Chcę bezpiecznie wysłać przesyłkę do Hiszpanii. Jak to zrobić?

Hiszpania jest jednym z członków Unii Europejskiej i krajem obsługiwanym przez DHL Parcel w zakresie przesyłek zagranicznych. To jeden z 28 krajów znajdujących się w ofercie międzynarodowej tej organizacji. Sprawdźmy, jak klient indywidualny może wysłać paczkę z Polski do Hiszpanii z wykorzystaniem oferty DHL Parcel.

Oferta międzynarodowa DHL Parcel

DHL Parcel przygotowało dla klientów indywidualnych i biznesowych krajowe pakiety gotówkowe oraz ofertę wysyłki paczek do 28 państw Europy, w tym do Hiszpanii, w punktach partnerskich na terenie całej Polski. Dzięki niej możemy nadawać przesyłki międzynarodowe tanio, bez konieczności zawierania umowy z firmą kurierską czy deklarowania liczby transakcji miesięcznie.

Przesyłki zagraniczne zostaną doręczone do rąk własnych odbiorcy przy wysyłce do takich krajów, jak: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Malta, Monaco, Portugalia, Rumunia, Wielka Brytania i Włochy. Można też wybrać dostarczenie przesyłki do lokalnego punktu Partnera DHL za granicą w Bułgarii, na Cyprze, w Estonii, Danii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, na Litwie, Łotwie, w Rumunii i Szwecji.

Jak nadać przesyłkę do Hiszpanii z DHL Parcel?

Klient indywidualny chcący wysłać przesyłkę międzynarodową z Polski do Hiszpanii powinien udać się do jednego z punktów partnerskich DHL Parcel, których w całym kraju jest około 1100. Znajdują się one m.in. w salonach Inmedio, Relay, 1minute oraz lokalnych punktach usługowo-handlowych. Mapę punktów znajdziemy pod adresem: https://parcelshop.dhl.pl/mapa?type=fm.

Koszty przesyłki międzynarodowej uzależnione są od jej wielkości. Według cennika DHL Parcel, klient zapłaci za nadanie paczki do Hiszpanii:

109 zł – paczka S, gdzie suma najkrótszego i najdłuższego boku wynosi do 50 cm,

119 zł – paczka M, gdzie suma najkrótszego i najdłuższego boku wynosi od 51 do 80 cm,

139 zł – paczka L, gdzie suma najkrótszego i najdłuższego boku wynosi od 81 do 120 cm,

199 zł – paczka XL, , gdzie suma najkrótszego i najdłuższego boku wynosi od 121 do 180 cm,

Wymienione paczki nie mogą ważyć więcej niż 30 kg. Gdy chcemy wysłać przesyłkę o wymiarach większych, niż podane, do kosztów przesyłki dochodzi opłata za element niestandardowy, która wynosi 148 zł.

W cenie każdej paczki S-XL zawarte jest ubezpieczenie do 500 euro. Można dodatkowo za 10 zł netto wykupić ubezpieczenie przesyłki międzynarodowej do kwoty 6500 zł.

Klient nadający paczkę może śledzić ją online na stronie https://sprawdz.dhl.com.pl/. Otrzymuje także od DHL Parcel powiadomienia mailowe o wyjściu przesyłki za granicę i jej doręczeniu do odbiorcy.

 

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(68) "Chcę bezpiecznie wysłać przesyłkę do Hiszpanii. Jak to zrobić?" ["meta_desc"]=> string(164) "DHL Parcel przygotowało dla klientów indywidualnych i biznesowych krajowe pakiety gotówkowe oraz ofertę wysyłki paczek do 28 państw Europy, w tym do Hiszpanii" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-16.6113281226879" ["lng"]=> string(17) "-1.14250240354719" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Chcę bezpiecznie wysłać przesyłkę do Hiszpanii. Jak to zrobić?

meta_keys:

meta_desc: DHL Parcel przygotowało dla klientów indywidualnych i biznesowych krajowe pakiety gotówkowe oraz ofertę wysyłki paczek do 28 państw Europy, w tym do Hiszpanii

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Chcę bezpiecznie wysłać przesyłkę do Hiszpanii. Jak to zrobić?

meta_keys:

meta_desc: DHL Parcel przygotowało dla klientów indywidualnych i biznesowych krajowe pakiety gotówkowe oraz ofertę wysyłki paczek do 28 państw Europy, w tym do Hiszpanii

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: DHL Parcel przygotowało dla klientów indywidualnych i biznesowych krajowe pakiety gotówkowe oraz ofertę wysyłki paczek do 28 państw Europy, w tym do Hiszpanii