niezwykłe kształty skał, na przykład Głowę Cukru czy Skrzydłową Ścianę. 

Brama Pravčicka – monumentalny most skalny, ulokowany 3 km od Hřenska w pobliżu granicy z Niemcami. Uważany za symbol Czeskiej Szwajcarii. Jest to największy most skalny w Europie. Jego wysokość wynosi 16 m, szerokość niemal 27 m. 

Krásna Lípa (8 km). Wypożyczenie rowerów elektrycznych i wycieczka w kierunku doliny Kyjovské údolí do miejscowości Hinterhermsdorf w Niemczech. Wejście na wieżę widokową Weifberg, skąd rozciąga się piękna panorama Szwajcarii Saksońskiej.

Děčín (29 km), wieża widokowa – jedna z najpiękniejszych kamiennych wież widokowych w Czechach. Wysokość wynosi 33 m, na szczyt wiodą 153 schody. Wieża należy do najstarszych w Czechach. Znajduje się na wysokości 726 m n.p.m. Zbudowana została w roku 1864. 

Pałac w Děčínie – jeden z najważniejszych zabytków północnych Czech. Był twierdzą wojskową i siedzibą słynnych rodów szlacheckich. Gościli tu liczni władcy europejscy i artyści. Fryderyk Chopin skomponował tu „děčínski“ walczyk As-dur.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(56) "Czeska Szwajcaria - Czechy - trasy turystyczne, atrakcje" ["meta_desc"]=> string(85) "Czeska Szwajcaria - poznaj atrakcje i trasy turystyczne w Czechach - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "CzechTourism" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(50.88310952954469712494756095111370086669921875) ["lng"]=> float(14.3776702860852996224139133119024336338043212890625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/VbRSMIuxiU8" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "CZE" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Czeska Szwajcaria - Czechy - trasy turystyczne, atrakcje

meta_keys:

meta_desc: Czeska Szwajcaria - poznaj atrakcje i trasy turystyczne w Czechach - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: CzechTourism

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video: https://www.youtube.com/embed/VbRSMIuxiU8

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Czeska Szwajcaria - Czechy - trasy turystyczne, atrakcje

meta_keys:

meta_desc: Czeska Szwajcaria - poznaj atrakcje i trasy turystyczne w Czechach - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: CzechTourism

meta_desc: Czeska Szwajcaria - poznaj atrakcje i trasy turystyczne w Czechach - poleca veturo.pl