Super rejsy po Adriatyku w Chorwacji

Obłędny turkus wody Adriatyku, rozrzucone ponad 1000 wysp i wysepek, odległe od domostw żwirowe plaże i mnóstwo hedonistycznych miejsc do zabawy sprawia w połączeniu z ciepłym, letnim klimatem sprawie, że Chorwacja jednym z najbardziej popularnych miejsc do żeglowania w Europie.

Rzadko zdarza się bardziej malownicza linia brzegowa, niż 2000 kilometrów nad chorwackim Adriatykiem. Wzdłuż tego odcinka patrzą na żeglarzy wspaniałe rzymskie ruiny, stojące na straży osłoniętych portów, gaje oliwne wznoszące się nad krętymi uliczkami starych wsi i eleganckie ośrodki wypoczynkowe otoczone wzniosłymi palmami.

Gdzie płynąć na rejs po Chorwacji?

Południowe Wyspy Dalmacji są zdecydowanie najbardziej popularnym miejscem na rejs w Chorwacji, a także idealnym miejscem na pierwszą wizytę w tym kraju. Większość tras obejmuje drogę w obie strony od Splitu i Dubrownika lub jednokierunkowych szlaków łączących oba te miejsca, z możliwością zatrzymania się na dłużej niż dzień. Najlepiej zarezerwować rejs na około 7 dni.

Popularne przystanki obejmują:

eleganckie bary i restauracje na wyspie Hvar,

historyczny Stari Grad i listę obiektów z listy UNESCO zwykły (również na wyspie Hvar)

sporo małych miasteczek, takich jak Milna na Brač, znana z niesamowitego uroku i spokojnego klimatu.

Bez problemu znajdziesz też nieco odosobnienia:

Wioska Stomorska dysponuje zaledwie piętnastoma miejscami do cumowania dla łodzi odwiedzających, noc możesz spędzić w porcie Palmižan i wybrać się na pieszą wycieczkę (samochody nie mają tam wstępu) po Sveti Klement, jednej z bujnie zalesionych Wysp Pakleni, najbardziej oddalonym od brzegu punktem jest wyspa Vis – miejsce dziewicze, odcięte od turystów z powodu działań wojennych aż do początku 1990 roku, znane przede wszystkim z olśniewającej Blue Cave, bliżej południowego wybrzeża znajdziesz piaszczyste zatoczki Korčuli i mniej znany Mljet, który znajduje się na terenie pięknego Parku Narodowego.

Kiedy wyruszyć na żagle w Chorwacji?

Szczyt lata w Chorwacji może być tłoczny, również na morzu, ale pogoda wszystko wynagrodzi. Możesz liczyć na temperatury około 27°C w lipcu i sierpniu. W wodzie podobnie. Co możesz robić na wodzie?

Nurkować z profesjonalnym sprzętem lub choćby z rurką do oddychania, paddling, jeździć na skuterach wodnych,pływać lub po prostu zatrzymać się na kotwicy na mieliźnie i opalać w cudownym, chorwackim słońcu.

To najczęstsze i ukochane przez wielu turystów formy spędzania czasu nad Adriatykiem.

Sezon żeglarski trwa od początku maja do końca września i warto przestrzegać tych terminów. Między zakończeniem i rozpoczęciem sezonu masz do dyspozycji liczne atrakcje i piękną pogodę, ale poza tym okresem może Cię przywitać temperatura około 15°C i zamknięte sklepy oraz lokale usługowe.

Jak znaleźć jacht w Chorwacji?

Najprostszym sposobem na żeglowanie w Chorwacji jest wynajęcie łodzi ze skipperem. Poza tym, że możesz wówczas swobodnie usiąść, cieszyć się wspaniałym urlopem i upajać widokami (lub pysznymi domowymi winami), masz też możliwość nauczenia się kilku umiejętności żeglarskich i kto wie, może kiedyś samodzielnie usiąść za sterem potężnego jachtu?

Twój kapitan będzie nieocenioną pomocą podczas rejsu po Adriatyku. Będzie w stanie polecić i wybrać trasy morskie w zależności od warunków pogodowych i Twoich preferencji. Poza tym wskaże Ci najlepsze miejsca do pływania, zobaczenia niezapomnianych atrakcji i degustowania lokalnej kuchni. Nie musisz szukać skippera w Chorwacji. The Boat Trip oferuje rejsy all inclusive w kilku opcjach cenowych. A Ty nie musisz się o nic martwić! Sprawdź szczegóły oferty na rejsy morskie w Chorwacji na stronie: www.theboattrip.eu/rejsy-morskie/chorwacja/

Doświadczeni żeglarze mogą zdecydować się na czarter bez skippera. Wymagania mogą różnić się w zależności od regulaminów wprowadzonych przez operatorów, ale prawie na pewno musisz mieć certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności żeglarskie, taki jak ICC (International Certificate of Competence).

Chorwacja jest wspaniałym i zróżnicowanym krajem, w którym każdy urlopowicz znajdzie coś dla siebie. Mnogość atrakcji, wspaniałe warunki pogodowe i gościnna kultura sprawiają, że wakacje na jachcie, zwłaszcza w Dalmacji, to pewniak. Żeglarskie emocje gwarantowane!

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(77) "Chorwacja - rejsy, łodzie, jachty, nurkowanie, Dalmacja, Blue Cave, Adriatyk" ["meta_desc"]=> string(149) "Najprostszym sposobem na żeglowanie w Chorwacji jest wynajęcie łodzi ze skipperem. Możesz liczyć na temperatury około 27°C w lipcu i sierpniu." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(16) "15.1171874978958" ["lng"]=> string(16) "44.6217540912824" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/UzKLERcTNfM" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "HRV" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Chorwacja - rejsy, łodzie, jachty, nurkowanie, Dalmacja, Blue Cave, Adriatyk

meta_keys:

meta_desc: Najprostszym sposobem na żeglowanie w Chorwacji jest wynajęcie łodzi ze skipperem. Możesz liczyć na temperatury około 27°C w lipcu i sierpniu.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/UzKLERcTNfM

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Chorwacja - rejsy, łodzie, jachty, nurkowanie, Dalmacja, Blue Cave, Adriatyk

meta_keys:

meta_desc: Najprostszym sposobem na żeglowanie w Chorwacji jest wynajęcie łodzi ze skipperem. Możesz liczyć na temperatury około 27°C w lipcu i sierpniu.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Najprostszym sposobem na żeglowanie w Chorwacji jest wynajęcie łodzi ze skipperem. Możesz liczyć na temperatury około 27°C w lipcu i sierpniu.