Bezpieczeństwo na wyjeździe

Rosnące temperatury przywołują już w wielu z nas myśli o wakacjach. Jeśli i Ty zaczynasz snuć plany urlopowe, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zobacz, co jeszcze warto włożyć do walizki lub plecaka, aby wyjazd był bezpieczny i wolny od zmartwień!  

Niewielu z nas, planując wyjazdy, myśli o nietypowych kwestiach, takich jak gadżety do samoobrony. Samoobrona na wakacjach? Brzmi jak szaleństwo, a jednak: nawet podczas urlopu z rodziną czy wyprawy z przyjaciółmi mogą zdarzyć się sytuacje, w których przyda Ci się gaz pieprzowy. Zobacz poradnik dotyczący samoobrony na wakacjach.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Zamiast liczyć na szczęście i sądzić, że Ciebie nie dotyczą zagrożenia, lepiej zabezpiecz się odpowiednio wcześniej. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z potencjalnego niebezpieczeństwa, dopóki nie dotknie ono kogoś bliskiego lub nas samych. Takie myślenie może mieć bardzo nieprzyjemne skutki. Wystarczy tak niewiele, aby zapewnić sobie większy poziom bezpieczeństwa: wrzuć do plecaka lub kieszeni np. gaz pieprzowy, który będziesz mógł szybko dobyć i użyć w obronie przed napastnikiem. Jakie narzędzia do samoobrony są najlepsze na wakacyjne wyjazdy?

Przyjaciele urlopowicza

Bardzo ważną kwestią jest sprawdzenie legalności gadżetów do samoobrony w różnych krajach. Jeśli spędzasz wakacje w Polsce, nie ma problemu – gaz pieprzowy, paralizator, pałka teleskopowa czy kubotan to legalne środki do samoobrony. Jednak za granicą panuje inne prawo i w niektórych państwach posiadanie takich narzędzi jest surowo karane.

Kiedy już zorientujesz się, czy możesz mieć przy sobie akcesoria do obrony, wybierz takie, które będą Ci najbardziej odpowiadać. Wybór jest naprawdę duży: od małych, zakamuflowanych np. w szmince gazów pieprzowych aż po dwufunkcyjne latarki z paralizatorem.

Gaz pieprzowy dla każdego

Gazy pieprzowe, o których możesz poczytać na stronie http://skuteczna-samoobrona.pl/gazy-pieprzowe/, to najbardziej popularne gadżety do samoobrony. Dlaczego są tak chętnie wybierane? Zapewne ze względu na niską cenę, dostępność i łatwość użycia. Gaz w kontakcie ze skórą i błonami śluzowymi powoduje silne pieczenie, łzawienie i kaszel. Dzięki temu agresor zostaje unieszkodliwiony nawet na kilkanaście minut.

Gaz pieprzowy to dobre narzędzie na wyjazdy, ponieważ pojemnik z gazem zajmuje bardzo mało miejsca – bez problemu zmieści się w kieszeni czy torebce.

Broń się paralizatorem

Paralizator to gadżet dla odważnych – aby porazić napastnika, musisz znaleźć się dość blisko niego. Jednak paralizatory uważane są za skuteczniejsze od gazów pieprzowych, ponieważ powodują silny ból mięśni i często paraliż trwający nawet kilkanaście minut (więcej o ich działaniu znajdziesz tutaj: http://skuteczna-samoobrona.pl/paralizatory/). Wystarczy kilka sekund rażenia prądem, aby napastnik poczuł, że nie ma do czynienia z bezbronną ofiarą.

Warto spakować paralizator do plecaka na wyjazd. Może przydać się zwłaszcza, jeśli planujesz wakacje w „imprezowych” miastach. Samo posiadanie paralizatora sprawi, że będziesz czuć się bezpieczniej spacerując wieczorami czy w nocy po ulicach.

A może… pałka teleskopowa?

Wiele osób ma wątpliwości co do legalności pałek teleskopowych – są one dozwolone przez prawo, o ile nie mają żadnych „ulepszeń” powodujących zwiększenie siły ciosu, jak np. metalowe kulki czy kolce. Zaletą tego narzędzia jest fakt, że może być używane zarówno do zadawania ciosów, jak i ich odpierania. Odpowiednia technika posługiwania się pałką sprawi, że będzie to bardzo skuteczne narzędzie do samoobrony. – mówi ekspert z portalu http://skuteczna-samoobrona.pl/palki-teleskopowe/.

Pałka teleskopowa jest przydatna także podczas wakacyjnych podróży. Dzięki temu, że jest składana, zajmuje bardzo mało miejsca – niewielka pałka po złożeniu może mieć około kilkunastu centymetrów długości. Bez problemu zmieści się w walizce czy plecaku.

 

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(73) "Samoobrona na wakacjach - paralizatory, gazy, pałki - poradnik veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(189) "Samoobrona na wakacjach? Brzmi jak szaleństwo, a jednak: nawet podczas urlopu z rodziną czy wyprawy z przyjaciółmi mogą zdarzyć się sytuacje, w których przyda Ci się gaz pieprzowy." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(8) "redakcja" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-16.2597656227365" ["lng"]=> string(17) "-7.97219771328433" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Samoobrona na wakacjach - paralizatory, gazy, pałki - poradnik veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Samoobrona na wakacjach? Brzmi jak szaleństwo, a jednak: nawet podczas urlopu z rodziną czy wyprawy z przyjaciółmi mogą zdarzyć się sytuacje, w których przyda Ci się gaz pieprzowy.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: redakcja

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Samoobrona na wakacjach - paralizatory, gazy, pałki - poradnik veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Samoobrona na wakacjach? Brzmi jak szaleństwo, a jednak: nawet podczas urlopu z rodziną czy wyprawy z przyjaciółmi mogą zdarzyć się sytuacje, w których przyda Ci się gaz pieprzowy.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: redakcja

meta_desc: Samoobrona na wakacjach? Brzmi jak szaleństwo, a jednak: nawet podczas urlopu z rodziną czy wyprawy z przyjaciółmi mogą zdarzyć się sytuacje, w których przyda Ci się gaz pieprzowy.