Wakacje pod żaglami

Bogatą ofertę rejsów i szkoleń przygotowało na lato szczecińskie Centrum Żeglarskie. Pomysłów na spędzenie urlopu lub wakacji pod żaglami jest całe mnóstwo. Oto niektóre z nich…

Rejsy

Rugia, Bornholm, a może Kopenhaga? Wszędzie tam (i nie tylko) dotrzeć można na pokładach szczecińskich jednostek – Magnolii, Urtici i Daru Szczecina. By przeżyć wakacyjną żeglarską przygodę potrzeba kilku dni wolnego i nieco odwagi. Nie wymagamy za to patentów ani doświadczenia na pokładzie.

Rejsy Centrum Żeglarskiego łączą w sobie elementy turystyki i szkolenia żeglarskiego. Każdy z załogantów zdobywa doświadczenie w żegludze morskiej oraz zalicza godziny stażowe wymagane przez PZŻ na wyższe stopnie żeglarskie. Każdy stanowi też – po prostu – załogę jachtu i uczestniczy czynnie we wszelkich pracach i pełnieniu wacht.

W przypadku braku odpowiedniej liczby osób rejs może zostać odwołany, a trasa i/ lub cena mogą ulec zmianie. O takiej sytuacji uczestnicy zostaną odpowiednio wcześniej poinformowani. Trasa i termin mogą ulec zmianie także w związku z czynnikami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję zawsze podejmuje kapitan jednostki.

Pytania i wątpliwości: Centrum Żeglarskie, tel. 91 460 08 44, rejsy@centrumzeglarskie.pl.

Zapisy: e-rekrutacja – https://cz.erk24.pl/edziekanat

Kursy i szkolenia

Wakacje to doskonały czas na uzyskanie patentów żeglarza jachtowego, jachtowego sternika morskiego i sternika motorowodnego. O takie uprawnienia (prócz sternika morskiego) ubiegać się mogą osoby, które ukończyły 14 lat.

Uczestnicy, którzy ukończą szkolenie i pozytywnie zdadzą egzamin będą mogli:

· patent żeglarza jachtowego uprawnia do pływania jachtami żaglowymi po wodach śródlądowych bez ograniczeń długości i powierzchni żagla, prowadzenie jachtów żaglowych o dł. kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych, a po pozostałych wodach morskich do 2 Mm od brzegu w porze dziennej;

· patent jachtowego sternika morskiego pozwala na prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń długości oraz prowadzenie jachtów żaglowych o długości całkowitej do 18 m po wodach morskich bez ograniczeń odległości, które dotyczyły poprzednich uprawnień sternika jachtowego.

· patent motorowodny pozwala na prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń długości oraz o długości do 12m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich 2 Mm od brzegu w porze dziennej. Osoby w wieku poniżej 16 lat mogą pływać na łodziach z silnikami o mocy do 60 kW (80 KM).

W ofercie szkoleniowej znalazły się m.in. szkolenia weekendowe, intensywne, skierowane tylko do młodzieży, dla dorosłych, stacjonarne – wakacyjne.

Szczegóły: www.centrumzeglarskie.pl, zakładka „Rejsy i kursy”.

Obóz polsko-niemiecki „I am sailing” (od 27 sierpnia do 6 września)

Jest to oferta dla młodych ludzi w wieku od 14 do 18 lat otwartych na nową kulturę. Projekt rozpocznie się w Centrum Edukacji Młodzieży w Babenhausen. Tam, przez pierwszy tydzień, odbędzie się cykl wypraw kajakowych na rzekę Iller w Bawarii. Drugi tydzień obozu odbędzie się w szczecińskim Centrum Żeglarskim, które będzie bazą wypadową wycieczek pod żaglami na Jezioro Dąbie.

W cenie (1400 zł) zawarte są szkolenia żeglarskie i opieka instruktorów, koszty transportu i noclegów w Niemczech i Polsce, wyżywienie i ubezpieczenie.

Zapisy do końca czerwca: e-rekrutacja – https://cz.erk24.pl/edziekanat

Na pytania dotyczące oferty letniej Centrum Żeglarskiego chętnie odpowiedzą pracownicy jednostki – osobiście przy ul. Przestrzennej 19 w Szczecinie lub telefonicznie – 91 460 08 44.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(109) "Wakacje pod żaglami - Szczecińskie Centrum Żeglarskie, Szczecin - rejsy, kursy, szkolenia, patent, żagle," ["meta_desc"]=> string(193) "Bogatą ofertę rejsów i szkoleń przygotowało na lato szczecińskie Centrum Żeglarskie. Pomysłów na spędzenie urlopu lub wakacji pod żaglami jest całe mnóstwo. Oto niektóre z nich…" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(53.44226351974659650068133487366139888763427734375) ["lng"]=> float(14.6076965311708004691126916441135108470916748046875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Wakacje pod żaglami - Szczecińskie Centrum Żeglarskie, Szczecin - rejsy, kursy, szkolenia, patent, żagle,

meta_keys:

meta_desc: Bogatą ofertę rejsów i szkoleń przygotowało na lato szczecińskie Centrum Żeglarskie. Pomysłów na spędzenie urlopu lub wakacji pod żaglami jest całe mnóstwo. Oto niektóre z nich…

watermark:

interesting_places:

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wakacje pod żaglami - Szczecińskie Centrum Żeglarskie, Szczecin - rejsy, kursy, szkolenia, patent, żagle,

meta_keys:

meta_desc: Bogatą ofertę rejsów i szkoleń przygotowało na lato szczecińskie Centrum Żeglarskie. Pomysłów na spędzenie urlopu lub wakacji pod żaglami jest całe mnóstwo. Oto niektóre z nich…

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Bogatą ofertę rejsów i szkoleń przygotowało na lato szczecińskie Centrum Żeglarskie. Pomysłów na spędzenie urlopu lub wakacji pod żaglami jest całe mnóstwo. Oto niektóre z nich…