National Geographic – magazyn podróżniczy

National Geographic jest najchętniej kupowanym i czytanym czasopismem podróżniczym wg wyników badań Wyboru Konsumenta. Magazyn uzyskał wysokie miejsce na liście najpoczytniejszych czasopism, traktujących o podróżach ze względu na jakość oraz szczegółowość informacji w nim umieszczanych. 

Magazyn National Geographic porusza wiele interesujących tematów, które zawierają praktyczne porady, informacje o odległych zakątkach świata oraz ukazuje przepisy na udane wakacje, zorganizowane z małego budżetu. Czasopismo pojawia się w kioskach nieprzerwanie od 1888 roku co miesiąc i stanowi najpopularniejszą amerykańską gazetę na świecie, a większość krajów wykupiła możliwość prowadzenia własnej edycji magazynu. Tym samym w Polsce możemy się cieszyć wydaniem magazynu National Geographic Polska.

 

Informacje o kulturze, historii, przyrodzie i naturze

Magazyn National Geographic opiera się w większości na dostarczaniu czytelnikom rzetelnych informacji na temat szeroko pojętej natury. Co miesiąc na łamach magazynu znajdziemy wiele artykułów poświęconych krajobrazom przepięknych miejsc na ziemi oraz kulturze i historii tych zakątków. Teksty okraszone są sporą dawką najwyższej jakości fotografii, które zdobią gazetę od lat. Uznaje się, że National Geographic jest prekursorem w publikacji artykułów łączonych ze zdjęciami. Co ważne, już w latach dwudziestych XX wieku magazyn tworzył okładki i treści z kolorowymi fotografiami. Popularność i uznanie przyniosło magazynowi publikowanie w czasopiśmie dokładnych map opisywanych regionów, które stają się pomocne podczas wyprawy w odległe rejony świata.

 

Problemy dzisiejszego świata

Wyjaśnienia aktualnych wydarzeń, współczesne problemy na świecie i ciekawostki ze świata roślin i zwierząt każdego miesiąca wypełniają strony gazety. Dużym ułatwieniem dla czytelników jest istniejąca od stosunkowo niedawna, biorąc pod uwagę datę druku pierwszej gazety National Geographic, strona internetowa zawierająca niektóre artykuły pojawiające się w czasopiśmie. Choćby z tego powodu, że strona internetowa gazety nie zapewnia nam dostępności do całej treści, warto pomyśleć nad prenumeratą czasopisma. Dostarczane do kiosku lub na adres domowy wydania gazet są dużym ułatwieniem dla każdego, kto ceni sobie oszczędność czasu. Prenumerata czasopisma pozwala również na kolekcjonowanie każdego egzemplarza bez względu na to, czy mamy możliwość jego kupna w chwili wydania czy też nie.

Odkrycia ludzkości

Tematem bardzo często poruszanym na łamach gazety są współczesne odkrycia ludzkości oraz rozwiązywanie zagadek, które od dziesiątek lat pozostawały tajemnicą. National Geographic publikuje również fotoreportaże z miejsc odkrycia, opisując dokładnie przebieg całego procesu odkrywania ważnych historycznych pozostałości. Czasopismo daje również szansę młodym i utalentowanym fotografom oraz dziennikarzom na rozwój i pokazanie szerszemu gronu odbiorców swojej pracy. Jest to dla nich szansa na zaistnienie na rynku fotograficznym oraz dziennikarskim.

Życie w kosmosie

Dużą część czasopisma zajmują artykuły opisujące możliwości istnienia życia w kosmosie, ekstremalne podróże na Marsa czy informacje dotyczące budowy nowych sond kosmicznych badających odległe planety. Zespół specjalistów oraz doświadczonych dziennikarzy czuwa nad wysoką jakością treści oraz rzetelnością podawanych informacji. Wszystkie artykuły są pisane i sprawdzane przez profesjonalistów w danej dziedzinie, dzięki czemu niemal w stu procentach można wyeliminować szansę pojawienia się w magazynie nieprawdziwych informacji. National Geographic poszukuje również odpowiedzi, czy życie na Marsie jest możliwe, jeżeli tak, jak funkcjonowanie na tej planecie będzie wyglądało. Naukowcy traktują również o rodzaju roślin, których uprawa będzie możliwa na tamtejszej ziemi. Dziennikarze często przytaczają wypowiedzi naukowców, którzy badając wszechświat, szacują jego wiek oraz sposób powstania. Czasopismo National Geographic zawiera wiele interesujących treści, które zaciekawią nawet najbardziej wymagającego czytelnika.

https://prenumerata.ruch.com.pl/prenumerata-traveler-national-geographic

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(43) "National Geographic - magazyn podróżniczy" ["meta_desc"]=> string(138) "Magazyn National Geographic opiera się w większości na dostarczaniu czytelnikom rzetelnych informacji na temat szeroko pojętej natury." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-6.94335937403348" ["lng"]=> string(17) "-4.12728532267185" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: National Geographic - magazyn podróżniczy

meta_keys:

meta_desc: Magazyn National Geographic opiera się w większości na dostarczaniu czytelnikom rzetelnych informacji na temat szeroko pojętej natury.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: National Geographic - magazyn podróżniczy

meta_keys:

meta_desc: Magazyn National Geographic opiera się w większości na dostarczaniu czytelnikom rzetelnych informacji na temat szeroko pojętej natury.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Magazyn National Geographic opiera się w większości na dostarczaniu czytelnikom rzetelnych informacji na temat szeroko pojętej natury.